Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, desember


mokken
 Share

Recommended Posts

  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har vakt. Far ringte akkurat vaktnummeret. "E det dyrlækjaren? Eg har Rudolf her. Han e raud på nasen. Kva ska me gjera?"   Nei, det er ikke fars vanlige dialekt.  

Ah, endelig ferdig med pynting av juletre! Ble litt budsjettre i år. Er dyrt å flytte, bytte jobb etc., så da måtte jeg bruke det jeg hadde. Jeg synes at det ble verdens søteste juletre da, om jeg ska

Hils på lille *insert fint tispenavn som jeg ikke har kommet på enda*:    Det første hun gjorde da vi kom dit var å stemple meg med alle fire beina sine, og bite meg i haka.  

Posted Images

11 minutter siden, Ozzy skrev:

I disse strømpebukse-dager

Etter jeg så den klarer jeg ikke kle på meg strømpebuksa uten å flire litt for meg selv :lol:

 

Likte særlig den med høye hæler..For det er et uomtvistelig faktum at høye hæler er kun sexy hvis innehaveren faktisk KAN gå med høye hæler.. I motsatt fall er det ALT annet enn sexy..:sleep:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

18 minutter siden, Sanne skrev:

Jepp det var ikke dette vi ventet oss. Men vi tar det heldigvis med et smil da, får jo ikke gjort så mye annet når det først skjer... :) 

Veldig fine naboer :heart: 

Og @Siljus da, som kasta seg rundt tvert og dro nedover for å redde Ori ut av stresset, fordi hun kunne komme seg kjappere nedover enn meg. Stakkar liten, han som er så redd folk og så kommer det fire brannmenn + div andre instanser inn i hjemmet hans :( Han har taklet det greit da, var helt i hundre ute nå og ingen reaksjoner på folk, så han virker å ha berga, mest sannsynlig mye takket være at Silje fikk han ut av situasjonen så kjapt :heart: 

Har jo bare gode folk i livet vårt :wub: 

Det skulle da bare mangle :heart: Kan jeg hjelpe, så hjelper jeg, på den ene eller andre måten :heart:

Så bra å høre at det går bra med Oripori ihvertfall! :wub:

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 timer siden, Mud skrev:

Bortsett fra pelsstellet :P

 

Just det..og det er dessverre et STORT minus med en ellers veldig trivelig rase :hmm:

4 timer siden, Belgerpia skrev:

 

Politisk Ukorrekt er langt mer enn bare drøyt.
Man er relativt sjuk i huet om man mener det er dritgøy å lage humor av seksuelle overgrep mot barn osv. - da er man passe sjuk i huet. Jeg er ikke spesielt snerpete - men det spille er sjukt, skikkelig sjukt - det er IKKE morsomt å lage en setning som inneholder "bruker barnesikkel som glidemiddel"
Det får bare ikke blitt morsomt på noe som helst nivå - og jeg er ikke spesielt snerpete - men jeg ble helt kvalm når jeg leste noen av korta i spillet.  Og jeg kommer ikke til å fatte hva som er så forbanna morsomt med det - evver.

Jeg har i forhold til mange andre en rimelig drøy humor, for å si det pent.. Absolutt ikke egnet for enhver kan man trygt  si...men disse kortene som det referes til her kan jeg virkelig ikke se noe som helst morsomt med, ikke i det hele tatt. Kvalmt og tåpelig . 

  • Like 5
Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, Siri skrev:

Men man spør ikke bestemor. Man tenker praktisk og driter en lang marsj i slike "sånn skal det være"-tanker som man hadde før :P

Nei, man spør ikke bestemor, for bestemor er død :-P Jeg gjør generelt som jeg vil, men jeg hører jo stemmene til slekta som ojer seg.

1 time siden, Siri skrev:

Og da er det jo bare å fortsette i samme stil - du havner jo der like vel :lol: 

Min målstrek er særdeles forutbestemt og ufravikelig. 

1 time siden, Siri skrev:

Nå har jeg vært ute og spadd snø, men innen jeg var ferdig med det, hadde jo de områdene jeg startet på snødd ned igjen :lol: Tror det var lurt at jeg åpnet portene til gårdsplassen i morges, før det rakk å bli alt for mye snø. Da kommer nabo'n til med traktoren når han skal brøyte 

Gode naboer er godt å ha. De har brøytet her og, veldig glad for at jeg slipper det.

1 time siden, *Kat84* skrev:

For å være helt ærlig så har jeg også litt samme forhold til de to. Men det er mer i den gata at alle har hørt om dem, men ingen har sett dem. 

Det sa jeg også til noen som lette etter sin faste mekaniker når jeg jobbet med båt og motor. 
"Nei, Ø. er akkurat som julenissen og jesus. Alle har hørt om at han eksisterer og er å få tak i her til gitte tider, men likevel har ingen sett ham!" :lol: 

:-D 

1 time siden, *Kat84* skrev:

Da kan du nok bare henge klesvasken ut også selv om Siri sier at det ikke er lov. Skal du først havne på et varmere sted til slutt så kan du vel gjøre det skikkelig. :aww:

Jeg vet ikke hva slags vær dere har, men eneste måten å få klesvasken tørr utendørs her nå er om jeg setter ut tørketrommelen.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia
4 minutes ago, QUEST said:

Just det..og det er dessverre et STORT minus med en ellers veldig trivelig rase :hmm:

Jeg har i forhold til mange andre en rimelig drøy humor, for å si det pent.. Absolutt ikke egnet for enhver kan man trygt  si...men disse kortene som det referes til her kan jeg virkelig ikke se noe som helst morsomt med, ikke i det hele tatt. Kvalmt og tåpelig . 

Uansett navn på spillet - det finnes, i anstendighetens navn, enkelte ting man ikke lager humor av - pedofili, voldtekt er faktisk et par slike ting. Og det spiller ingen rolle hvor subjektivt oppfattelse av humor er, man er skikkelig sjuk i huet om man synes sånt er gøy - det er ikke politisk ukorrekt - det er motbydelig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Akkurat nå har jeg laget meg verdens enkleste middag - godt ble det også.
Lapskaus/suppe
5 dl vann
dertil tilmålt mengde buljong
300 gram kjøttdeig
Lapskausblanding
Gressløk, chilli, salt, pepper

Ble veldig godt, veldig veldig godt - heiv i litt makaroni også, helt suverent :)
Billig mat ble det også.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er så sliten etter to dager med besøk (vi har bare vært på besøk i noen timer vel og merke, og så hjem igjen) at snille mamma kommer inn med middag til oss:heart: kveite til middag, karamellpudding til dessert og julebrus å drikke:heart: 

Har ikke jeg en (dum)snill mamma kommer inn med mat så vet ikke jeg altså:wub:  jeg hadde tenkt å bare fikse noe veldig, veldig enkelt. Så da jeg takket nei til middagsbesøket i dag så hadde jeg ikke forestilt meg sånn oppvartning!

Har brukt dagen på sofaen med hundene og kattene :) var en liten tur ute å ordnet til hønene, og vi har vært ute på do i hagen noen ganger. Men sofaen har vært svært flittig brukt i dag :aww:

Nå har vi så vidt begynt å se første sesong av Stranger things. Foreløpig virker den grei.

 

Har innsett at jeg har fått meg en gneldrebikkje. Fytti katta for en lyd det er i han! Hver gang det er en hund som lager lyd på tv så bråker han tilbake. Eller i natt når katten gikk fra soverommet til badet så bråkte han. Herlighet, jeg vet virkelig ikke hvordan jeg skal håndtere sånt. Prøver å be han ti still, men det funker ikke alltid. Tror at i morgen så skal jeg sette på bare hundefilmer, så han forstår at det ikke er noe å gneldre på :aww: forhåpentlig :P

Nei, må si jeg liker lydnivået til whippeten litt bedre enn lydnivået til puddelen :aww: men jeg snakket jo om at jeg ville ha meg en vaktbikkje, så det er vel karma eller noe sånt da :lol:

 

 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

I morgen bærer det avsted til dyrlegen for å høre med de om Sileo er noe vi kan prøve på Bjørn. Ida skulle hatt noe beroligende også, så hun ikke får hjerteinfarkt i år og. Bjørn er ikke helt panisk når fyrverkeriet er på det verste, men han har det ikke bra heller stakkar. Pluto kunne ikke brydd seg mindre. 

Og Emil (den nye minigrisen) er virkelig verdens herligste, søteste lille klump. :heart: Han gjør virkelig ikke nooooe galt! Han spiser ikke på noe (annet enn ledninger og vannskåla si, men hey, det er jo en liten baby), er utrolig fin å ha med å gjøre og blir tryggere for hver dag som går :wub:  

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

5 timer siden, Siri skrev:

Vi er nok bare humørløse, sure røyer som ikke forstår slik høykulturell humor :aww: 

Det er å henge vasken UT som ikke er innafor på helligdager. Hva man gjør innen husets fire vegger er det jo ingen som har noe med :P JEG har støvsugd huset :aww: 

 

5 timer siden, SFX skrev:

Nå bryter jeg regelen om helligdager for andre dag på rad - jeg må vaske klær. Det er liksom ikke lov på helligdager. Men jeg tar jo oppvasken, så jeg har ikke forstått hvorfor det er verre å vaske klær. Noe er skittent, og jeg trenger at det er rent. Easy as that.

Altså min første juleferie dag gikk mest på å vaske og rydde hus. Rett og slett pga jeg ikke rakk det før jobb uken forje uke og siden har jeg jobbet og i går var snudøgn (da gjør man bare det man vil). Så i dag er K pisket litt og jeg har ordnet litt (han er flink altså, men jeg må liksom fortelle han hva som må gjøres i kjent "manne" stil :lol: ) 

I morgen skal jeg lage juleribbe, og jeg mistenker at den smaker litt mer enn familien til K er vant med :P Jeg fikk en smaksprøve av deres i går, og det var litt sånn salt og pepper og brunsaus - ferdig snakket :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, SFX skrev:

Nei, man spør ikke bestemor, for bestemor er død :-P Jeg gjør generelt som jeg vil, men jeg hører jo stemmene til slekta som ojer seg.

Men da trenger man ikke å tenke på hva bestemor ville sagt heller :D Du må putte propper i ørene vet du, så slipper du å høre de stemmene :D 

1 time siden, SFX skrev:

Min målstrek er særdeles forutbestemt og ufravikelig. 

:lol: 

1 time siden, SFX skrev:

Gode naboer er godt å ha. De har brøytet her og, veldig glad for at jeg slipper det.

Ja, det var deilig å slippe og ta turen ut med freseren i dag, kjente jeg :D 

Akkurat nå, JeanetteH skrev:

I morgen skal jeg lage juleribbe, og jeg mistenker at den smaker litt mer enn familien til K er vant med :P Jeg fikk en smaksprøve av deres i går, og det var litt sånn salt og pepper og brunsaus - ferdig snakket :P 

:lol: Men ribbe ER salt, pepper og brun saus :D 

Driver jeg som vanlig med pelsstell. Også håper jeg snøen som er ute nå blir LITT kaldere, for nå kladder den bare i pelsen på hundene. Kanskje jeg skal stikke ut og dra fram regndressene deres? Da kan de jo herje rundt som bare det uten å få klumper... LURT Siri :D 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

God jul til alle på sonen:GrinBlue::Reindear::CarolSingers::rockettes:

Hatt en fin jul, men det var godt å komme hjem til sitt eget. Prima har kost seg ulovlig med pinnekjøtt, det var en slitsom natt for å si det mildt. Ho ble proppet full med asparges- herregud det stinker når det fises ut igjen...:Crying:

Nå er det en god eplemost, god kveldsmat tomatsuppegrøt(noen lot den koke litt lenge for de leste på sonen), så er det Victorias julespesial på NRK...imorra er det jobb:Snowman1:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

24 minutter siden, JeanetteH skrev:

 

Altså min første juleferie dag gikk mest på å vaske og rydde hus. Rett og slett pga jeg ikke rakk det før jobb uken forje uke og siden har jeg jobbet og i går var snudøgn (da gjør man bare det man vil). Så i dag er K pisket litt og jeg har ordnet litt (han er flink altså, men jeg må liksom fortelle han hva som må gjøres i kjent "manne" stil :lol: ) 

Men skiftarbeidere har andre regler. 

24 minutter siden, JeanetteH skrev:

I morgen skal jeg lage juleribbe, og jeg mistenker at den smaker litt mer enn familien til K er vant med :P Jeg fikk en smaksprøve av deres i går, og det var litt sånn salt og pepper og brunsaus - ferdig snakket :P 

Har du sjokkert dem???

11 minutter siden, Siri skrev:

Men da trenger man ikke å tenke på hva bestemor ville sagt heller :D Du må putte propper i ørene vet du, så slipper du å høre de stemmene :D 

Jeg tror kanskje ikke ørepropper funker mot stemmer i hodet! :-D 

11 minutter siden, Siri skrev:

Driver jeg som vanlig med pelsstell. Også håper jeg snøen som er ute nå blir LITT kaldere, for nå kladder den bare i pelsen på hundene. Kanskje jeg skal stikke ut og dra fram regndressene deres? Da kan de jo herje rundt som bare det uten å få klumper... LURT Siri :D 

Jeg var ute en tur med hundene, og det var sjenerøst å kalle det som er ute for snø. Mer slush. Jeg vil ha fem minus... 

Akkurat nå, JeanetteH skrev:

Ikke her i huset :lol: Jeg hadde litt lyst til å lage asiatisk glasert ribbe, men lot tradisjon være bittelitt tradisjon :P 

Den så veldig god ut! Ribba er ikke så hellig for meg, så den kan jeg gjerne leke med. Men rør ikke pinnekjøttet mitt!

Jeg steker ribbe nå, faktisk, men helt tradisjonelt. Eller, Matprat mener at jeg skulle ha gnukket inn salt og pepper for tre dager siden, men jeg tenkte ikke på å planlegge ribba da. Det er bare andre gang i mitt liv at jeg lager selv, så jeg har ingen ribberutine.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, SFX skrev:

Men skiftarbeidere har andre regler. 

:lol: Jeg har FREEDOM! 

Akkurat nå, SFX skrev:

Har du sjokkert dem???

Ikke sjokkert, men de er litt vant med standard brunsaus og poteter. Grønnsaker er amerikansk blanding om det er noen grønnsaker :P  Nei altså alle er ikke så ille, men det er litt A4 i hverdagskosten. K har vel hatt mer variasjon i kostholdet sitt det året vi snart har bodd sammen enn han har hatt hele sitt 38 år gamle liv :lol: 

Akkurat nå, SFX skrev:

Den så veldig god ut! Ribba er ikke så hellig for meg, så den kan jeg gjerne leke med. Men rør ikke pinnekjøttet mitt!

Pinnekjøtt kødder jeg ikke med :lol: Men jeg er glad i surkål og rødkål til :P 

Akkurat nå, SFX skrev:

Jeg steker ribbe nå, faktisk, men helt tradisjonelt. Eller, Matprat mener at jeg skulle ha gnukket inn salt og pepper for tre dager siden, men jeg tenkte ikke på å planlegge ribba da. Det er bare andre gang i mitt liv at jeg lager selv, så jeg har ingen ribberutine.

Tok ribben ut i går og gnukket i salt, og gnukket den mer i salt nå når den var tint. Må huske å spyle av den før jeg gnukker igjen i morgen. 

Men den glasserte ribben gleder jeg meg til å prøve, så om jeg kommer over en 1-2 kg ribbe i morgen så kjøper jeg og kaster i frysen. 

Notting Hill nå :wub: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

28 minutter siden, JeanetteH skrev:

Ikke her i huset :lol: Jeg hadde litt lyst til å lage asiatisk glasert ribbe, men lot tradisjon være bittelitt tradisjon :P 

Kan virkelig anbefale Hellstrøms variant http://mat.tv3.no/oppskrifter/jul-med-hellstrom/hellstroms-asiatisk-ribbe

Jeg bruker ofte å forenkle den litt, om jeg ikke har alle ingrdienser. Fryktelig godt er det uansett :drool:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Aha, takk for utfyllende svar! Kanskje jeg skal prøve ut dibaq da, gir diverse brusk som tygg så det burde gå fint. Eller prøve med farmina. Dyrere for, men man gir vel kanskje mindre mengder av det? Valpen her vokste enormt fort på vom, men vet jo ikke om det var pga. maten eller tilfeldig, valper vokser jo fort. Var såpass at hundeluftere i nabolaget kommenterte på veksten 😅
    • Dibaq, ja. Jeg er godt fornøyd med kombinasjonen av pris og kvalitet, med unntak av manglende kondroitinsulfat. Det er noe de fleste for (inkludert mer kjente og anerkjente for som Vom og Alpha Spirit) har altfor lite av. Stoffet finnes rikelig i brusk, så gir tilskudd av rå frosset eller tørket hals/føtter fra kylling/kalkun og ører/haler fra diverse dyr for å kompensere. Ellers er jeg veldig begeistret for Farmina, men en må være litt forsiktig for å unngå voldsom vekst av det. Min fikk en skremmende, massiv growth spur da jeg foret bare på det en ukes tid. Skjøt i været og la på seg. Veldig høy næringstetthet og kaloririkt, så lite slingringsmonn før det blir for mye av det. Pga DCM-skandalen i forbindelse med kornfrie for, hvor det å fore på f.eks. Acana -ansett som et premium høykvalitetsfor, rost opp i skyene for kvaliteten - medførte strukturell hjertefeil på en mengde hunder, så har jeg valgt å kombinere flere ulike typer for å gardere meg bedre dersom det i ettertid skulle vise seg å ha vært noe gærnt med noen av dem.  Farmina har kornfrie varianter, til forveksling lik skandaleforene, men har også tilstrekkelig med carnitin/taurin/metionin, og de inneholder ikke hele belgfrukter eller belgfruktproteiner - mistenkt for å være anti næringsstoffer som hemmer opptak eller syntese av andre aminosyrer og proteiner. Farmina inneholder kun stivelsen fra erter, og ekstrahert og isolert stivelse skal være bare stivelse, uavhengig av om det kommer fra hvete, ris eller erter. Nødvendig for å kunne holde de andre ingrediensene bundet sammen til kibble.  Om den voksne hunden ender på perfekt størrelse med perfekt leddet perfekt skjelett, perfekte organer og perfekt pels vet jeg jo ikke ennå, men avføringen er ihvertfall perfekt :)
    • Takk for godt tips om godbitpung! Skal se om jeg finner noe liknende. Hadde samme erfaring som deg med vom, veldig hard avføring som virket ubehagelig å trykke ut. Tørrfor fra Dilaq, er det Dibaq du mener? Vurderte nemlig dette foret selv. Kan ikke så mye om hundeernæring, men syntes ingrendiensene så ganske bra ut og foret er rimelig. Men kunne ikke lese noen erfaringer med det på nett, og det føltes skummelt å prøve et så ukjent formerke. Du er fornøyd altså?
    • Vi har hatt fremgang på flere områder denne uka, bl.a. pelsstell. Tålmodigheten med kamming og raking har økt dramatisk. Han liker det ikke, men det virker som han har forstått at det er et nødvendig onde og en slags act of kindness fra min side, og er mer tålmodig med det. Nå holder det med en utbetaling per kammede og rakede bein, en for ryggen, en for magen og en for brystet, totalt 7 skjeer med Vom for å få kammet og raket hele hunden, unntatt skjegget, som det koster minst fire skjeer Vom å få kammet grundig gjennom.  Ny milepæl er napping. Skal ikke påberope meg å være noen kløpper ennå, men får det da til på et vis, og til min gledelige overraskelse liker han å bli nappet.  Ellers har vi fått mye sosialisering/miljøtrening med hester og fremmedfolk på territoriet denne uka, med camp/landsstevne på gården. Han har roet seg betraktelig ned og er progressivt desensitivert til situasjonen gjennom å få trøkket ansiktet fullt av godis og spise 1-2 måltider om dagen fra gresset rett foran paddockene, mens folk traver rundt med utstyr og for, og leier hester frem og tilbake. Fra å være heftig begeistret og vilter nysgjerrig med mye vokal de første dagene, til å være nær nonchalant nå på slutten - en pen utvikling. En god hjelp var hestenes nedlatende forrakt mot ham da han begynte bjeffe på dem. De gjorde hesteekvivalenten til det menneskelige uttrykket 'himlet med øynene og fnøs foraktelig' mot den lille drittungen som lagde sånn irriterende lyd. Den reaksjonen der fra dem sved på en annen måte enn tilsvarende reaksjon fra meg, som han har reagert på med MER vokal, for å gjøre det tydelig hva slags emosjonell abuse og omsorgssvikt sånt er fra primær omsorgsperson. Å "få" den der fra hestene var noe annet. Den fungerte på en annen måte fordi det ikke kom fra meg. En stor takk til hestene for hjelpen med å utvikle litt manerer. Han fikk til og med hilse snute mot mule med et brødrepar han har vært på nikk med i noen dager. Var veldig forløsende for ham, og roet ham betydelig ned i nærheten av dem.  Han er fortsatt ganske sosialt inkompetent, though. Klønete. Forsøkte kjefte og true seg til å bli hilst på og kost med her om dagen. Kroppsspråket hans var forvirrende. Ledig halvhøy hale i halvhurtig bevegelse. En slags mellomting mellom avventende vurdering, irritasjon og gledesbevegelser. Så satte han i en vokal som fremstod som truende dersom en skulle sammenlignet med mange andre raser. Ikke en dyp og alvorlig morsk voktervokal - det er ingen tvil om hva han mener når han bruker den - men et mer prososialt toneleie ispedd knurrebrumming, mot to unge kvinner som kom for å møkke en paddock. Mens han stod der og tilsynelatende kjeftet litt truende på dem, lett å tolke som territorial for den som ikke har hørt hvordan ekte territorial fra ham høres ut, så vrikket han på rumpa som i genuin gledeslogring, samtidig som han lagde de lydene der. Han forsøkte dundre meg å kjefte og true dem til å komme kose med ham, og hadde en forventning om å lykkes med det. Skjønner hvorfor mange beskriver gruppe 2 raser som: "Kan være dominant." Det er ikke så mange andre ord en kan beskrive det der med enn nettopp 'dominant'. Attitude.  Han fikk ingen uttelling for det der da, og begynte sutre og sytebjeffe da de gikk.  Kortbuksene har blitt kortere, fordi han satte seg i en fersk tyggisklyse på bussholdeplassen. Konsulterte Grok om frisyren og lurte på om den kunne generere et bilde av den optimalt estetiske måten å klippe en riesenschnauzer på, med en 2020 jeansmote silhuett på beina. Dialogen ble lang, men samme hvor omstendelig jeg forklarte, så klarte den ikke forstå at i den virkelige verden..  Så jeg forklarte og forklarte og la ved det eneste bildet tatt denne uka, kun for å vise den AI'em hva jeg mente: Jeg ville se om den kunne komme opp med en kul overall look som passer bedre med de kortbuksene der enn den typiske rasefrisyren. Jeg vet den er godt trent på visuell estetikk. Den KAN former og linjer. I forsøket på å veilede den til å forstå spurte jeg om den kunne vise meg forskjellen på å klippe en hunds naturlige pels til en silhuett av 2020 women's jeans fashion og på å kle en hund i hundeklær av jeansstoff.. ..så inntil videre beholder vi bare Lady og Landstrykeren looken med skjegg og bart og spaniel ører, til de ukonvensjonelle kortbuksene.
    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...