Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 324
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Se den søte lille som ble med oss hjem på onsdag:  Forløpig enklest å ta bilde av når hun sover, for ellers er hun oppi og kooooooooooooooooooooooser, eller finner på ramp    

minien er ikke allverdens glad i å hilse på fremmede hunder, spesielt ikke hvis han er i bånd. Dere vet sikkert hvor vanskelig det kan være å unngå hilsing; jeg har prøvd å gå langt ut i grøften, elle

Natt til 24 juli ble disse tre født ♡ Ariel har endelig blitt mamma ♡

Posted Images

Skrevet

Hei juli. Måtte du bli langt kjøligere enn siste del av mai og mesteparten av juni :sweat:

@Raksha hadde vel tippet at det er fjording i han nye hesten din ja. Fjordinger er flotte hester så det er jo ikke negativt å ligne litt :) 

  • Like 1
Skrevet
2 hours ago, Kaisen said:

Noen som vet om hills z/d er et fullverdig for? Det står at det skal brukes under eliminasjonsdiett, men kan jeg bruker det ellers og? 

tørrfôret er fullverdig i alle fall :) 

  • Like 1
Skrevet

Har kjørt over grensa fra Finland utallige ganger de siste fem årene, tollerne har ikke gidda å se på meg engang. Nå blir jeg plutselig stoppa to ganger på rad :blink: Tror de er ute etter meg :P

  • Haha 2
Skrevet

Helgene på sommeren er bare fantastiske! Litt kjedelig å komme på jobb igjen i dag. :lol: Kjenner det er vanskeligere enn normalt å finne senga.

Skrevet

For meg blir dette ei rar uke på jobb for det er siste uka med to av kollegene mine. De er i ferie når jeg har siste dagen. Kjenner det nærmer seg slutten av mine dager som audiograf og det er faktisk ganske trist, jeg liker yrket mitt så godt, men jeg liker tanken på å bo i Trheim litt bedre. Blir en rar høst dette.

Skrevet
1 hour ago, Red Merle said:

Håper juli blir like varm som juni. Snart fellesferie og nå må vi vel snart finne ut hva vi skal gjøre. Dyreparken eller badeland ? :blink:

Håper knallværet som er nå fortsetter for det meste av juli! Badeland, dyrepark er ut. ??

  • Like 2
Skrevet
On 1.7.2018 at 9:55 AM, Snøfrost said:

Hei juli. Måtte du bli langt kjøligere enn siste del av mai og mesteparten av juni :sweat:

@Raksha hadde vel tippet at det er fjording i han nye hesten din ja. Fjordinger er flotte hester så det er jo ikke negativt å ligne litt :) 

Overhodet ikke noe negativt. Har vært fjordinger på gården her før, så svigerfar er lykkelig :ahappy:

I dag møtte han meg med en skikkelig god humring :wub:

 

  • Like 4
Skrevet

I dag har jeg og lille knølen vært en tur på stranda. Når vi kom hjem satt vi oss ute og jeg i shorts og bikinitopp. Så kommer det såklart to dørselgere, som jeg i utgangspunktet synes er ubehagelig når jeg sitter såpass lettkledd. Og hva skjer? Joda, den lille møllebølla skal kooose og klarer å pelle av meg bikinitoppen rett foran disse dørselgerne! Jeg satt i trappen, så det var ingen problem for han å nå opp :blink: Man må liksom ta høyde for alle eventualiteter når en har valp ?

Han er søt da ?

F83ED8AB-8710-49B8-84D1-484E6F2B8CE0.thumb.jpeg.96e5b98e51b32650c2f6affce2436df9.jpeg

  • Haha 12
Skrevet
1 hour ago, Midas said:

I dag har jeg og lille knølen vært en tur på stranda. Når vi kom hjem satt vi oss ute og jeg i shorts og bikinitopp. Så kommer det såklart to dørselgere, som jeg i utgangspunktet synes er ubehagelig når jeg sitter såpass lettkledd. Og hva skjer? Joda, den lille møllebølla skal kooose og klarer å pelle av meg bikinitoppen rett foran disse dørselgerne! Jeg satt i trappen, så det var ingen problem for han å nå opp :blink: Man må liksom ta høyde for alle eventualiteter når en har valp ?

Han er søt da ?

F83ED8AB-8710-49B8-84D1-484E6F2B8CE0.thumb.jpeg.96e5b98e51b32650c2f6affce2436df9.jpeg

Tipper det gjorde dagen for dørselgerne! :lol: 

 

  • Like 2
Skrevet (endret)

Prøver å kjøle meg ned med en iskald pepsi max. Hundene har fått en liten time på stranda og nå i kveld fikk de to eldste søke opp godis i hagen mens jeg trente target og apport med Skoj. Ble ikke lange økta, vi blir litt daffe av dette været. Jeg prøver å nyte varmen, men det er i vel meste laget med 43 grader i solveggen :shocked:

Endret av Tonje
  • Like 1
Skrevet

Vi har vært på kveldstur i finværet. Nå sitter jeg å leser om et tørrfor jeg vurderer å begynne med, Twist spiste faktisk opp prøven vi fikk på nkk i går. Litt tidlig å konkludere med at han liker det da, han spiser ofte første porsjon av nye fôr og så vil han ikke ha dagen etter.

Skrevet (endret)

Noen som kunne fortalt meg hvordan man omregisterer en hund fra Danmark, så slipper jeg å mase mer på NKK? 
Det står; 

Danmark: Originalt registreringsbevis og kopi av eierbevis utstedt av Dansk Kennel klubb.

Så jeg skal kun ta disse to arkene, sende det til PB 52 Holmlia, 1201 Oslo - også får jeg faktura og omregistreringen skjer ila 4 uker? 
Virker nesten litt for enkelt :icon_confused:

Endret av Paranomia
  • Like 1
Skrevet

Tenk juli alt. Skal ha ferie om 3 uker, avslutrer med jobbhelg.

Omgangssyke på jobb. Hadde i går ikke ankommet min avdeling, men det er så vanskelig å finne vikarer nå i ferien. Spent på hva som møter meg i morgen. 

Skrevet

Akkurat nå angrer jeg litt på at jeg bruker alle feriepengene på noe annet enn ferie så jeg ikke har råd til 5 uker... Får to om jeg er heldig. Men med det være her er det kanskje like greit. Bare jeg som kjeder meg i hjel når det er varmt ute? :innocent::P

Skrevet
18 hours ago, Red Merle said:

Håper juli blir like varm som juni. Snart fellesferie og nå må vi vel snart finne ut hva vi skal gjøre. Dyreparken eller badeland ? :blink:

Det er jo ikke noe vanskelig valg; man betaler ikke penger for dyremishandling. Altså badeland, hvis det bare er de to tingene det står mellom :) 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
    • Flyttet til Trening og adferd, forumet "Treningsutfordringer" er for  utfordre hverandre til å trene på ulike ting. - moderator Dette er et kjent og vanlig problem. Og det vil IKKE bli bedre av seg selv. Hvis hunden har fått "øve" seg på dette i 18 mnd så har dere en jobb foran dere. Du finner mange tråder om passeringsproblematikk på forumet her, jeg anbefaler å søke opp og lese dem for ulike erfaringer, vinklinger og råd. Generelt. Se an hunden. Noen hunder er sosiale, andre ikke. Uansett har alle, spesielt valper og unghunder, godt av sosialisering med andre, trygge hunder dere kjenner. Dette betyr ikke nødvendigvis hilsing eller lek, men tur, trening, og bare være sammen med og i nærheten av andre hunder. Mitt inntrykk er at bcer ofte er mer opptatte av mennesker enn andre hunder, men de trenger uansett trening på å være rundt andre hunder.  Jobb med kontakt, samarbeid og lydighet generelt. Uten dette grunnlaget kommer man ingen veier. En BC er en aktiv og arbeidsom hund, og hvis de ikke får brukt seg nok blir problemadferden større. Med en bc mener jeg man burde drive aktivt hundesport, med mindre man faktisk bruker den til gjeting. Man må ikke konkurrere, men en bc MÅ ha mental aktivisering utover tur. Bruk kontakt og alternativ adferd i passeringer. Ser han en annen hund, skal han umiddelbart tenke at "jobben" er å gå ved siden av deg. Kanskje bære en leke du har med? Det begrenser også mulighet for knurring og bjeffing, MEN vær sikker på at den andre hunden ikke kan komme for nærme med tanke på ressursforsvar.  Noe jeg brukte mye på en av mine hunder var "søk" og kaste ut en neve godbiter. Da var han opptatt med å finne dem mens den andre hunden gikk forbi. Ikke veldig bra hvis det er en løs hund som kan komme bort, men i andre situasjoner kan det funke fint. Hvis dere jobber konsekvent med dette blir det en del av prosessen med å bli voksen, og vil forhåpentligvis gå over. Men alt arbeidet dere legger ned nå, også som ser ut til å overhodet ikke funke i hormontåka, vil vise seg på den andre siden.
    • Hei. Har en bc hannhund på 18 mnd som har begynt å bli ekstremt vanskelig når det gjelder passeringer av andre hunder. Lydig og lettvin, snill, rolig inne og veldig miljøvant generelt. Er med på det meste. Problemet har blitt merkbart fra ca 16-17 mnd alder. Han piper, drar og er helt vill i bånd når vi møter hunder på tur. Ved ett tilfelle så møtte vi en rottweiler vi kjenner, da var det knurring og han sto i båndet. Han har møtt den rottweileren ett par ganger som valp også, og det har egentlig aldri gått særlig bra. Rottweileren er snill og rolig som dagen er lang, men mye usikkerhet hos min hund. De aller fleste hundemøtene er det bare piping og frustrasjon fordi han ikke får hilse. han har heller aldri vært særlig begeistret for hunder. Om han har vært løs som valp å han har hilst på hund og menneske, så er det ofte menneske han vil gi oppmerksomhet og ble fort irritert på den andre hunden om de snuste mer enn han ville. Han har aldri ved noen omstendigheter fått hilse på tur eller i bånd heller. Jeg skjønner treningsopplegget og at en må trene på avstand. Skjønner at det ofte ikke går over av seg selv, men det er jo en del biologi også. Så vil det blir bedre når han blir noen mnd eldre og hormoner osv blir mer stabilt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...