Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 2.5k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tar sinnsykt mange bilder på lure coursing treninger/prøver. Utfordringen min er å få bilder som ikke er kjedelige og platte.. Føler jeg traff litt annerledes her!

Posted Images

Skrevet

383954_10150935263155341_752455340_21861467_1695359535_n.jpg

Skal jeg ødelegge skikkelig nå? *fnis* Ærlig kritikk

Bildet var lite skarpt, noe mørkt.

Hunden synes jeg generelt ikke hva så fint på dette bildet, den manglet litt utrykk, og den ser ut som rumpa er det høyeste punktet på bildet. Helt til slutt, båndet ødela bildet litt også, :)

  • Like 1
Skrevet

Skal jeg ødelegge skikkelig nå? *fnis* Ærlig kritikk

Bildet var lite skarpt, noe mørkt.

Hunden synes jeg generelt ikke hva så fint på dette bildet, den manglet litt utrykk, og den ser ut som rumpa er det høyeste punktet på bildet. Helt til slutt, båndet ødela bildet litt også, :)

Haha, jeg hadde aldri lagt ut et bilde i en tråd som heter bildekritikk om jeg ikke ønsket tilbakemelding :P Herlighet, halve moroa er jo borte om man kun får "åååh fiiiin, alt er fint altså. Søt hund" tilbake, liksom, det er jeg faktisk ikke så interessert i selv om det er trivelig. Det kan heller lages en egen bildeskryttråd for de som er redde for/uinteresserte i kritikk.

Men, takk for tilbakemeldingen, jeg er langt på vei enig, men har ikke heelt klart å sette ord på hva jeg ikke har likt, sånn i detalj, vel, utenom at båndet og at det er så mørkt. Trenger et ekstra par med øyne som ikke er redd for å være ærlige iblant altså.

Skrevet

Kan svare for hele bunten nå. :P

*klippe bort bilde*

Jeg føler det mangler "skarphet" Finner dessverre ikke eksterne harddisken min så dette er fb versjonen.

Synes eksponeringen er veldig bra i dette bildet og fargene er også fine.

Det som er litt synd er at fokuset er på kinnet til oteren, ikke på øynene.

Det eneste jeg ser i dette bildet som er "feil".

Jeg vil gjerne ha kritikk på dette bilde :)

*klippe bort bilde*

*håperikkedereødeleggermineføleleseravbildet*

Synes dette bildet var veldig fint. :)

Skarpt på øyne og nese, og alt annet er bluret ut, som jeg synes blir veldig fint og "drømmende", kanskje. :P

Ingenting å pirke på egentlig. :)

*klippe bort bildet*

Enkelt og grei, jeg liker dette bildet. Hva synes resten?

Synes også det er et fint bilde. :)

Veldig fint med litt rufsete pels i vinden. :P

Det eneste som er litt dumt, men helt sikker veldig vanskelig å få til med den type pels, er å få øynene godt fram. De ligger jo gjemt i skyggen. :P (og det er jo selvfølgelig ingenting du kan gjøre noe med.)

Guest Michellus
Skrevet

Jeg vil gjerne ha kritikk på dette bilde :)

4395557560_3aaf987046_b.jpg

*håperikkedereødeleggermineføleleseravbildet*

Damn dette minnet meg om bildet jeg la ut av Chibi. Utrolig fint var det synes jeg :D

luna-litebilde.jpg

Dette var bare nyyyyydelig :wub:

Jeg prøver en siste gang jeg. Ja dette er et facebookbilde, derfor crappy kvalitet.

46747_1608448332299_1268913370_31681089_4604628_n.jpg

Skrevet

1. Ville beskjært bort gresstustene helt nede til høyre samt vannet forran "gressbanken".

2. Når jeg komponerte bildet ville jeg beveget kameraet litt mer til høyre, slik at det ble mer plass forran snuten enn bak rompa på hunden.

3. Bildet er LITT ullent. (Uskarpt)

Ellers så er bildet veldig flott, så du har all grunn til å være fornøyd :)

Skrevet

Øverste bilde:

Flott bilde, men synes det blir litt for midtstilt. Føler også at det er litt "ullen" skarphet. Ellers ser det bra ut :)

Nederste bilde:

Bortsett fra at det kanse ut til at det er litt feil med fargene (virker som om den midterste klypen skal være hvit?) så synes jeg faktisk dette var veldig bra!

Klypene og tauet er sylskarpt, mens bakgrunnen har en behagelig bokeh. :)

Skrevet

Flotte farger. Skulle ønske hunden ikke hadde på halsbånd også ville jeg enten hatt med hele kroppen til hunden, eller kuttet bilde slik at man kommer litt tettere innpå (den halen er forstyrrende).

  • Like 1
Skrevet

Dette bildet tok jeg i dag, og jeg ble egentlig ganske fornøyd med det. Hva synes dere?

Skulle ønske fokuset var på øynene fremfor snuten. Kamera har veldig lett for å fokusere på det som er i midten av bildet, nemlig snuten. Derfor er det fordel å bruke manuell fokus på portrettbilder. For meg blir det også litt for tett, uten at det egentlig er noe detalj-bilde. Liker godt lyset og fargene :)

Skrevet

Skulle ønske fokuset var på øynene fremfor snuten. Kamera har veldig lett for å fokusere på det som er i midten av bildet, nemlig snuten. Derfor er det fordel å bruke manuell fokus på portrettbilder. For meg blir det også litt for tett, uten at det egentlig er noe detalj-bilde. Liker godt lyset og fargene :)

Takk for kritikk. Enig med det med fokusen, jeg burde bli mye flinkere til å bruke manuell. Det skal jeg ta med meg :)

Skrevet

Ett lite råd for dere som ikkevetdetnår det gjelder fokusering:

Når kameraet står på Auto og eller hvis ikke dette er endret siden du pakket opp kameraet så finner kameraet automatisk fokuspunkter selv ut fra kontrast og avstand i bildet. Er nesen nermest, så anntar ofte kameraet at det nettop er nesen som er hovedmotivet og derfor prioriteres skarpheten nettopp pådenne og ikke øynene.

Det du må gjøre er å endre fra "autofokus" til at kameraet ALLTID bruker det midterste fokuspunktet. På denmåten kan man selv bestemme hva som skal være skarpt i bildet og ikke kameraet. Kameraet bare "gjetter" når den får velge fokuspunkter selv.

  • Like 1
Skrevet

Noen som ønsker å gi kritikk til disse to bildene? Ser at en del av skarpheten har forsvunnet etter de ble lagt ut på nett, dessverre...

Alv%2525C3%2525B8en7.des137.jpg

Alv%2525C3%2525B8en7.des180.jpg

Nydelig bilder, fokuset er perfekt og bildene oser av glede. Har ingenting å prike på! Rett og slett nydelige! :)

Skrevet
Men du kunne jo linket til det riktige bildet. Blir nysgjerrig!
Hadde ikke gjort store forskjellen. Dette er av "samme ulla" :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Generelt sett ville jeg forøvrig kuttet ut all hilsing i bånd. Sosialisering foregår enten med båndtur sammen uten hilsing, eller løs med maks to andre hunder om gangen, helst med en båndtur uten hilsing før de slippes sammen. Økt frustrasjon på grunn av forventning til hilsing er sannsynligvis en av de vanligste årsakene til passeringsproblemer og aggresjon mot andre hunder. 
    • Simira har rett – det er stress, ikke rang. Det du beskriver høres ut som en hund som blir overstimulert i møte med andre hunder, og når du tar henne ned, eskalerer frustrasjonen fordi hun ikke fikk gjort det hun ville. Det viktigste nå er å gi henne mindre mulighet til å øve inn adferden. For hver gang hun ypper og hopper på en annen hund, vil hun gjøre mer av det i fremtiden. Så dere må holde større avstand og starte med møter hvor hun kan være rolig. Lang avstand, korte møter(muligens ingen møter), pause FØR hun når det frustrasjonspunktet hvor hun "mister hodet". Jeg skriver mer konkret om å bygge ro her, om dere vil ha en plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/ At den ikke reagerer på ALLE hunder er faktisk greit – det betyr at hun ikke er generelt aggresiv, men at det noen møter trigges frustrasjonen særlig mye. Fokuser på hvilke møter som går bra, og bygg derfra.
    • Dette har absolutt ingenting med rang å gjøre, det er en ren stressfunksjon. Det handler om situasjonen der og da, hva hunden har gjort rett før og tidligere på dagen, hvem som holder i båndet og hvordan de reagerer, den andre hunden og hvordan den reagerer, og sikkert mange andre ting. Igjen, her må hilsing og lek med andre hunder begrenses. Og hvis dette likevel skjer må hunden såklart uansett fjernes fra situasjonen umiddelbart. Jeg ville fått hjelp av en instruktør til å se på og jobbe med dette, så det ikke utvikler seg. Jo flere ganger dette skjer, jo mer øker sjansen for at det vil fortsette, og for at det før eller senere vil bli en konflikt der noen blir skadet.
    • Ja det er pga. stress og frustrasjon. Tror hunden vil opp i rang og finner ikke ut av det. Hunden reagerer ikke på alle hunder. Hvis det hadde skjedd så hadde jeg tatt den med til Vetrinær. Men er usikker på om det er noe fysisk når den kun reagerer på noen av hundene.?
    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...