Gå til innhold
Hundesonen.no

HD og AD bilder


PsychoLynx
 Share

Recommended Posts

  • Svar 1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja! Det ble fritt, HD: B! 

HD A  Da venter jeg bare på AD resultatet.

A på begge sider Tesh er dermed fri foran og bak :D :D

Posted Images

På 29.4.2016 at 3:27 PM, Tine Kristine Lindbeck skrev:

det er det jeg tror og, ja bilde er dårlig kvalitet da det er et mobil bilde men ja hehe,må vel smøre seg med tålmodighet og vente

det ble a hofter, men hun ble rerønket og bildene ble mye bedre :) 

 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
3 timer siden, Carro92 skrev:

Vært å røntga hoftene til Tundra idag, noen som vil gjette? Jeg dør litt av spenning :|

IMG_9268_zpsvciqxt6p.jpg

Venstre hofte ser ikke helt bra ut, vil anta svak grad. Jeg ville generelt sett ha ønsket meg bedre hofteskåler og at hoftene satt bedre i skåla.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
7 timer siden, Tuvane skrev:

Hoftekulene ligger dypt i skålene, men jeg synes likevel ikke det ser helt fritt ut, spesielt på høyre side (venste side av bildet). Muligens C?

Helt korrekt! Imponert :) C på begge sider, med små forkalkninger høyre side. 

AD 0 heldigvis :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

28 minutter siden, Ozzy skrev:

Hvor lang tid ca tar det fra faktura fra nkk er betalt til resultatet er klart? 

Bildene blir avlest fortløpende, men resultatet registreres ikke på DogWeb før betaling er registrert.

Så har du flaks, kommer resultatene på nett dagen etter at du betalte - om du betalte i bankens åpningstid, slik at den beskjeden når NKKs systemer neste dag. Forutsatt at det har vært avlesning i den tiden det tok å sende faktura fra NKK til deg.

Uansett er det vel fortsatt avlesning av hofter cirka to ganger i uka og albuer cirka en gang i uka, og har du fått faktura har jo bildene ankommet fra din veterinær, og den første ventetiden er over.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 minutter siden, SFX skrev:

Bildene blir avlest fortløpende, men resultatet registreres ikke på DogWeb før betaling er registrert.

Så har du flaks, kommer resultatene på nett dagen etter at du betalte - om du betalte i bankens åpningstid, slik at den beskjeden når NKKs systemer neste dag. Forutsatt at det har vært avlesning i den tiden det tok å sende faktura fra NKK til deg.

Uansett er det vel fortsatt avlesning av hofter cirka to ganger i uka og albuer cirka en gang i uka, og har du fått faktura har jo bildene ankommet fra din veterinær, og den første ventetiden er over.

Ja faktura kom før helgen og ble betalt idag . 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Avstand? Om hun kjefter, ta henne bort fra ham. Eller ham bort fra henne.  Dette er en prosess som tar mye tid, så jeg tenker at det kan være hun har større behov for rom og avstand en god stund til. Å ta igjen et par år med sosialisering som skulle skjedd fra valpestadiet vil ta lang tid og mye tålmodighet tror jeg.
    • Nå har frøken Lilje, usikker omplasseringshund, bodd hos meg i 3,5 mnd. Hun begynner å bli ganske husvarm og trygg på meg, men andre hunder og fremmede mennesker som tar kontakt er skumle, så de prøver hun å skremme bort. Det er greit nok, jeg skjønner at det har vært hennes eneste forsvar så langt i livet. Men så har vi en veldig grei og trivelig nabohund som vi har gått litt turer med, og han kjefter hun voldsomt på. I begynnelsen var det helt sikkert usikkerhet, hun ville gjerne følge etter og være nær han på tur, men så snart han snudde seg og så på henne ble det skummelt = bjeffing. Men nå synes jeg nesten det bikker over i bølling fra hennes side, for nå kjefter hun på han nesten uansett hva han gjør. Han er verdens snilleste og lar henne være helt i fred, så det er absolutt ikke noen grunn til at hun skal holde på sånn. Og ikke minst er det fryktelig urettferdig at han skal få så mye kjeft for ingenting. Hva gjør man? Hun er helt klart fryktelig dårlig sosialisert og har godt av å være sammen med snille hunder, men denne oppførselen synes jeg er uakseptabel.
    • Anbefaler deg å prøve huken multisele, det er den eneste jeg har prøvd som min hund klarer å trekke i uten å bli hes. Har prøvd ulike trekkseler men huken multisele er det eneste som fungerer her. Bor du i Oslo eller nærheten kan du få prøvd størrelser hos Brukshunden, men du får kjøpt på nett også. 
    • Enig med siste her, lildog har jeg prøvd og den var helt ubrukelig. Jeg er veldig fornøyd med tracktive, har den på begge hundene og katten. Kan være litt treig til å finne posisjon noen ganger, men uansett raskere enn både lildog og mitt spor som jeg også har prøvd. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...