Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 207
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Heisann folkens... Etter anbefaling fra fostermor til Bendik datt jeg innom her på Hundesonen... Og her fant jeg jo jaggu innlegg om Bendik og hans søsken .. Bendik er da mitt nye barn, og vi koser

Høres bra ut. Tenker hun skal få være med en liten tur rett borti skogen her, kanskje hun vil gå et godbit-spor feks. Eller trene noen triks, tror hun har godt av å få brukt hodet sitt litt. Tror no

Så kan jeg med glede fortelle at også Tipsy har fått seg et hjem! Hun skal til et indisk par (som ikke spiser hunder)! Herlige folk med masse humør og kjærlighet å gi. Tipsy likte de også veldig godt

Posted Images

Guest Belgerpia
Skrevet

Det er ett par av de der som har potensiale til å bli skikkelig hjerteknusere *sukk* HERRRRRLIG

Skrevet

Takk dere! De blir kulere for hver dag :D

HERLIGE! :D

Du har helt sikkert skrevet det et eller annet sted, men sløv som jeg er må jeg spørre om du aner hva de er blanding av? :)

Moren er blanding av schæfer, dobbermann og pincher (bærer mest preg av det siste, litta frøken) og faren er blandings av border collie og buhund. Tjo og hei, for en blanding ;)

Skrevet

Tilmed jeg får lyst på.. Godt jeg overhodet ikke har mulighet :P

Lurer på om noen av de blir sonen- hunder jeg :P

Hehe, de er farlig søte ja. Spesielt nå som de er med ut litt i sola og hopper bortover gresset helt blotta for kroppskontroll :wub: :wub: Tviler på at det blir noen sonenhunder :P

Skrevet

Nest nederste bildet - ser ut til å være brun med blå øyne. :)

Ah! Ja, utrolig masse kule farger på han der!

Monti koooser seg med valpene:

  • Like 1
Skrevet

Ja den nest nederste. Er ikke den brun da, selv om den ser sort ut? Brun i sola :P

Og Monti er sååå flink med valpene jo! :wub:

Han er nok mest svart og hvit, med litt brunt på innsiden av ben, hale, over øyet, mm.. :) Men ser det kan se sånn ut på bildene. Jeg er ikke god på farger, det kan nok hende de har brunt i seg, men de SER svarte ut i mine øyne :lol: Og ja, kjempeflink :D

Skrevet

Åh, ja man liker valpemager, men jeg eeelsker valpepoter :wub: Forresten, hvis dere finner ut at dere vil ha en valp, så blir det litt mye. Da kan jeg godt overta (for alltid!) Monti, ikkeno problem :D:heart:

Skrevet

Herlige filmer! Dex er nok min favoritt også :wub: Håper noen av de drar til sonenfolk slik at vi kan holdes oppdatert på bilder fremover!

Ja, det hadde vært noe.. :D Jeg skal klare å oppdatere med bilder uansett, ikke søren om de bare får reise avgårde med valpene uten at jeg får jevnlige oppdateringer!

Åh, ja man liker valpemager, men jeg eeelsker valpepoter :wub: Forresten, hvis dere finner ut at dere vil ha en valp, så blir det litt mye. Da kan jeg godt overta (for alltid!) Monti, ikkeno problem :D:heart:

Hahaha. Monti skal være hos med for alltid :D Men jeg skal ha det i bakhodet om jeg skal bort på ferie og ingen av barnevaktene (de står i kø liksom, jeg tuller ikke :P ) kan.

Herlighet så flink Monti er med valpene! :o SÅÅ tålmodig og rolig med dem, selv om han bare en unggutten selv!

Ja, helt utrolig flink. Han kan ligge sånn som det der i eeeevigheter. Det ser rett og slett ut som om han koser seg samtidig som han er litt fascinert. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Herregud, så flink han er med valpene! Så forsiktig og varsom. Ser ut som han koser seg skikkelig :)

Jepp, det tror jeg jammen han gjør!

Håper noen følger med enda, lurer litt her. Har begynt å blande inn littegranne v&h i foret deres, fikk endel tips om det. Resultatet er at de knurrer når de spiser og hiver i seg i en enorm fart. Det kan da ikke være bra? De får mat til de blir mette hver eneste gang, om det har noe å si.

Eller er jeg bare hønemor? Det høres så voldsomt ut!

Edit: de blir fora fra et stort fat.

Skrevet

Du er bare hønemor :) Ressursforsvar er ikke uvanlig, særlig ikke når de fortsatt er hele kullet, og spesielt ikke når det er noe som er så godt som V&H. Ikke stress med det du, så sant det ikke er full slosskamp i matfatet :P

Skrevet

Du er bare hønemor :) Ressursforsvar er ikke uvanlig, særlig ikke når de fortsatt er hele kullet, og spesielt ikke når det er noe som er så godt som V&H. Ikke stress med det du, så sant det ikke er full slosskamp i matfatet :P

*Puuuh, puste ut for nå* Skal filme de en dag, så kan du få avgjøre :lol: Hønemor, ja.. Kanskje ikke så rart, vil ikke levere ut 8 Fantaer :lol:

Skrevet

Film de du, så får vi se :)

Men det er ikke uvanlig med litt knurring og sånt i valpekassa, enten det er i forbindelse med mat eller ikke. De måler styrke med hverandre og leker ganske heftig, det er sånn det er å vokse opp. :)

Skrevet

Film de du, så får vi se :)

Men det er ikke uvanlig med litt knurring og sånt i valpekassa, enten det er i forbindelse med mat eller ikke. De måler styrke med hverandre og leker ganske heftig, det er sånn det er å vokse opp. :)

Oh yes, det er MYE lyd ellers. Og det husker jeg jo fra de tidligere valpekassene jeg har vært borti også. Herlighet for et bråk noen ganger. :) Men matbiten har jeg aldri vært med på før, så den kom som en overraskelse. Kanskje naivt å tenke at DER skal de liksom være stille :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...