Gå til innhold
Hundesonen.no

Bildekritikken


Mirai
 Share

Recommended Posts

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

Kjempeflott bilde! Her har du vært heldig med lyset. :)

Til hestebildene på forrige side var det første bra, men de to nederste var altfor tett croppet etter min smak. Likte godt det nederste hvor hesten nesten gikk i ett med bakgrunnen, men det er altfor trangt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Til hestebildene på forrige side var det første bra, men de to nederste var altfor tett croppet etter min smak. Likte godt det nederste hvor hesten nesten gikk i ett med bakgrunnen, men det er altfor trangt.

Hehe, ja det har irritert meg også, men har desverre ikke croppa det i det hele tatt, det ble sånn, veldig uheldig zoom :S Lurer på om jeg skal gå igjennom bildene fra samme shooten og se om jeg finner et med litt bedre plass :) Vil liksom ha et hvor hesten har samme "uttrykk", så jeg får se hva jeg finner :) Men helt enig, det er alt for tett :S

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe, ja det har irritert meg også, men har desverre ikke croppa det i det hele tatt, det ble sånn, veldig uheldig zoom :S Lurer på om jeg skal gå igjennom bildene fra samme shooten og se om jeg finner et med litt bedre plass :) Vil liksom ha et hvor hesten har samme "uttrykk", så jeg får se hva jeg finner :) Men helt enig, det er alt for tett :S

Må si meg en liten smule uenig, den tette croppingen gjør bildet veldig spennede, eneste er at man skulle sett litt mer av rumpa på hesten/litt mer luft på høyre side. Der ble det en smule for tett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Digger bildet av han hvor han står så stolt og rak! :D Kunne vært bilde for Golden i en rasebok (for jeg syns nemlig golden skal være golden, og ikke hvit!). Du kunne kanskje beskjært det litt tettere. Mye luft over på venstre side.

Denne fikk jeg ikke med meg :)

Tusen takk, hvilket kompliment :) Og jeg er helt enig, sånn skal golden se ut.. Det ligger jo strengt talt i ordet... ;) Takk for tips!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*bilde*

Å herlighet å fint bilde! Elsker stemninga, fargene, og skarpheten i fjærene kontra de lange, uklare bølgene i bakgrunnen :D Bare nyter å se på det :wub:

Kun én ting jeg ikke helt skjønner: ansiktet til anda er helt mørkt/svart? Synes det liksom blir en "dødflekk" i bildet, noe som er utrolig synd da hele resten av bildet er sykt vakkert :S Tror det hadde blitt bedre om du brukte Shadow/Highlights til å lysne skyggene mer, så du ikke får det ville, intense lyset fra Brightness/Contrast, som jeg ikke tror passer til dette bildet... Men prøv deg fram, er jo helt sikkert 1000 andre måter å gjøre dette på :)

Edit: Skriveleif :punk:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest vivere

Tusen. tusen takk :) Svømmefugler er takknemlige motiv men lyset var litt håpløst. De svarte kinnene og øynene på anda gikk i ett så det var ingen kontraster å spille på. Bildet er forøvrig tatt ved Østensjøvannet like utenfor Oslo med en 200 - 400mm/f4 zoom.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Michellus

Det er gjort med vilje det med bena til mannen ja :P Angus synes det er morsomt å leke "du kan ikke fange meg eller ballen"-leken så da synes jeg dette bildet ble litt festlig for jeg synes selv det ser ut som om han gjør seg klar til å stikke av med ballen i munnen :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva synes dere? :)

Jeg ville gjort beinet og bakgrunnen mer "blur"/uskarp og heller bare hatt hunden skarp. Har du canon? I så fall kan du f.eks sette kamera på Av og sette blenderåpningen så stor som mulig (så lavt tall som mulig). Sett på høyere ISO hvis det blir for mørkt/hvis lukker tiden blir veldig lang.

Målet er at du da kan få en slik effekt at elementene rundt ikke virker forstyrrenede. Se f.eks dette bildet, der kjeglen og hundefører er uklar, men hunden midt i mellom er skarp.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

*bilde*

Haha, heftig kult og stilig bilde! :D Elsker at det er så fin kvalitet på det også, spesielt siden det er actionbilde :) Men synes du kunne klipt vekk bare akkurat den delen av venstre siden hvor man ser mennesket og sleden, eller gjort den delen mer uklar, så det ser ut som det er lenger unna, skaper litt mer dybde i bildet, tror det hadde vært dritkult med det bildet der :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest vivere

Haha, heftig kult og stilig bilde! :D Elsker at det er så fin kvalitet på det også, spesielt siden det er actionbilde :) Men synes du kunne klipt vekk bare akkurat den delen av venstre siden hvor man ser mennesket og sleden, eller gjort den delen mer uklar, så det ser ut som det er lenger unna, skaper litt mer dybde i bildet, tror det hadde vært dritkult med det bildet der :D

Her er bildet beskåret, men da synes jeg det mister både dypde og referanse til hundekjøring :)

7275759500_302aa9ecdb_b.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...