Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 821
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cachen min ble publisert 23:15, og FTF ble logget 23:29. Dette på et utkikkspunkt litt inne i skogen. Da var det jo allerede mørkt, og cacheren hadde bedrevet "motbakkeløping" for å nå opp først. Ette

Har registrert meg :-) Jeg lastet ned den KarpeSkrotum linket til over her, har ikke gått ut for å finne noe enda, men ser ut som appen fungerer bra iallefall. Ser at det ligger en cache i parken re

I dag måtte Geita "dø" Moahahaaa. Kuleste FTF 3mil totalt! http://www.geocaching.com/geocache/GC4J5KF_fjellgeita?guid=63e3d00d-ebb7-459e-a420-34c56c1a2309

Posted Images

Skrevet

Begynner å bli fryktelig nysgjerrig på geocaching. :) Kommer sikkert til å teste det ut nå utover høsten :ahappy: Vet det ligger catcher her hvor jeg bor (har funnet noen når jeg har gått tur).

*Endte opp med å lage meg en konto :D Nå må jeg bare få i gang mobilen! (akkurat nå er jeg litt irritert over at jeg solgte GPS'en til exen min)

Det er flere cacher på Os ja :-) 4. September er det skravlesamling (event)på Bella Napoli på Nesttun. Treff folka bak nicka. Event på Fløien ved Skomakerdiket kl 12 førstkommende lørdag også

Skrevet

Det er flere cacher på Os ja :-) 4. September er det skravlesamling (event)på Bella Napoli på Nesttun. Treff folka bak nicka. Event på Fløien ved Skomakerdiket kl 12 førstkommende lørdag også

spennende :) takk for tipset, vet ikke om jeg tørr å stille opp på noe sånnt da :P

  • Like 1
Skrevet

spennende :) takk for tipset, vet ikke om jeg tørr å stille opp på noe sånnt da :P

Det er underhodet ikke farlig. En snakker geocaching i stedet for hund, men nerdinga kan av og til være på samme nivå :ahappy:

Hvis Bones dukker opp, kan h*n få tips om en viss julehistorie, cacheowner pleier å være på disse samlingene

Skrevet

Det er underhodet ikke farlig. En snakker geocaching i stedet for hund, men nerdinga kan av og til være på samme nivå :ahappy:

Hvis Bones dukker opp, kan h*n få tips om en viss julehistorie, cacheowner pleier å være på disse samlingene

Jeg skal ha det i bakhodet :)

Skal ut å finne min første catch i dag :bananas: Gleder meg vanvittig mye :D:P Kommer garantert til å få premium versjonen i løpet av dagen. Er for få cacher uten :P

Skrevet

Ingen av dere som er i Sandefjord eller andre steder langs E18sørover i morgen vel? Med hund :D Mangler 2 log my dog tag til en challenge :)

Jeg har en, i Stokke!

@Maritus har, men vet ikke hvor hun egentlig holder til :lol:

  • Like 1
Skrevet

Å,det hadde vært gøy. Er en litt billig 4,5/3,5 som hadde vært innmari greit å ha. Får se når vi kommer oss avgårde herfra,må passe med båtene og sånn :)

Skrevet

Ingen av dere som er i Sandefjord eller andre steder langs E18sørover i morgen vel? Med hund :D Mangler 2 log my dog tag til en challenge :)

Jeg var i Sandefjord for en uke siden, du skulle skrevet det da :P

Skrevet

*snipp*

Har du et ekstra hint til Er du smartere enn en 5.klassing? ved Høvik skole i Drammen? :)

Jeg har endt opp med disse koordinatene: 59 45.561 10 14.347, stemmer de? :lol:

Skrevet

Fant 3 cacher på tur i marka i dag, og la/droppet (eller hva man nå skal kalle det) geocoinen der ute.

Gav opp på en, etter å ha lett på det ganske spesifikke stedet ei stund, og loggførte en "ikke funnet". Når jeg kom hjem nå nettopp hadde jeg fått en mail fra de som laget cachen med ekstra hint :) Får prøve på nytt til uka.

Skrevet

Har du et ekstra hint til Er du smartere enn en 5.klassing? ved Høvik skole i Drammen? :)

Jeg har endt opp med disse koordinatene: 59 45.561 10 14.347, stemmer de? :lol:

Husker ikke koordinatene lengre,men den er på transformatorkiosken på st Hallvard vgs. GHS :D

Skrevet

Fant tre cacher i England i går, mine første utenlandske cacher. :D

Så du hadde fått engelsk medalje også :)

Hvordan gjorde du det når du var i england, hadde du lastet ned koordinater på forhånd eller?

Har lyst til å få tatt noen når jeg drar til polen senere i år, men har ikke lyst til å få ei enorm telefonregning heller...

Skrevet

Så du hadde fått engelsk medalje også :)

 

Hvordan gjorde du det når du var i england, hadde du lastet ned koordinater på forhånd eller? 

Har lyst til å få tatt noen når jeg drar til polen senere i år, men har ikke lyst til å få ei enorm telefonregning heller...

Brukte bare mobilen som vanlig og skrudde av roaming da vi var ferdige. Ble ikke så dyrt den lille stunden.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 4

Skrevet

Jeg har satt på at jeg vil motta e-mail ved nye publiseringer i nærområdet, skrev inn nærområdet vårres som utgangspunkt. De siste dagene har jeg mottatt varsel om nye cacher i Polen en plass :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...