Gå til innhold
Hundesonen.no

Boerboel ventetråd


Mirai
 Share

Recommended Posts

En av Steve sine venner kommenterte på Facebook at "ja den er sikkert nydelig når den tygger på en baby sitt hode også", da svarte jeg bare at har du ikke noe fint å si, såååååå.......:whistle:

Jeg spurte om jeg kunne låne noen bilder av faren, og det fikk jeg lov til :)

Han ser megastor ut på noen bilder, og ikke såå voldsom ut på andre. Håper at vår kanskje ikke blir såå stor hehe!

dico1.jpg

dico2.jpg

dico3.jpg

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 224
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Si hei til Marvel! Nå skal han bo hjemme hos oppdretter sammen med en kullbror, ei voksen tispe (ikke moren) og ei tispe på 17 mnd frem til vi henter han 5. juli Aner meg at de labbene der kommer t

Jeg fikk visst et slags stressanfall jeg, et par uker før jeg skulle hente min 5. briard, liksom *ler*. Jeg var rett og slett fysisk dårlig, var til lege og tok blodprøver og EKG, jeg var kvalm og uve

Da har vi fått tak i litt grunnleggende utstyr! Kjøpte to forskjellige justerbare halsbånd, han vokser vel ut av det første ganske raskt vil jeg tro. Så kan han heller få litt fine når nakken er mer

En av Steve sine venner kommenterte på Facebook at "ja den er sikkert nydelig når den tygger på en baby sitt hode også", da svarte jeg bare at har du ikke noe fint å si, såååååå....... :whistle:

Jeg spurte om jeg kunne låne noen bilder av faren, og det fikk jeg lov til :)

Han ser megastor ut på noen bilder, og ikke såå voldsom ut på andre. Håper at vår kanskje ikke blir såå stor hehe!

dico1.jpg

dico2.jpg

dico3.jpg

Altfor fin!!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ååå, så nydelig lite sikletryne :wub:

En dag. Nei, forresten. Jeg skal aldri ha en sånn hund, jeg tør ikke å risikere å ikke klare å holde igjen :lol: Tenk om den ble like hypersosial som Kuro, liksom. Men gudameg, så nydelige.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

En ting er sikkert, skal legge ned så utrolig mye mer tid i hverdagslydighet og gå pent i bånd enn jeg gjorde med Mona. Greit nok Mona var stor, men hun var ganske smal og ikke så veldig sterk i forhold til trekking og å hoppe fremover :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal sosialisere og gå kurs etter beste evne, gå i parker osv. Det er mange av dem rundt her hvor det er mye av både folk og dyr. Oppdretterne har advart og sagt at de fleste hannene vil som voksne ikke være begeistret for andre hannhunder, så det er jeg forberedt på, men vi skal såklart gjøre alt vi kan. Håper å treffe mange hundemennesker når vi begynner på kurs så vi kan få en omgangskrets :)

Vokting av huset har jeg ikke noe erfaring med fra de to andre, men planen er hvertfall å lære ham at han aldri er førstemann til døra, og ha positive assosiasjoner med at folk kommer inn (skal prøve å få til at han ikke forventer noe spesielt av besøkende, altså overse inntil han syns de er kjedelige). Sørge for at kontakten er såpass god at han ser til oss før han prøver å legge egne planer! Nulltoleranse for bjeffing i hagen. Det kan bli spennende med naboens gneldrende JRT på andre siden av gjerdet.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nulltoleranse for bjeffing i hagen. Det kan bli spennende med naboens gneldrende JRT på andre siden av gjerdet.

Så lenge dere er konsekvente på at han ikke får bjeffe så går det sikkert bra. Det har ihvertfall gått bra med oss, med en gneldrebikkje på samme side av gjerdet. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg håper det, skal virkelig jobbe med det. Ellers er vi stuck med en gneldrer for evig (vel... det kommer til å føles som evig!). Planen er at om det kommer bjeff, så må han gå inn igjen. Ingen unntak!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, sosialisering og hverdagslydighet blir nok kjempeviktig. Her er jeg faktisk enig med noe Cesar Milan sa; at det er ansvar å ha en større hund. Ikke rasen. Men stor hund. Ser jo bare at det forskjell å ha en 30 kg labrador foran en 20 kg aussie -selv om aussiene hadde vokt og skarphet, noe labradoren overhode ikke har.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

vi sliter med myyye bjeffing fra hun ene frøkna her, og jeg har mer eller mindre gitt opp ;P (haha, oppmuntrende, ikke sant?) men jeg tror det kommer mye ann på hva de er vant med fra de er små, vi overtok henne da hun var voksen. er dem vant til å være i en hage hvor det stadig går folk og hunder forbi, fra de er små, så tror jeg ikke dem bryr seg så mye om det når de er voksene. Metoden her går rett og slett på avledning med mat/godbiter, og det funker ganske greit. Litt bjeffing innimellom må man jo nesten regne med fra en vakthund.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...