Gå til innhold
Hundesonen.no

AD Ringlets Forest "Eine"


Recommended Posts

  • Svar 728
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg fikk dessverre dårlige nyheter hos veterinæren i dag. Kreften har spredt seg til lymfekjertlene og det er ikke noe mer å gjøre. Veterinæren og jeg er enige om at så lenge han har så god allmentils

Eine har kreft ? Sist vi var hos veterinæren sjekket hun analkjertlene hans fordi de har vært noe betente i høst og da oppdaget hun en kul rett innenfor. De tok vevsprøve av kulen som viste at det er

På lørdag måtte jeg ta farvel med min elskede venn? Takk for alt, Eine❤️    

Posted Images

Skrevet

Ååååeee, kan ikke vi møtes når jeg er i Tromsø? Kjenner jeg savner Eine litt, har jo ikke sett han som fullfoksen enda :( Skulle ønske jeg bodde nærmere så skulle jeg passa han nårsomhelsthvorsomhelst! :heart:

Klart vi kan! Bare si i fra når du er her, så får vi nok til noe :)

Åh, så nydeleg labbis! :heart:

Takk :D Synes jo selv han er veldig flott!

Skrevet

Han er fin, jeg blir alltid glad når jeg ser labradorer i god form!

Det er noe eget med å ha den spesielle kjemien, jeg hadde den med Mona og lurer på om jeg noen gang får den samme igjen. Det er en god følelse!

  • Like 1
Skrevet

Han er fin, jeg blir alltid glad når jeg ser labradorer i god form!

Det er noe eget med å ha den spesielle kjemien, jeg hadde den med Mona og lurer på om jeg noen gang får den samme igjen. Det er en god følelse!

Takk, hyggelig å høre :) Er stas å ha en labrador som ser bra ut. Han har gode gener der.

Ja, ikke godt å si om man får det med andre hunder senere, det er jo noen som snakker om once in a lifetime dog, så ikke godt å si. Man får jo et forhold til den hunden man har, uansett, og jeg har jo vært veldig glad i de hundene vi har hatt, det har vært noe eget med hver og en. Samtidig merker jeg det er noe ekstra med Eine og det er kanskje det som er kjemien. Han passer meg veldig godt, egentlig.

Men superhunden har jo sine negative sider også. Blant annet er han veldig glad i å plukke ting og tygge på dem når vi er borte. Ikke fordi han har sperasjonsangst eller er understimulert, men bare fordi han liker å tygge eller sutte på ting. Det er flere ting han har ødelagt, mest småting som bæsjeposer og kvitteringer, men han har også ødelagt sko og en sykkelhjelm (min fine hjelm fra Danmark!). I kveld hadde han fått tak i solbrillene mine (kjøpt i Split!) og capsen min (kjøpt på Kreta!). Plagsomt! Greit nok at jeg dermed får kjøpt meg noe nytt, men likevel, han trenger ikke være SÅ omsorgsfull at han skal sørge for at jeg får shoppet med jevne mellomrom :rolleyes2:

Skrevet

Vakker labbis du har der :D

Kjenner igjen beskrivelsen din, selvom min ikke smiler i like stor grad, så er hun akkurat på samme måte.

Hun kan bare være, er alltid blid og fornøyd, og er helt klart "kosejenta til mamma'n siiiiin" :wub: Kose-bilde av dere kunne likegodt vært et bilde av oss. Labbiser er og blir noen fantastiske vesner :wub:

  • Like 1
Skrevet

Vakker labbis du har der :D

Kjenner igjen beskrivelsen din, selvom min ikke smiler i like stor grad, så er hun akkurat på samme måte.

Hun kan bare være, er alltid blid og fornøyd, og er helt klart "kosejenta til mamma'n siiiiin" :wub: Kose-bilde av dere kunne likegodt vært et bilde av oss. Labbiser er og blir noen fantastiske vesner :wub:

Så herlig å høre :D

Skrevet

Haha, i dag fikk jeg meg en god latter av Eine (jeg har jo nevnt at jeg ler av ham daglig) og jeg fikk nok en idè om hvordan han vil reagere på MH`en.

Jeg har altså fylt en kong med godsaker og gjemt den i ei pappeske. Før jeg begynte å filme har Eine lett litt rundt i leiligheten, funnet kongen i eska og prøvd å få den ut. Jeg hadde lagt lokket litt igjen og han stakk hodet rett nedi og skulle ta kongen ut. Da bevegde eska på seg og hang seg litt fast i ørene hans. Ekkelt, syntes Eine, og fant det for godt å tilby utgangsstilling og sitt foran meg. Det bruker jo vanligvis føre til godis. Hentet kameraet og resten kan dere se selv :rofl:

  • Like 4
Skrevet

I dag er jeg SUR på Eine! Han har ødelagt brillene mine! Kom inn fra tur og gikk i dusjen og da jeg kom ut igjen var det en som lå og tygde på brillene mine i stua :gaah: Våre andre hunder har ikke ødelagt noe, men han her har ødelagt masse! Joggesko, pass og sykkelhjelm er bare noe av det han har satt tennene i. Utrolig irriterende! Han kan gjøre det når han er alene hjemme eller vi er i et annet rom. Det er ikke fordi han har seperasjonsangst eller er understimulert, for slike tyggerier kan bare komme ut av det blå helt uahvengig av situasjon. Antakelig liker han bare å ha noe i munnen, sutte på det og tygge på det. Han er en ganske dyr hund for å si det sånn!

Det er jo forsåvidt fint han sørger for at jeg får kjøpt meg nye ting med jevne mellomrom og jeg hadde faktisk tenkt på at jeg hadde lyst på nye infatninger, men ikke nå for det har ikke råd til, men må visst pent ta meg råd til det likevel.

*muggen* :angry:

Skrevet

Han er så pen! Kjenner meg godt igjen i det du skriver om kjemi. Jeg og Nitro har veldig god kjemi og jeg har vel aldri vært så glad i en hund før. Nesten litt skummelt.

Bra å ha god kjemi da, når de ikke er like kul å ha i hus, som feks når de spiser på ting de ikke skal :P

Skrevet

Han er så pen! Kjenner meg godt igjen i det du skriver om kjemi. Jeg og Nitro har veldig god kjemi og jeg har vel aldri vært så glad i en hund før. Nesten litt skummelt.

Bra å ha god kjemi da, når de ikke er like kul å ha i hus, som feks når de spiser på ting de ikke skal :P

Haha, ja, det har du helt rett i! :lol: Man må være både pen og høy i anselse for å komme gjennom slike pøbelgreier som han holder på med!

Skrevet

Hihi, pappeskevideoen var morsom! :lol:

Ikke så kjekt med brillene, kanskje :whistle: .

Haha, ja, hva kan jeg si, han er en klovn :lol:

Nei, de brillene ble han ikke så populær av. Han har ødelagt mye, så han har en del på samvittigheten sin!

Flinke og fine Eine :D

:koos:

Skrevet

Må bare få legge til at Eine er ENDA kjekkere i virkeligheten! Var kult å hilse på dere begge i dag :)

Ja, artig å se dere live :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Noen sommerbilder av finingen:

DSC_0010.jpg

Omnomnom med pinne

DSC_0014.jpg

Snuse litt på blomstrene

DSC_0020.jpg

Løpe i forveien og sjekke verden

DSC_0026.jpg

Han gresser som ei anna ku :P

DSC_0035.jpg

Tjolahopp!

DSC_0036.jpg

Glad og fornøyd fyr

DSC_0018.jpg

Synes dette bildet fanget godt hvordan Eine er ;)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

En utrolig vakker labbis- kan han klones??

Hehe, så herlig sagt :D Han er ganske lik sine søsken, så mulig det er en sjans for noe lignende der ;)

  • Like 1
Skrevet

Hehe, så herlig sagt :D Han er ganske lik sine søsken, så mulig det er en sjans for noe lignende der ;)

Næh, trudde det var nye bilder jeg... :(

Da stikker jeg inn på bloggen, kanskje jeg finner noen der etter å ha lest om MH'en ;)

Skrevet

Næh, trudde det var nye bilder jeg... :(

Da stikker jeg inn på bloggen, kanskje jeg finner noen der etter å ha lest om MH'en ;)

Har noen bilder liggende som jeg ikke har redigert enda, så det kommer etter hvert :) Men på bloggen får du i allefall filmer! :D

Skrevet (endret)

Ja, bildene vises og han er sååå nydelig! Skikkelig lekker herremann må jeg si!

Takk! Han er ganske stilig og stram å se på, om jeg må få si det selv :ahappy:

I år har jeg ikke fått trent så ofte og så mye som jeg hadde tenkt og jeg har dermed ikke fått startet i verken bruks eller lydighet. Jeg hadde planlagt å debutere i klasse 1 og kanskje også få startet i klasse 2, men jeg må vel bare innse at den sykdommen jeg har setter noen kjepper i hjulene for mine planer, så da blir det vel ikke noen deby før april neste år. Kjedelig! Heldigvis takler Eine rolige perioder godt og er en like god familiehund som treningshund :heart:

I dag var jeg trøtt og sliten og måtte sove litt ekstra. Da var det en som var snar med å komme inn og legge seg sammen med meg:

besteeine.jpg

Fint med levende kosebamse ;) Jeg er jo så heldig at jeg har to av dem. Katten vår Max er veldig kosete og ligger mye inntill og maaaaler.

EDIT: Photobucket streiker, så får ikke sett bildet nå. Håper det fikser seg snart.

Endret av Poter

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...