Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Seee fine beinet, nei du får ikke ta i det, da må jeg gå... vennlig hilsen Zid 

22790232_10159382813370304_1283966970_o.jpg

  • Like 7
  • Svar 2.8k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det var jeg som har vært snill i år Fikk tilbakebetalt for ungufør for alle årene jeg har vært på aap. Julaften kom tidlig i år, for dette var ikke forventet overhodet! Jeg er i sjokk for å si de

Nå syns jeg mannfolka trenger litt positiv omtale her! Min ødelegger aldri noe i sinne, nekter meg aldri å låne noe han betaler for av streamingtjenester - (WTF??) er verdens snilleste med både meg, b

Jeg smelter. Valpelyder  twiggy er naturtalent.  Da gikk ihvertfall tiden  

Posted Images

Skrevet
1 hour ago, Siri said:

:hug:

Hjemme fra MR på sykehuset... og vanen tro MÅTTE det jo bare begynne å klø i ansiktet mens jeg lå inni trommelen. Det slår aldri feil altså :lol: Men jeg overlevde 45 min denne gangen også - selv med kløe. Verre var det at de brått hadde fått ei dame i øreklokkene som sa fra hver gang det startet en ny "runde" med bilder... kunne hun ikke holdt kjeft sånn at jeg ikke bråvåkna hver gang hun skulle si noe da? *himle*. 

hm skal ta MR jeg også. Tar det 45 minutter???  

Skrevet
27 minutes ago, Ozzy said:

Iraia selges til høystbydende. Evt gies bort. Kan også betale noen for å ta hu, hvis det hjelper. 

:frantics::frantics:

Jeg vil haaa :wub: 

Skrevet
Akkurat nå, Piglet skrev:

Min radiograf-student-sønn har forberedt meg på at det tar en time å ta av hodet...

I alle dager? 10 minutter tok det da jeg tok MR av hodet.

Skrevet
15 minutes ago, Snøfrost said:

6 år :o har svartkrølla blitt så gammel allerede? Tiden går tydeligvis altfor fort, hilsen gamla :aww: 

Ja, hun blir 6 år i februar :o 

Og sånn apropos det, så er hun til tross for sin "høye" alder, den som er mest uvillig til å bli barbert :rolleyes: Vi samtaler om det, jeg sier "Du er snart 6 år, bolle! Du må snart ha lært at du ikke slipper unna det her?", og blikket hennes sier; "det har gått 5 år, 2ne, du må snart ha lært at jeg ikke vil det her?" :lol: 

Just now, Meg said:

hm skal ta MR jeg også. Tar det 45 minutter???  

Det kommer an på hva du skal ta MR av. Jeg tror jeg ligger i 25 minutter, eller noe sånt :) 

Skrevet

Hvor lang tid det tar spørs helt på hva man tar bilde av, hvilke sekvenser de kjører, kontrast osv. Noen undersøkelser tar 15min, andre tar nærmere en time. 

Skrevet
On 22.10.2017 at 11:15 AM, Line said:

Da står Smulemor på trimmebordet og blir nappet ned. Deilig å slippe unna innimellom altså :D

I går kveld, når jeg luftet jentene for natta, så observerte jeg at borti der er det en løs hund (hunden hadde led-halsbånd og eier sto langt unna). Da går vi her istedenfor tenkte jeg, og gikk opp til venstre istedenfor rett frem. Så måtte Yumi bajse, og mens jeg står og plukker opp så kom da denne frallen dundrende inn i gjengen. Eier klarer da ikke å kalle ham inn, så jeg må stå og vente med tre som ikke var sånn kjempeimponerte. Lite lyd da. Ok, så går vi videre og rundt kvartalet. Da vi nærmet oss vårt eget hushjørne så kommer frallen dundrende inn i gjengen igjen. Kall inn bikkja og sett bånd på den sier jeg høyt til eier. Hun kommer da rundt hjørnet og tar hunden , men idet vi runder svingen så slipper hun jo bikkja igjen, så han kom jo etter da. Og jeg må vente, for han hører jo ikke på eier. Så prøver jeg igjen å gå, og da står eier igjen med halsbåndet i hånden og bikkja igjen oppi mine. Da tillot jeg meg faktisk å si "jeg foreslår at du begynner å bruke det båndet jeg"...

Tålmodig sjel du! Jeg hadde klikka andre gang tror jeg. Eller så hadde det ikke blitt noen andre gang, fordi mine bråker og eieren hadde kanskje blitt skremt :lol: 

Skrevet
35 minutter siden, Bananen skrev:

Men har bildene dine vist noen forandring?

Nei, etter at jeg begynte på Tysabri har det ikke vært noen forandringer :) 

Akkurat nå, Meg skrev:

hm skal ta MR jeg også. Tar det 45 minutter???  

Jeg tok av hodet og nakken - det går i to sekvenser i hvert fall :) 

Akkurat nå, laikamor skrev:

Hvor lang tid det tar spørs helt på hva man tar bilde av, hvilke sekvenser de kjører, kontrast osv. Noen undersøkelser tar 15min, andre tar nærmere en time. 

Jeg tenkte på deg i dag da jeg lå der :ahappy: "Sånn skal kanskje laikamor drive med når hun er ferdig" liksom :D 

  • Like 2
Skrevet
Akkurat nå, Wilhelmina skrev:

I alle dager? 10 minutter tok det da jeg tok MR av hodet.

Satser på at du har rett, synes det høres mye bedre ut. :) Men det kommer vel an på hva de skal undersøke kanskje. 

Skrevet
20 minutes ago, Ozzy said:

Hun er en dust :lol: Hun er jo egentlig veldig søt, men akuratt idag er hun  veldig irriterende og tester litt grenser. Noe som ikke alltid er like morsomt :lol:

gleden med unghunder :P 

 

Just now, 2ne said:

Ja, hun blir 6 år i februar :o 

Og sånn apropos det, så er hun til tross for sin "høye" alder, den som er mest uvillig til å bli barbert :rolleyes: Vi samtaler om det, jeg sier "Du er snart 6 år, bolle! Du må snart ha lært at du ikke slipper unna det her?", og blikket hennes sier; "det har gått 5 år, 2ne, du må snart ha lært at jeg ikke vil det her?" :lol: 

Dere er like sta og tunglærte begge to med andre ord :P 

  • Like 1
Skrevet
Just now, Snøfrost said:

Dere er like sta og tunglærte begge to med andre ord :P 

Åpenbart :lol: Men jeg syns jo egentlig at stahet er en positivt, bare ikke når den motarbeider meg :P  

Skrevet
3 minutes ago, Ozzy said:

Bare å hente :lol:

Hun må desverre levers, jeg kjører ikke bil :(  Kasko lurer på om hun kan ligges inntil. Han f-f-f-f-fryyyyyyyyyser... 

  • Like 1
Skrevet

Hjemme igjen etter å ha kjørt tur-retur 75,5 mil. Var helt svimmel da jeg gikk ut av bilen i kveld.Veldig fornøyd med helgen, det jeg har sett av kullet til Nova så langt (og enda mer fornøyd med Nova ;) )
Og så oppdaget" jeg i helgen den store fordelen med å ha en kveggjeter som er veldig opptatt av å tekkes mor: Når Lotta ikke vil komme inn med ballen, sier jeg til Nova "Hent Lotta". Og det gjør hun!  :D   Ha ha Lotta har ikke en tjangs til å slippe unna! 

Skrevet
13 minutes ago, Monikawt said:

Tålmodig sjel du! Jeg hadde klikka andre gang tror jeg. Eller så hadde det ikke blitt noen andre gang, fordi mine bråker og eieren hadde kanskje blitt skremt :lol: 

Tålmodig er helt klart det første adjektivet folk bruker om meg :lol: 

Skrevet

Plutselig ble det mye å gjøre i morgen... må innom NAV på nytt kontor og si fra at jeg flytter dit + levere søknad om etableringstilskudd, gå på jobbintervju for en stilling som ekstrahjelp i julerushet, og skrive husleiekontrakt for ny leilighet. Jeg kan begynne å flytte inn 1.november og mangler fortsatt omtrent alt, har ikke seng en gang. Det får jeg jo ikke kjøpt før jeg har fått tildelt tilskudd, jeg kan ikke søke om tilskudd der jeg er bruker nå fordi det blir feil kommune etter at jeg flytter, og jeg kan ikke søke om tilskudd der jeg skal bo fordi jeg ikke bor der ennå. Så nå håper jeg de ser problemet i sine egne regler og lar meg levere søknad i det minste...

Skrevet
9 minutter siden, Raksha skrev:

Hun må desverre levers, jeg kjører ikke bil :(  Kasko lurer på om hun kan ligges inntil. Han f-f-f-f-fryyyyyyyyyser... 

Hun kan ligges inntil men hun er en mark :lol:

Kan evt sende med budbil, orker ikke kjøre dritten. :P

  • Like 1
Skrevet
34 minutter siden, Tonje skrev:

Noen skyter opp raketter. Folk ass! :huh:

Sukk, så var det den tida på året ja :( Bare å begynne å sove med vinduet igjen fremover.

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...