Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

Skrevet

459778_10150636293815423_679970422_9418639_1106074703_o.jpg

466434_10150636293175423_679970422_9418634_357318507_o.jpg

459797_10150634104750423_679970422_9413717_1428421061_o.jpg

Hva synst dere?

Øverste bilde:

+ Fint bilde av katten!

- Mørk kant på høyre side forstyrrer.

- Feil i fokuseringen. Nesen er skarpere enn øynene.

Midterste bilde:

+ Skarpe å fine øyne :)

- For mye "vekt" på venstre side av bilde, noe som vil si at komponeringen er litt feil.

- Forstyrrende elementer.

Nederste bilde:

Litt usikker på budskapet ditt her.... ?

Skrevet

Øverste bilde:

+ Fint bilde av katten!

- MØrk kant på hØyre side forstyrrer.

- Feil i fokuseringen. Nesen er skarpere enn Øynene.

Midterste bilde:

+ Skarpe å fine Øyne :)

- For mye "vekt" på venstre side av bilde, noe som vil si at komponeringen er litt feil.

- Forstyrrende elementer.

Nederste bilde:

Litt usikker på budskapet ditt her.... ?

Takker :)

Øverste: fokuset ble dessverre feil der ja, men fØlte utrykket til katten veide litt opp for det :)

MØrk kant: når du sier det så ser jeg det også.

Midterste: Slet litt med å finne en fin "vektbalangse" der, er allerede croppet litt, men får gå tilbake og gjØre det på ny :)

Forstyrrende elementer, er det blomsteresaken bak på vendtre side du tenker på da?

nederste:

Ikke noe særlig budskap her egentlig, bare et par sko og bein :P Eller "ungdommer ute å griller" budskap kanskje :P

Edit kommer!

Tok noen urbane snapshots i dag mens jeg ventet på at Moses skulle få sommerklippen:

Bilde nr 1: Finner ikke no fokuspunkt her, øynene klarer ikke å finne ut hva du egentlig vil vise. For mye som skjer på en gang kanskje? :P

Bilde nr 2: Liker forsåvidt bilde, men hadde kanskje vært enda stiligere om du fikk til noe panorama aktige greier med hele lengden på kranen? Eller muligens ikke, greier ikke helt å bestemme meg der.

Bilde nr 3, 4 og 7: Får ikke noen veldig wow følelse av disse, aner ikke hvorfor, men er liksom noe som mangler.

Bilde nr 5, 6 og 8: simpelthen elsker dem! Fanger oppmerksomheten min skikkelig og jeg ser hva du prøver og vise, tiltaler meg rett og slett. :D

Ikke veldig detaljert kosntruktiv i dag, men men, satser på du fikk noe utav det :P

Skrevet

Takker for kritikken Rocket :)

Jeg følte litt for å vise stedet slik det var fra mitt ståsted og da hadde jeg ikke lyst til å lage "vinnerbilder" ut av det. Ikke firdi jeg hadde klart det altså, men jeg la egentlig mest vekt på selv dokumenteringen av stedet.

Egentlig så hadde jeg også med meg feil objektiv da jeg hadde andre planer, men 70-200mm f/2.8L usm IS II fungerte faktisk fint til slik fotografering :)

  • Like 1
Skrevet

Bjerknes: Likte colaflaska og det nederste boksbildet. Fine motiv med litt mening, og fin komposisjon og fargeredigering. Jeg er ikke sååå fan av bilder av grafitti. Synes de ofte blir kjedelige og flate, men fine farger :)

Skrevet

RTL:

Jeg synes dette var et veldig flott bilde!

Perfekt skarphet og en behagelig og rolig omgivelse.

Vanskelig å forklare, men dette bildet likte jeg veldig godt, og finner ikke noe å trekke for her :)

  • Like 1
Skrevet

Tusen takk Europia. Så koselig å lese

Liker begge dine bilder veldig godt. Bra fokusert og skarpe og tatt i rett øyeblikk. Jeg er veldig svak for dus bakgrunn. Selv om det er rot bak så gjør det liksom ikke noe.

Jeg har hatt lite motivasjon på fotofronten den siste tiden. (ikke helt ideelt når man studerer foto og straks skal i gang med eksamen) Pusset støv av kameraet i stad og tok ett bilde av Mike. Har ikke tilgang på ordentlige programmer så det er ikke cropet eller redigert noe. Når jeg får tilgang på det kommer jeg til å crope en del øverst og ellers gi på litt mere kontraster.

post-5378-0-90690100-1333896706.jpg

Skrevet

Anette: Bildet med løpende hunder synes jeg ble veldig fint. Skarpt og med plass for hundene til å løpe i. Men så er jeg ikke ekspert, da.

Linda: Morsomt bilde av hunden med solbriller!Liker at hund og stol er klare og bladene bak er mer duse.

Soelvd: På det øverste bildet føler jeg at nesa er mer i fokus enn øynene? Valpen har nå søte dådyrøyne likevel... Er det border collie?

Du kan laste ned Picasa3 på duste-pc-en. Det har kommet ganske mange redigeringsfunksjoner der nå. Gratis googleprogram.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...