Gå til innhold
Hundesonen.no

HD og AD bilder


PsychoLynx
 Share

Recommended Posts

  • Svar 1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ja! Det ble fritt, HD: B! 

HD A  Da venter jeg bare på AD resultatet.

A på begge sider Tesh er dermed fri foran og bak :D :D

Posted Images

På 29.4.2016 at 3:27 PM, Tine Kristine Lindbeck skrev:

det er det jeg tror og, ja bilde er dårlig kvalitet da det er et mobil bilde men ja hehe,må vel smøre seg med tålmodighet og vente

det ble a hofter, men hun ble rerønket og bildene ble mye bedre :) 

 

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 weeks later...
3 timer siden, Carro92 skrev:

Vært å røntga hoftene til Tundra idag, noen som vil gjette? Jeg dør litt av spenning :|

IMG_9268_zpsvciqxt6p.jpg

Venstre hofte ser ikke helt bra ut, vil anta svak grad. Jeg ville generelt sett ha ønsket meg bedre hofteskåler og at hoftene satt bedre i skåla.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
7 timer siden, Tuvane skrev:

Hoftekulene ligger dypt i skålene, men jeg synes likevel ikke det ser helt fritt ut, spesielt på høyre side (venste side av bildet). Muligens C?

Helt korrekt! Imponert :) C på begge sider, med små forkalkninger høyre side. 

AD 0 heldigvis :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

28 minutter siden, Ozzy skrev:

Hvor lang tid ca tar det fra faktura fra nkk er betalt til resultatet er klart? 

Bildene blir avlest fortløpende, men resultatet registreres ikke på DogWeb før betaling er registrert.

Så har du flaks, kommer resultatene på nett dagen etter at du betalte - om du betalte i bankens åpningstid, slik at den beskjeden når NKKs systemer neste dag. Forutsatt at det har vært avlesning i den tiden det tok å sende faktura fra NKK til deg.

Uansett er det vel fortsatt avlesning av hofter cirka to ganger i uka og albuer cirka en gang i uka, og har du fått faktura har jo bildene ankommet fra din veterinær, og den første ventetiden er over.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

11 minutter siden, SFX skrev:

Bildene blir avlest fortløpende, men resultatet registreres ikke på DogWeb før betaling er registrert.

Så har du flaks, kommer resultatene på nett dagen etter at du betalte - om du betalte i bankens åpningstid, slik at den beskjeden når NKKs systemer neste dag. Forutsatt at det har vært avlesning i den tiden det tok å sende faktura fra NKK til deg.

Uansett er det vel fortsatt avlesning av hofter cirka to ganger i uka og albuer cirka en gang i uka, og har du fått faktura har jo bildene ankommet fra din veterinær, og den første ventetiden er over.

Ja faktura kom før helgen og ble betalt idag . 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
    • Jeg lurer på hvor lenge man bør ta fri fra jobb for å være hjemme med den nye valpen, dersom man ikke har mulighet for hjemmekontor? Jeg har en valpebok der det anbefales 5-6 uker, men dette er jo ikke så enkelt i praksis. Det kan sikkert variere mye når valpen er tilvendt å være alene hjemme også. Noen tips?
    • Har ikke egenerfaring, men omgåttes en håndfull whippets. Tur i typisk norsk skog er meg bekjent ikke noe nevneverdig problem. Herjer hunden i skogen kan det såklart bli en skramme her eller der uavhengig av rase, men jeg har aldri hørt at det er noe vesentlig verre med whippet. Når det gjelder munnkurv mtp. jaktlyst så vil det hindre skade og drap av byttedyr, men jagingen og stresset blir jo det samme. Hunden skal ikke jage vilt (eller tamt strengt tatt) så du bør ha tilgang til åpne og/eller inngjerdede områder som hunden kan få løpe fra seg på. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...