Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 84
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg er litt nysgjerrig og vil gjerne høre litt hva dere gjør. Hunden er jo et rovdyr og rovdyr spiser sjeldent, og store porsjoner. Jeg har mer kompetanse innenfor hesteernæring, og hesten skal jo hel

Må helt ærlig innrømme at jeg ser den, men han er sånn som kun spiser når han får kick. Så om jeg ga han mat om morgenen, kunne det hende han ikke spiste før etter jeg hadde dratt og slik dro det seg

Det er jeg glad Yaris ikke gjør, han formelig kaster maten rundt til alle som vil ha, og deler mer enn gjerne!

Skrevet

Her fores det to ganger daglig til vanlig (morgen og kveld ingen faste tidspunkt). På dager med mye aktivitet blir det gjerne et tredje måltid midt på dagen også. 1 måltid ville blitt alt for lite her, lille malledamen kan bare ikke få 13 dl tørrfor i ett måltid. Det hadde blitt hardt til magen.. Og Kodak(og forsåvidt også Pia som jeg hadde før) spyr om det går for lang tid mellom to måltider.. Dessuten synes jeg ikke noe om feks og fore på morgenen før jeg drar på jobb også skal vi ha treningstur på ettermiddag kveld uten matinntak litt etter trening, det strider imot alt jeg har lært om myskelbygging og kondisjonstrening. Greit at hunder er sånn og slik fra naturens side, men vi gjør mye som ikke er naturlig som kanskje også bør taes hensyn til ;)

Skrevet

To ganger. Frokost mellom 8-12, middag mellom16-20.

Når de spiste tørrfor var det en gang pr dag, på kvelden.

Skrevet

Var på besøk til en hund som altid hadde maten framme. Den forsvarte plassen maten hadde stått på selv om maten var borte. Likte ikke det jeg så og håper det bare var den som kunne finne på noe sant

Da jeg kjøpte Phoebe fikk jeg høre at moren hennes hadde problemer med dette. Var derfor veldig bevisst på at min hund ikke skulle bli sånn. Så fra hun var liten så passet jeg på å være mye borti skåla hennes, helst for å legge til noe ekstra godt. På den måten ble hund vant til at hver gang noen kom bort var det bare positivt. Det var med andre ord 0 problem de få gangene jeg måtte ta i fra henne mat :)

Foret hunden min 1 gang, men bruker en del godbit i trening. Det er jo mat det og? :rofl:

Den neste er jeg usikker på hvordan jeg forer.. Men det virker jo her som om 2 ganger er vanligst. Jeg får se ann hunden, som flere her har sagt :)

Skrevet

Morgen og ettermiddag/kveld. Altså 8-11 om morgenen, alt ettersom når vi står opp, og 4-19, alt ettersom når han fikk frokost og hvor sulten han er. Han vil som regel ha mat 4-5, så da får han det.

Samme gjør vi :)

Skrevet

utrolig lite relevant for de fleste her kanskje, men: hovedmåltid en gang om dagen. På vinteren kjøttsuppe om morran (vannet fryser) og når vi kommer fra jobb for å sikre at de får i seg nok væske. Kjøttsuppe alltid før trening og hovedmåltid etter trening (/løp). Kjøttsuppe = v&h blandet i mye vann. Når det er kaldt eller vi trener hardt, får de tykkere kjøttsuppe om morran enn ellers. Veldig kaldt: to fôringer

Skrevet

Mike får mat en gang om dagen. Ga han to tidligere men da kunne det gå dager utenatt han rørte maten sin så når jeg ga han to måltider spiste han ikke forkosten før på kvelden og om jeg da tok i resten av det han skulle ha den dagen så spiste han det ikke.

Nå spiser han allt som er og kunne sikkert fint spist to ganger om dagen, men passer seg fint med en så da fortsetter jeg med det:-)

(nå som han har lært å hente matskålen blir det litt ekstra innimelom;-) klarer jo ikke si nei til ett sånnt blikk)

Guest Yellow
Skrevet

Får kun en gang pr. dag. Synes det passer absolutt best til min matglade hund, for da blir han "mett" av det han får, og går ikke rundt og forventer å få mat ofte.

Synes også at det høres mest logisk ut at det er mest naturlig for en hund som stammer fra ulv, men man finner jo ut hva som passer best til akkurat sin egen hund.

Ps: Og han har aldri slitt med å ha oppkast av den grunn. :)

Skrevet

Lage en poll kanskje?

Mine får 1 gang om dagen. Som regel på kvelden rett før jeg legger meg eller før jeg stenger dem inne på hunderommet så mellom 18 og 02 en gang...! Noen ganger gir jeg dem på morgenen isteden. Andre dager får de ikke mat i det hele tatt, men det blir som regel noen rå bein og godbiter :P

Skrevet

Her står det framme hele tiden. Men vi skal begynne med faste foringer snart, siden en av bikkjene skal prøve et nytt för. Trym mest sannsynlig.

Skrevet

Ga 3-2 måltider når han var valp/ungdom, for da hadde han god appetitt. Etter at han runda året dabbet matlysten av, så da begynte jeg med en foring, på kvelden. Nå har han fått matlysten tilbake, og spiser opp alt med en gang, da på kvelden kl 21-00. Da er det tørrfor. Så får han som regel noe rått på morgenen eller på dagen.. :) Kyllingvinger, en halv kotelett, kjøttdeig, laks etc.. :)

Skrevet

De store får en liten frokost om morgenen og hovedmåltidet på kvelden.Valpen får tre ganger om dagen fortsatt :yes: .

Frokost fordi Gross lett gulper syre hvis han får bare ett måltid.

Skrevet

Forer som regel en gang om dagen, på kvelden mellom 17 og 01. Da får hun vom og hundemat, tørrforet brukes som godbiter jevnt over dagen og på tur.

Om vi skal kjøre hardt fysisk på dagen får hun en porsjon energifor før dette.

Skrevet

Aro får 3-4 ganger om dagen han. Kommer litt an på hvor lenge jeg er på skolen. Men han er tynn da, vises godt allerede dagen etter dersom han har spist lite en dag i forveien bare- så han får så mye mat han bare orker han! Skal bytte for nå da, med bla mer fett i, så får vi se hvordan det går. Han blir også litt uvel (kaster opp) når det er lenge siden han har spist..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...