Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Gratulerer så mye med "bittelille" herremannen. Han var utrolig skjønn :wub: Jeg ville ikke mast noe med at han ikke skal sove inntil, oppå, rundt dere, jeg. Det går seg gjerne til etterhvert, helt av seg selv.

Det der skal du være litt forsiktig med å si *titte bort på granden som sover med hodet oppå beina mine selvom hun har egen sofa og seng.. * :P

Han er så utrolig søt ❤❤❤❤❤

  • Svar 356
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Haha! Ja, jeg syntes det kanskje var greit med bur, sånn at jeg får sove i fred i senga med Marvel!

Fikk lov til å legge ut noen nye bilder eksen har lagt ut på oppdrettergruppa . Nå er han to år.

Jeg tjuvlåner tråden litt jeg: Marvel liker gevir Marvel har 5 tær på bakpotene OG ulveklør! Marvelmage Han ble trøtt, til slutt

Skrevet

Det der skal du være litt forsiktig med å si *titte bort på granden som sover med hodet oppå beina mine selvom hun har egen sofa og seng.. * :P

Han er så utrolig søt ❤❤❤❤❤

Hysjjjjj :whistle:

Skrevet

Gratulerer så mye med "bittelille" herremannen. Han var utrolig skjønn :wub: Jeg ville ikke mast noe med at han ikke skal sove inntil, oppå, rundt dere, jeg. Det går seg gjerne til etterhvert, helt av seg selv.

Det kan jeg skrive under på at det ikke gjør :innocent:

544494_10151874521555007_565984973_n.jpg

  • Like 8
Skrevet

Sov 7,5 timer i natt, det var deilig! Han har også gått ut alene to ganger for å bæsje.

Vi prøver ny taktikk angående sofahoppingen. Skyve bestemt ned med "nei" og hvis han begynner å vræle i tbite hardt så får han timeout på kjøkkenet. Det greit han prøver å komme opp, men vi kan ikke gå inn i den slåsskampen når han blir heit og ikke bryr seg om noenting :) .

Skrevet

Det går fremover, kun tre timeouts på kjøkkenet så langt idag :) .

Var innom dyrebutikken og kjøpte forskjellige bein, margbein, tørket hud osv, så vi overlever i kveld og i morgen også!

Steve var ute litt med han mens jeg var på jobb og da hilse han på naboene som er litt "spesielle" og oppførte seg eksemplarisk.

  • Like 4
Skrevet

Gikk en liten fem minutters tur idag, fikk en dårlig start da en typisk afrikansk dame kom gående rundt hjørnet på andre siden av veien, med store flagrende klær, noen poser og en koffert. DET likte han dårlig! I tillegg kom tydeligvis en venn av denne dama kjørende i en stor bil mens vi stod der og prøvde å avreagere og hun tutet tre ganger. Da ville han helst løpe hjem igjen så jeg måtte bare står der og vente til han turte å bevege seg i retning av meg. Vi gikk litt videre til han slappet av hakket mer, da snudde vi igjen. Han var veldig bevisst på det "skumle" hjørnet og ville ikke krysse veien, men det ble han tvunget til, og etter det gikk vi sikksakk over veien sånn at han ikke bare fikk løpe i rett linje mot døra.

Slengte ut noen godbiter på bakken og satt der med han til han hadde roet seg og var mer opptatt av å snuse etter godbiter enn å prøve å gå hjem igjen.

Vi skal hente ned en koffert fra loftet i morra og gå rundt i hagen med den, og så begynne å gå litt lenger unna hjemme så vi treffer på mer av virkeligheten. Er på tide nå!

Her leker han i "hagen":

  • Like 1
Skrevet

:)

Hett tips, på Poundland og lignende har de fylte margbein for (tro det eller ei!) £1. Vi har kjøpt mengder av dem, og gjenbruker dem med å fylle i V&H. De har en del andre rimelige tyggeting (de hvite beina av presset hud f.eks.) som er helt saklige å kjøpe der.

Skrevet

Ooh nice, om jeg ser en i nærheten skal jeg definitivt stikke innom. Ellers var det ikke så gærent for sånne små fylte margbein på PAH, var £1 for de hvite og så var det £2,3 tror jeg for det jeg kjøpte som var mer sånn brunt og med "ordentlig" kjøtt inni.

IMG_9391.jpg

IMG_9387.jpg

IMG_9382.jpg

IMG_9380.jpg

IMG_9376.jpg

IMG_9371.jpg

IMG_9366.jpg

IMG_9364.jpg

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
    • Å, så herlig! Jeg har siklet på den rasen innimellom. Arbeidshund med en del vokt, jeg har hørt den beskrevet som en blanding av rottweiler og berner sennen? Håper du poster her og oppdaterer, veldig spennende!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...