Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

Skrevet

Kom over noen bilder fra overraskelses-festen min i september. Lekte litt med et av dem :)

*bilde*

Dette er ikke redigert, faktisk. Vet ikke hhelt hva som skjedde med lyset, men synes det var litt stilig :blink:

*bilde*

Her har jeg redigert alt untatt øynene svart/hvitt.

Hva synes dere? :hmm:

Bilde nr 1 var utrolig bra! Elsket fargene!

Bilde nr 2: ansiktet ble altfor lyst i forhold til halsen så det ble litt rare kontraster der. Ellers har det absolutt potensiale som sort/hvitt bilde. :lol:

Jeg har lyst på kritikk på noen bilder :lol:

*bilder*

Jeg syntes komposisjonen i de 2 øverste bildene og det nederste var utrolig bra! Bilde nr 2 fikk et litt mystisk trekk pga lyset, stilig :lol:

Bilde nr 4 var det noe vanskelig å finne ut hvor hovedfokuset var, anden i bakgrunnen er forstyrrende.

Skrevet

Jeg syntes komposisjonen i de 2 øverste bildene og det nederste var utrolig bra! Bilde nr 2 fikk et litt mystisk trekk pga lyset, stilig :blink:

Bilde nr 4 var det noe vanskelig å finne ut hvor hovedfokuset var, anden i bakgrunnen er forstyrrende.

Tusen takk! :hmm: Kanskje bilde nummer 4 hadde vært bedre hvis begge endene ble klare, med høyrere blender? :lol:

Leste etterpå at regelen var maks 3 bilder :)

Edit: Kan jo prøve noen til da :lol:

577495-7-1274208508582.jpg

577495-7-1274208557067.jpg

577495-7-1274209236987.jpg

Hvis noen har lyst å redigere, er det bare å prøve. Jeg kan ikke sånt jeg, så disse bildene har ikke vært borti noe program engang :lol: Bare spør om stor versjon, så skal jeg se om jeg får sendt :)

Skrevet

30658_430482941071_588296071_6075731_1652325_n.jpg

Kritikk anyone? Det er HDR. :hmm:

Fantastisk bilde i seg selv :blink: Men jeg syns kanskje gresset og trærne blir litt alt for grønne mtp på resten av lyset og stemningen i bildet. Det hadde kanskje sett bedre ut om det var litt blassere grønnfarge. *prøver seg frem i PS*

Kanskje sånn?

Skrevet

Jeg likte veldig godt kontrastene, hehe, og de klare fargene. Ikke helt naturealistisk, men det gjør ikke nødvendigvis noe :icon_redface:

Det eneste jeg kan si om det bildet er fargeovergangene ved trærne. Toppen av det store treet er mye mørkere enn resten, samt at himmelen bak er opplyst rundt kantene. Det er litt for tydelig at dette er et redigert bilde. Det kan enkelt gjøres om med enten markering og lys/kontrastendringer, eller med burn/light-tool i photoshop, men det er litt småpirk-arbeid da.

Skrevet

Amagad, du ødelegger bildet mitt! :getlost: Nei, men det skal være sånn. HDR and all. Me thinks.

Me thinks too! Synes det var kult at grønnfargen var så i sterk kontrast, det var en del av det som gjorde bildet interresant :hmm:

Skrevet

Jeg syns "rotet" på glasset er forstyrrende, burde vært redigert bort. Øyet burde også vært skarpet opp litt, og støy fjernet.

Litt usikker på kappingen, på en måte burde hele øyet i speilbildet vært med, men redd det ville gjort bildet kjedelig mtp komposisjon. På en annen måte burde det vært kappet mer, slik at hodet hadde kommet lengre til høyre (gylne snitt). Evt mer bilde på venstre siden om du skjønner. Men litt usikker her, kan godt være det faktisk er best sånn som det er

Ellers et utrolig fint bilde :getlost:

Skrevet

Kunne trengt seriøs hjelp til det bilde her...

Det er det første bilde jeg har redigert i PS Elements, men jeg føler meg skikkelig usikker på redigeringen :whistle: og jeg vet jeg har drittskjerm så ting ser annerledes ut for meg... pliiiiiiis gi kritikk! :lol:

DSC_8666edited.jpg

Har jeg skarpet det opp for mye, er fargene feil hva? ang. øynene er det kun skarpet opp, vet det kunne blitt skarpet litt ned... :D (Zaira har sterk rav farge i øynene...)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Et bilde jeg tok i dag. Det jeg missliker STERKT er at jeg ser fargen på bildet er MEGET forskjellig fra PC til PC. De som har litt mørk innstilling får frem et bra bilde med gode kontraster og mye farge og skygge, de med lyse innstillinger får et blassere bilde med noe forstyrrelser på. Kan noen fortelle meg om det er noe man kan gjøre for å fikse på det??

Anyway...what do you guys think??

Toughtful_by_Yunalescie.jpg

Skrevet

Dette bilde hadde gått i søplekassen hos meg :-) Liker verken at treet "vokser opp av hodet" til jenta, eller komposisjonen..

32521_10150197102110035_609470034_12804221_7192329_n.jpg

Dette bilde likte jeg derimot skikkelig godt! Artig komposisjon, spennende at man ser ansiktet så godt både på jenta selv og i vannet :whistle: Ville fjerna strømledningene(?) i speilbildet, og muligens beskjært sånn at man fikk mer rom på høyre side (hvis det er noe å gå på der da)

24189_10150162303710035_609470034_11883183_7721361_n.jpg

Skrevet

Det er jo så UTROLIG irriterende, på den PC'en jeg fikset bilde på så var det masse kontraster, farge og bakgrunnen til høyre var HELT mørk. Jeg var superfornøyd med bilde, helt til jeg kom hjem på egen PC og ser hvor blast det var hos meg. Det eneste jeg behøvde å fikse på for å få bilde tilbake til det jeg hadde på den lånte PC'en var å fikse curves...PLAGSOMT! Nå tok jeg bare en quik fix for å vise forskjellen:

2Toughtful_by_Yunalescie.jpg

Toughtful_by_Yunalescie.jpg

Men nå vil sikker det øverste bilde bli FOR mørkt for de som har mørkere innstillinger på skjermen. Noen som har det?

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...