Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 776
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

neppe potesår, da må det være alvorlig. Etter hva jeg har forstått er denne vettens oppgave å sjekke at "breeds at risk" har god nok helse. Så jeg tipper at det var et typisk bulldog problem; pustinge

Som den løp er slik de skal løpe, de skal holde km etter km etter km i ørken. Klart man "faller" for showfaktor, men denne salukien hadde et klassisk og vakkert bevegelsesmønster. *måtte bare "forsva

Det må dog være forbanna bittert at en ikke har en runner up som kan ta BIR-posisjonen - kanskje skulle sjekken vært foretatt i god tid før gruppa så en kunne kåre en ny BIR, eller at helsesjekken ble

Guest Jonna
Skrevet

Var ikke så mye jeg var enig i der gitt :P

Det var vel kun pointeren. De to eneste jeg syns bevegde seg med driv og "stamina" var pointeren og amerikaneren. Resten syns jeg ikke akkurat var så mye driv i..

Skrevet

Hvis ikke jeg ser feil så var det denne som vant:

b_toy4.jpg

Kort snute har den jo, men ikke helt mops enda. Du blander ikke med king charles spaniel da?

2011_KCS_BOB.jpg

Jeg så riktignok ikke livesendingen i går da, har bare sett bilder nå.

Jo, gjør vist det, det var den nederste jeg mente.. Synes ikke den var noe pen i hele tatt..

Skrevet

Var ikke så mye jeg var enig i der gitt :P

Det var vel kun pointeren. De to eneste jeg syns bevegde seg med driv og "stamina" var pointeren og amerikaneren. Resten syns jeg ikke akkurat var så mye driv i..

Jeg er enig, de var knall-lekre begge to. Fikk dessverre ikke sett braccoen som vanligvis er en stor favoritt...

Skrevet

Jeg fikk ikke sett dette hverken streaming eller paa tv idag.. er det noen som vet hvilken korthaaret vorsteh som var i ringen? Av en eller annen grunn faar jeg ikke lov aa se youtube-videoene heller (selvom det gikk helt fint igaar). I dag er jeg visst i feil land eller noe according to youtube.

Skrevet

Tror ikke jeg får helt til det YouTube greiene jeg, jeg må gå inn på en og en rase etc. Kan noen fortelle meg når Bedlissen går? Er via mobil :(

Skrevet

Tror ikke jeg får helt til det YouTube greiene jeg, jeg må gå inn på en og en rase etc. Kan noen fortelle meg når Bedlissen går? Er via mobil :(

Godt det ikke bare er meg for jeg finner ikke ut når Aussie eller Sheltie går :icon_redface:

Skrevet

Aussie og sheltie stilles i dag - og i hvertfall sheltie er sikkert minst to ringer, hele dagen. Vet ikke hvor mange aussier det er påmeldt, men de fleste av de rasene vi ser på som "vanlige" er det så mange av der borte at de holder på fra 9.00 til dagens slutt i raseringene..

Skal bli spennende å se om det er noen man kjenner som gjør det bra hos beardisene, da. De har endel meget flotte beardiser der.

Susanne

Guest Jonna
Skrevet

Oi! Kan Diablo klare det en 3 gang :frantics:

Update from Crufts: Diablo won the veteran class and Greg ( Collinswood House Rules) won both his classes!
Skrevet

Syns vi skal lage en slik tråd vi hadde etter Westminister showet, hvor vi presenterer rasevinneren av vår rase :ahappy: Ihvertfall siden flere sa at papillonen var pen :D Nysgjerrig!

Veldig fornøyd med at vetten kastet ut usunde hunder! :aww:

  • Like 1
Skrevet
Syns vi skal lage en slik tråd vi hadde etter Westminister showet, hvor vi presenterer rasevinneren av vår rase :ahappy: Ihvertfall siden flere sa at papillonen var pen :D Nysgjerrig! Veldig fornøyd med at vetten kastet ut usunde hunder! :aww:

Det er bare å lage en slik tråd det. :D Evt. så kan man ta det i denne tråden. :aww:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...