Jump to content
Hundesonen.no

HD og AD bilder


Recommended Posts

Har du HD/AD bildene til hunden din? Del dem her, og oppdatert etterhvert med hvilken grad hunden endte opp med.

Artig med en samling av sånne bilder syns jeg iallefall.

(kanskje vi tilogmed skal bry moderatorene litt slik at vi alltid vil få resultatet i samme innlegg som bildene, om ikke resultat er klart når bildene blir lagt ut første gang)

Uansett:

Her er Hakinos Gossine Geisha sine bilder.

A-hofter (klikk på bildet for større versjon)

290110_008.jpg

Albuer, A:

290110_006.jpg

290110_007.jpg

Edited by IW
Lagt til albuestatus for medlem
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja! Det ble fritt, HD: B! 

HD A  Da venter jeg bare på AD resultatet.

Det ble A på Bolt også 3x HD rtg og 3x A kan man ikke klage over, selv om man har en leddfrisk rase hvor det er relativt langt mellom de som har HD. 

Posted Images

(kanskje vi tilogmed skal bry moderatorene litt slik at vi alltid vil få resultatet i samme innlegg som bildene, om ikke resultat er klart når bildene blir lagt ut første gang)

Ja det skal dere få lov til! :lol:

spennende tråd!

Jeg aner ikke hvor mine hunder sin CD med bildene er, men det er ikke SÅ lenge til nestemann skal i ilden så da skal jeg slenge inn :ahappy:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Hvordan får dere tak i bildene? Har dere tatt dem selv med eget kamera, fått tilsendt, godsnakket med vet eller noe? Kunne godt tenkt meg å se Caspers sine jeg da, men det toget har vel gått (A på hofter og albuer, men gøy å se røntgen av din egen hund :whistle: )

Link to post
Share on other sites

Jeg hadde med meg kamera og tok bilde av bildene. Men fikk også med meg et albuebilde hjem, fordi vet'n brukte feil størrelse på filmen på det første :whistle:

Buffy sine fikk jeg også med meg hjem et sett av som ble for dårlig til å sende inn. Men de har av en eller annen merkelig grunn blitt borte :whistle: Fatter ikke det der, for det er virkelig ikke noe jeg BEVISST hadde kastet. Men de har vært med på et par flyttinger da.

Link to post
Share on other sites

Hvordan får dere tak i bildene? Har dere tatt dem selv med eget kamera, fått tilsendt, godsnakket med vet eller noe? Kunne godt tenkt meg å se Caspers sine jeg da, men det toget har vel gått (A på hofter og albuer, men gøy å se røntgen av din egen hund :whistle: )

Hvis man spør veterinæren kan han/hun brenne ut en CD til deg med bildene. Jeg skulle gjerne sett hoftene til min hund, spesielt siden han har hd med forkalkninger, men bildene ble tatt for tre år siden, så det er nok ikke så lett å få tak i dem nå :D Og det er vel dyrt og unødvending å rerøntge bare for å se på bilder :whistle:

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Søren! skulle hatt bildene av dyret mitt nå.

Han har A-hofter så det hadde sikkert ikke vært så spennende, men han var übertynn og så godt som uten muskler (bare det som krevdes for å ha en kropp som hang sammen). Kunne vært spennende å se hvor store musklene hans hadde blitt kontra til disse hundene som er lagt ut her :innocent:

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Saga ble HD og AD røntget på fredag så har ikke fått resultatene enda, men bildene har jeg :P Kanskje noen som har noe kommentarer?

hdnkkhoftevd31012011135.jpg

Albuene ser helt fine ut, men steike så skeivt hun lå på HD bildet?? Ikke er begge kneskålene med heller, så det er mulig dette bildet kommer i retur.

(hoftene ser ellers bra ut)

Link to post
Share on other sites

Albuene ser helt fine ut, men steike så skeivt hun lå på HD bildet?? Ikke er begge kneskålene med heller, så det er mulig dette bildet kommer i retur.

(hoftene ser ellers bra ut)

Ja, dette så jeg på også.. At hun lå skjevt. Imponerende at de godtok det bildet. Men veldig bra med resultatene da, Izziebelle!! :rolleyes2:

Edit: Lurer fælt på hva den ballen på bilde er forresten :(

Ja, hva er det der?? Jøsses...

Link to post
Share on other sites

Vetrinæren sa at det var en bæsj.. :rolleyes2:

Ellers så har 2 av brødrene hennes A-hofter, en har B, mens en dessverre har E på begge hofter med markerte sekundær forandringer eller hva det nå heter. Venter på en kullsøster og en halvsøster, begge de så bra ut så vi får håpe på det.

AD resultatene er fremdeles ikke kommet, men utifra hva jeg ser på dogweb tar det gjerne litt tid. :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Noen som vil gjette graden her? Har fått svar fra NKK, men lurer på hva andre synes.

TuvaHDC.jpg

C/B muligens. Altså hundens høyre hofte C og venstre B, er ikke noe avleser så for all del kan hende jeg virkelig er på bærtur! Men synes at på høyre hofte ser det ut til at det er mindre enn 50% av hoftekulen som ligger inne i skåla.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.




  • Nye innlegg

    • Vi overlevde🤣 jøss har oppnådd at som var planen. Albert har jrg starta i rally med. Men det gikk jo så som så 🤣   Mål 2024 Overleve.  Må vel være og komme seg tilbake på banen
    • Mål 2023: - Konkurrere i Smeller (hvis det nye regelverket godkjennes) - Mellomtittel i Smeller Nei, dette ble det ingenting av. Det kom ikke noe nytt regelverk i Smeller, og starten på året ble vel dramatisk da frøkna endte opp innlagt med blodforgiftning etter at livmora sprakk. Hjertet hennes fikk kjørt seg skikkelig av dette, og hun ble satt på hjertemedisin, så vi kan uansett ikke konkurrere i noen offisielle grener lengre. Dermed konverterte vi til Nosework, som er uoffisielt i Norge. I sommer bestod vi LGT, og vi deltok også på et par merkeprøver. Mål 2024: Nosework - Trene inn en tydeligere markering - Delta på merkeprøver - Gå kurs - Kanskje starte NW1?  
    • 1. Tja, spørs hva man mener med lokal?? Alle mine dyr har nå 60.000 i forsikring. 2. Fått 1 napp, har ikke deltatt på så mange stevner, både pga punkt 1 og fordi det har blitt så fort fullt på lokale stevner. Har dog gitt opp, og startet Hopp3 med ham. 3. Yoshi har startet agilitytrening. Han har det gøy, mor leter stadig etter mini hunden som er bak ryggen. 4. Vi har startet ett par blåbær stevner. Han har det gøy, gøy, gøy. Fått litt mer kontroll på det ukontrollerte kaoset jeg startet med. Har fått en 3. plass da. 5. Shero har begynt å gå blåbær med mamma. Pleier å spørre om han kan få være med utenfor konkurransen, men de har vært på pallen for det. Mål for 2024. Mindre veterinær besøk!!! Hundemål. Få det siste nappet i AG med Max. Komme igjennom ett Hopp3 løp. Starte med Yoshi. Planen er å starte med ham i mars, men får se hvordan han har modnet. At Shero fremdeles har det moro.  Kanskje prøve Nosework med Yoshi. Har gitt opp å starte med de eldste da de mener esker skal stås på eller spises opp, og jeg har ikke klart å overbevise dem om annet. Driver litt søk for moro med dem da.  
    • Jeg kan begynne jeg 😊 Liker å lese om målene vi alle har om hundeholdet vårt 🥰 2023: «Hvis det blir mulig å få tittel i eliteklassen i rally, så kan det gi oss en grunn til å trene og starte flere ganger. Kommer uansett til å trene inn nye øvelser. Skal bli gøy med noe nytt. Ellers så kan jeg kanskje forsette å trene mer på kl 3 i LP. Men vet ikke om det er såpass gøy at jeg kommer til å starte. Siden hunden min kan lage lyd, så vil vi få mye i trekk. Uansett hvor flink og lydig han er 😕 Hovedmålet blir å ha motivasjon for å trene og konkurrere litt i rally. Trives utrolig godt i hundeklubben, og hunden er utrolig herlig å trene 🤩 Kanskje trene mer bruks?» Rally: Tittel RLE fikk han jo, men det var fordi han allerede hadde oppnådd kravet (trengte ikke samle nye 1. premier) - Har startet noen ganger med varierende hell 👍 Lydighet: Har vi lagt på hylla. Er blitt en hundesport som straffer lydige hunder som lager lyd alt for mye. Bruks: Nei, vi startet aldri. Men trener litt og vi koser oss med det   Mål for 2024: Kommer nok til å starte flere ganger i rally, men vi har ikke flere mål der enn vi allerede har oppnådd. NoseWork: Kommer vi forhåpentligvis bruke mer tid på. Satser på å starte i NW2 i løpet av året Ellers har en venninne nettopp fått noen herlige valper. Jeg vurderer om jeg skal kjøpe en ❤️ Men har jeg tid til to hunder? 🤔 Må tenke nøye på dette 😉  
    • Noen av mine favoritter her på forumet er disse måltrådene, så var det endelig på tide å oppsummere 2023 og sette seg nye mål for 2024  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Create New...