Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva er kallenavnene til hunden din?


Recommended Posts

  • Svar 128
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Lyra-Lyr-Lyrmyr Ivy- I- Ivypivy Oliver-Ollie-gulleduttebassentilmammensin Simi-Sim Og alle går også under drittbikkjer til tider

åh hjelpes. Kahlo: Snusern Panserbærta Kahlobalo Snuppa Tøla Fjolleguri Fjasa Galskapen Monsteret Bartedamen Sortedame Kasko: Kassebass Kas! Kiss kissemann Sinnavepsen Grumpen

Turbo : Turbolurbo, knurrbo ,søtnos Bella : snuppeliten, skyggen, prinsessa Chingu : pingu, masa, kleggen, kosegull Oscar : Oskiposki , oski, gullgutten,kosebamsen Har sikkert en haug til,

Guest Yellow
Skrevet

Bebby går han som oftest under av meg, Lille-B, på tekstmeldinger som regel bare "B", treigen, "feiten" av samboer (han er ikke overvektig :P).

Skrevet

Babs:

- Babselabs

- Musa

- Mussmuss

- Pusemus

- Pitbull-Turid

- Bamse (når vi er i Danmark...)

- ehhhhh... det holder kanskje...

Willy:

- Willersen

- WillySnickersen

- U-willy

- ArbeidsWilly

- SamarbeidsWilly

- Bamsemums

- Gubbeluren (når han er skikkelig gubbete)

- Bamsefar (også når han er litt gubbete)

- Bassefar

- Basselusken

- Gullet til mor :D

Skrevet

Twinki:

Twinkitwank

Twink

Twinks

Twinkis

Twinkitwankitwei

Circus:

Circulus

Musepus

Pusemus

Pelstryne

Råkkeromp

Circ

Ellers går de begge under:

Småpusis

Jentutten

Jenter

Dyra

Heeeelt normalt vel? :rofl:

Skrevet

Oi, se om jeg husker alle!

Salo:

Plutten

Mumle Mu

Mu

Kong Gnafse

Mumi

Pølsa

Monster

Sigøyner`n

Gammær`n

Dritten`n (gjerne når han spiser dritt)

Pysa

Puddingen

Prikkepus

Hundepus

Snuskepus

Stina:

Prinsessa

Fjolla

Fjollarina

Dumarina

Jaktarina

Dreparina (i det hele tatt mye ord med -arina ending, stamtavlenavnet er Tzarina)

Lama Dama (lager drama)

Nesedyr

Langhals

Kjerringa

Sikkert ikke halvparten engang.. :rolleyes2:

Skrevet (endret)

Gross: Tjukkågo

Grossbassaugustustjukkoball

Basseluskslusk

Mammmasiiiin

Arok: Lille

Schäfern

Tyskern

Dustelille

Jäger:Fløff

Fløffpøpp

Puppyfløff

Felles er: Gutta(såklart),drittbikkjer,fiiiinebikkjer og dustegjeng,alt etter eiers humør :D .

Endret av Toril
Skrevet

Blondie går ofte under disse:

Musa (det het hun så og si hele forrige uke, jeg kalte henne bare for det)

Pingle/Pingla

BlondiePondie

Tullami

Også fikk jeg jernteppe :P

Skrevet

Symra: Tompentompen, Kosetompa, Litatompa, Snuppatuppa.

Pippin: Bamsefaren, Bamsert, Pipsemann

Og disse navnene har de hørt så ofte at de reagerer på dem, minst like raskt som om jeg hadde sagt Pippin eller Symra.

Skrevet

Robert går foreløpig under Roberten, Tassen, Tøffen, Bikkja, Kosegutt og Pinglegutt. Fler kommer nok når han vokser til :)

Skrevet

Acqua har desidert flest, men hun lyder jo alt da;

Kua

Rotta

Kålormen

Matvrak

Soppedyret

Tullemor

Lillemor

Kosejenta

Osv..

Tesh:

Teshi

Granden

Storfot

Frøkna

Kalven

Rio:

Tullegutt

Riosen

Skrevet

Haha! Jeg synes kallenavn er utrolig kleint :P Meen har noen kallenavn likevel (sånn i tillegg til forkortelser som Mira, Kite (utales "kait") og Yip (uttales Jipp).

Amira

- drittbikkje

Kiter

- kaikai

- mannen

- idiot

- drittbikkje

Yippie:

- pippi

- smulte

- drittbikkje

Skrevet

Hehe, skavise... (Kommer sikkert ikke på alle).

Aiko:

Trollbolla

Koseboll

Hun der tjukke

Hun der digre

Mitt livs lys

Gullet

Dragen

Jenta mi

Elskling

Umuligkråke

Kråka

Dronninga

Sjefen

Skatten

Imouto:

Knertmonster

Super-Samurai

Kamikaze

Lykkeboll

Gullblomst

Kissmonster (da hun var liten og likte å tisse i senga mi)

Gullet

Skjønningen

Danse-lura

Kråketroll

Hun der nudlie (babyspråk for nydelige)

Felles: De røde farer, Sirkus Samurai, jentene, mine livs lys, sønningene mine (babyspråk for skjønninger :icon_redface: ). :lol:

Skrevet

Kuro kaller de fleste bare for Kuro, men jeg har lagt til meg et par kallenavn etter hvert:

Bolla

Trollet

Beibi

Ferocious (mest når han ligger på ryggen med munnen åpen og ser gal ut)

Lille galingen

Hund

Skrevet

Thorvald heter han for det meste. Ellers, tja:

Tjukken

Thorvaldus

Gullet

Slappfisken

Dyret

Pelsdyret

Pelsdott

Pelsball

Krapylet

Skrevet

Aro går ofte under navnet "Morten" (skogmus) og "rottan" (på svensk). Rottan er vel det som brukes mest vedsiden av Aro :P

Skrevet

Frøken: Frøken strøken, løken, gjøken, musen, frynsemusen, snuppa, snuppelupp, bolla, bollemusen ( det ble bare sånn okei :icon_confused::huh: ), tjukka.

Grumpy: Fjållekålli'n (kan sette hva som helst forran "kålli'n" som nissekålli'n), nissen, fjompen, fjompenissen, Schempekjekk, grumper'n, grompi, grumpelumpen..

:innocent:

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...