Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå mai


Recommended Posts

Skrevet

Vent litt, jeg ser at den oppskriften fra Det søte liv er litt forskjellig fra den jeg bruker. For sikkerhets skyld skriver jeg "min" oppskrift her. Den andre er sikkert god i massevis, men dette er den som er perfekt:

10 dl hvetemel

6,5 dl sukker

1 ss natron

3-4 ss kakao

100 gr smeltet smør

7,5 dl kefir

Smelt smøret, rør inn sukkeret, tilsett kulturmelk, bland inn det tørre. 175 grader i 35 min på nederste rille.

Glasur: 400 gr melis, 200 gr smeltet smør, 1 plate kokesjokolade, 3 ts vaniljesukker, 2 ss kokt kaffe. Smelt smør og sjokolade på svak varme, tilsett det tørre og kaffen.

  • Like 1
  • Svar 3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Herregud, jeg vant budrunden  jeg er huseier  oi, shiit, jeg kan ikke tro det! Det er perfekt!!!

Jeg har vært en "svipptur" i Oslo i dag og hentet vårt nye familiemedlem Hils på Miriel, (Hotfuzz Against All Odds) Har bare kjent henne i underkant av 12 timer, men guri for en kul frøken, som t

Thea har kommet hjem! 3 uker holder i massevis, og jeg håper hun aldri tar turen ut igjen

Posted Images

Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Den passer perfekt til stor langpanne. :)

Superb. :D

Skal lages til hagelag/bygdekvinnelagsmøte på torsdag. Ble spurt spesifikt om jeg kunne lage langplannekake, så da gjør jeg det da. :ahappy: 

 

  • Like 1
Skrevet
17 minutter siden, Lola Pagola skrev:

Bare tuller da emoji16.png blir nok å kjøpe frolic. (Får være grenser til styr emoji1.png).

 

Jo, men seriøst, sånne penne (er det ikke det de makaronirøra heter?) er sikkert perfekte å stappe kapsler i. Mye billigere enn frolic, og sikkert sunnere :P

Skrevet
Akkurat nå, Symra&Pippin skrev:

Vent litt, jeg ser at den oppskriften fra Det søte liv er litt forskjellig fra den jeg bruker. For sikkerhets skyld skriver jeg "min" oppskrift her. Den andre er sikkert god i massevis, men dette er den som er perfekt:

10 dl hvetemel

6,5 dl sukker

1 ss natron

3-4 ss kakao

100 gr smeltet smør

7,5 dl kefir

Smelt smøret, rør inn sukkeret, tilsett kulturmelk, bland inn det tørre. 175 grader i 35 min på nederste rille.

Glasur: 400 gr melis, 200 gr smeltet smør, 1 plate kokesjokolade, 3 ts vaniljesukker, 2 ss kokt kaffe. Smelt smør og sjokolade på svak varme, tilsett det tørre og kaffen.

Steker du med over og undervarme eller varmluft? 

 

Skrevet
11 minutter siden, Raksha skrev:

:hug: til @Pixie  

 

Nå har jeg testbakt kake, og det var smart, for den ble altforliten til langpanne. Så noen som har en enkel og grei sjokoladekakeoppskrift som passer til stor langpanne (sånn som dekker hele stekeovnen), så blir jeg veldig glad. Gjerne en like enkel og god glassur og. Kaka ble veldig god da, selv om den ble for liten. :aww: 

 

 

Jeg sverger til denne hvis jeg skal ha ei superenkel saftig sjokoladekake som er like god dagen etterpå! Doble denne for å få stor langpanne! http://www.detsoteliv.no/oppskrift/crazy-chocolate-cake

  • Like 1
Skrevet
6 timer siden, Christine skrev:

Ikke sant! Har så mange koselige minner fra ringside fra folk som mener jeg har meldt på i feil klasse osv:P Har hørt det med tyske rasker og blandt annet tyske dommere ja, men som du sier så er jo ikke det en aktuell problemstilling for oss. Vi stiller jo bare for nordmenn og svensker. 

Bare pass på at attesten skal ha med hundens ID-nummer, ellers skal ikke ringsekretær akseptere den - for å unngå at folk har en attest for "Bonzo" som går på rundgang i hele vennegjengen, uten mulighet til å sjekke identifikasjon.

6 timer siden, Christine skrev:

Takk for det! Og ring legen din. Er det ikke normalt så får du sjekk, og er det normalt så slipper du jo gå å tenke mer over det :) 

Jeg har fått time til fredag, så får vi se. Det kunne være nerver i klem, eller at ting bare tar tid, antydet hun som svarte telefonen, men hun anbefalte en sjekk.

5 timer siden, plutte skrev:

Han svarer berre "veit ikkje - kanskje" på sånt, sidan han aldri har tatt på ein alligator eller ete alligator, så kan han jo umulig vite om han er det, meiner han. Men i følge Mythbusters så er det ingenting som smakar som kylling, visstnok. :rofl: 

Hahahaha, kanskje like greit å leve i uvisshet også, så slipper en å bekymre seg i fall en snubler over en alligator :D 

4 timer siden, Pixie skrev:

Forøvrig hater jeg nav akkurat nå...

Hadde en hyggelig samtale med min saksbehandler, der hun hardt og kontant la fram at de ikke anser at det fins noen grunn for meg å hverken få forlenget aap eller få søke om uføretrygd. De kan tilby tiltakspenger, men da må Hapro legge frem hvilke tiltak jeg skal delta på. Så da får jeg penger for de dagen jeg deltar på tiltak, og ikke en dritt ellers. Så nå må jeg til med søknader om sosialstønad og bostøtte bare for å få mat...

I tillegg har de sagt at jeg hadde aap frem til 1.mai, det var 1.mai jeg startet på aap. Fikk utbetaling inn på konto nå isted, for tre dager istedenfor 14... og vakttelefonen deres er stengt, og man kan selvsagt ikke gå ned på nav-kontoret lenger for der nekter de å svare på noe som helst og bare henviser til nettsiden, der jeg allerede har sendt en melding til saksbehandler med en svartid på fire dager...

Jeg orker ikke mer nå... 

 

Men er det ikke en lege involvert her som har noe å si om din arbeidsevne? Eller der du har jobbet, hva sier de? Håper du får svar i morgen, det er fælt å vente slik - også håper jeg du har misforstått, for da jeg hadde utplassering i fjor sommer i butikk, så var det tiltak i regi av NAV, butikk eid av et tiltaksfirma. Og jeg jobbet jo bare to dager i uka, men fikk likevel normal utbetaling, fordi det var bestemt i fellesskap at jeg skulle starte med to dager for å teste. Tiltaket var tilpasset, som var poenget.

2 timer siden, Justisia skrev:

Når man er oppdretter og registrerer valpekull hos NKK, er det helt ok å registrere valpekullet hos NHL også?
Helt ok for NKK altså.

Nei. Jeg finner det ikke igjen, men det sto enten i Hundesport eller på nett en gang at NKK ønsket at deres medlemmer valgte - enten NHL eller NKK. De var ikke noe glad i at folk stilte på begge klubbenes utstillinger, og enda mindre glad i at det ble registrert kull i to system, også fordi det vanskeliggjør å kontrollere om de etiske retningslinjene for avl overholdes i forhold til punktene om kullhyppighet for tisper, samt øvre og nedre alder.

12 minutter siden, 2ne skrev:

I dag har jeg vært på hundetrening for første gang på 3 år, tror jeg det er :jump: Sånn fellestrening, frivillig, ikke kurs, bare trening-trening :D Det var veldig gøy :jump: 

Jeg er så glad på dine  vegne!

Akkurat nå, Siri skrev:

Jeg har vært på helaften med SFX i kveld - McDonalds og teater og det var en himla fin forestilling. Skogsmatrosen! Det er godt å gjøre noe kulturelt også en gang i blant :ahappy:

Tusen takk for en trivelig date! Og for alle som bor i kjørbar avstand, så anbefaler jeg Skogsmatrosen av hele mitt hjerte - den skal på turné i Hedmark og Oppland nå, og er en fantastisk forestilling, kanskje det beste jeg noen gang har sett på en teaterscene om jeg ser bort fra musicals i London.

Etter å ha skravlet med Siri om naboen som fant en død grevling i hagen sin i forgårs, så skremte jeg skiten av meg selv da jeg kom hjem - for det var noe veldig til romstering i nypebuskene rett ved huset, og jeg tenkte jo selvfølgelig grevling. Det rislet og raslet noe veldig, og jeg syntes jeg hørte noen skvike-lyder. Jeg sto lenge og lurte på om jeg turte å gå forbi, eller om grevlingen ville hoppe fram og angripe. Jeg turte i hvert fall ikke å slippe hundene, i fall de havnet på feil sted, så jeg geleidet først inn Foenix i kort lenke. Så fant jeg hodelykta, og tittet ut, og regnet med å få refleksen av onde grevlingøyne i lyset fra lykta. Men ingenting. Det var mye romsteringslyd, og jeg tittet over hele strekket med nypebusker - jeg hørte jo at lydene flyttet seg. Så slår det meg at jeg hører mye lyd, men jeg ser ingen grener eller kvister bevege seg. Burde ikke en grevling være så stor at det ga bevegelse oppover i buskene?

Jeg har valgt å konkludere med at det er to piggsvin som lekte sammen, for de er bare søte og hyggelige. Også har jeg tatt inn Glam fra bilen. Nå skal de få kveldsmat, og så skal vi finne senga, og gjøre et nytt forsøk på å stå opp klokka seks i morgen.

  • Like 3
Skrevet

Jeg gleder meg til våren kommer. Her bare sner det. På hundetrening i dag var det votter, lue, ullundertøy, dunjakker og scooterdresser som var tingen. :getlost:  Sneen smelter supersakte. :getlost: 

Skrevet
1 time siden, Siri skrev:

Klart det burde :D 

Hun er nå søt, i all sin mamma-bekymring. Heldigvis :P 

1 time siden, Siri skrev:

Jeg følte meg ikke sånn kjempelur rett etter at jeg hadde sagt at vi tok på oss oppdraget... jeg innså jo at det medførte litt ekstra jobb - men hva gjør man ikke for å glede sine kolleger :D 

:lol: Vel, det kan jo hende det blir morsomt for dere også? 

1 time siden, Siri skrev:

Hurrer og heier :bananas:

Ja! :jump: 

1 time siden, SFX skrev:

Jeg er så glad på dine  vegne!

Takk :ahappy::jump: 

1 time siden, SFX skrev:

Jeg har valgt å konkludere med at det er to piggsvin som lekte sammen, for de er bare søte og hyggelige. Også har jeg tatt inn Glam fra bilen. Nå skal de få kveldsmat, og så skal vi finne senga, og gjøre et nytt forsøk på å stå opp klokka seks i morgen.

Kanskje det var rådyr? Eller en kattepus? Eller et ekorn? De er også søtere enn grevlinger :ahappy: 

--

AN har datterbarnet og jeg sett Den Danske Piken, jeg er litt treg jeg, jeg ser på ting lenge etter at det har kommet ut. Veldig fin film. Jeg er litt delt på om jeg liker Eddie Redmayne eller ikke, men han gjorde en god jobb i Den Danske Piken :ahappy: 

Skrevet
10 timer siden, Lola Pagola skrev:

noen som har noen lure tips til hvordan jeg kan gi disse pillene? Til morgen og kvelds er det bare å gi i maten så blir de innhalert, men kan jo hende jeg ikke er hjemme når det skal gis, så hadde vært greit med noen type godbiter som jeg kan ha tilgjengelig og som pillene kan stappes inn i. Han dksl jo ha 3 ganger om dagen. Litt upraktisk å ha med en leverposteiboks rundt og han skal ikke ha mye av det uansett.


7f9d6aa92244538154d4f49718ab619f.jpg

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk
 

 

http://www.zooplus.no/shop/hund/hundesnacks/hundedrops_godbiter/hundegodter/367777

Bruker denne til Bjørn. Helt genial :D  

  • Like 1
Skrevet
7 timer siden, SFX skrev:

 

Nei. Jeg finner det ikke igjen, men det sto enten i Hundesport eller på nett en gang at NKK ønsket at deres medlemmer valgte - enten NHL eller NKK. De var ikke noe glad i at folk stilte på begge klubbenes utstillinger, og enda mindre glad i at det ble registrert kull i to system, også fordi det vanskeliggjør å kontrollere om de etiske retningslinjene for avl overholdes i forhold til punktene om kullhyppighet for tisper, samt øvre og nedre alder.

Det snodige er at de som er mest negative til NKK er de som dobbeltregistrerer og stiller på utstillinger i regi av NKK. Spør man dem om hvorfor, får man sjelden gode svar ...

Skrevet
8 timer siden, SFX skrev:

Tusen takk for en trivelig date! Og for alle som bor i kjørbar avstand, så anbefaler jeg Skogsmatrosen av hele mitt hjerte - den skal på turné i Hedmark og Oppland nå, og er en fantastisk forestilling, kanskje det beste jeg noen gang har sett på en teaterscene om jeg ser bort fra musicals i London.

Og jeg støtter den altså... himla bra forestilling. Hovedrolleinnehaveren var jo bare sånn supersøt og dritgod, men jeg var også imponert over John Nyutstumo (Ronny i Randi&Ronny i Tramteateret for dem som husker det) som spilte en rekke biroller på en aldeles glimrende måte! 

8 timer siden, SFX skrev:

Etter å ha skravlet med Siri om naboen som fant en død grevling i hagen sin i forgårs, så skremte jeg skiten av meg selv da jeg kom hjem - for det var noe veldig til romstering i nypebuskene rett ved huset, og jeg tenkte jo selvfølgelig grevling. Det rislet og raslet noe veldig, og jeg syntes jeg hørte noen skvike-lyder. Jeg sto lenge og lurte på om jeg turte å gå forbi, eller om grevlingen ville hoppe fram og angripe. Jeg turte i hvert fall ikke å slippe hundene, i fall de havnet på feil sted, så jeg geleidet først inn Foenix i kort lenke. Så fant jeg hodelykta, og tittet ut, og regnet med å få refleksen av onde grevlingøyne i lyset fra lykta. Men ingenting. Det var mye romsteringslyd, og jeg tittet over hele strekket med nypebusker - jeg hørte jo at lydene flyttet seg. Så slår det meg at jeg hører mye lyd, men jeg ser ingen grener eller kvister bevege seg. Burde ikke en grevling være så stor at det ga bevegelse oppover i buskene?

Jeg har valgt å konkludere med at det er to piggsvin som lekte sammen, for de er bare søte og hyggelige. Også har jeg tatt inn Glam fra bilen. Nå skal de få kveldsmat, og så skal vi finne senga, og gjøre et nytt forsøk på å stå opp klokka seks i morgen.

Jeg holder på piggsvinteorien :ahappy:

7 timer siden, 2ne skrev:

Hun er nå søt, i all sin mamma-bekymring. Heldigvis :P 

Mammaer er jo litt søte - og litt irriterende - med alle sine bekymringer :ahappy:

7 timer siden, 2ne skrev:

:lol: Vel, det kan jo hende det blir morsomt for dere også? 

Vi hadde det i hvert fall morsomt da vi var ute og tok bilder av fastlenket kollega... og det kom folk bort og lurte på hva vi drev med :lol: 

39 minutter siden, Justisia skrev:

Det snodige er at de som er mest negative til NKK er de som dobbeltregistrerer og stiller på utstillinger i regi av NKK. Spør man dem om hvorfor, får man sjelden gode svar ...

Det er jo ikke så rart - det finnes ingen gode svar på det spørsmålet :aww: 

Har jeg huta meg på jobb igjen, spist frokost og drukket kaffe, svart på e-poster m.m. 

Skrevet

....tikker det inn startnummer til helgen. Tror jeg skal vente med å se på pm og sånt til jeg har sovet. Håper dommerendringen byr på en positiv overraskelse i det minste, hun som egentlig skulle dømme er en av mine favoritter så fallhøyden er stor :aww:

 

  • Like 1
Skrevet
9 timer siden, SFX skrev:

Bare pass på at attesten skal ha med hundens ID-nummer, ellers skal ikke ringsekretær akseptere den - for å unngå at folk har en attest for "Bonzo" som går på rundgang i hele vennegjengen, uten mulighet til å sjekke identifikasjon.

Jeg har fått time til fredag, så får vi se. Det kunne være nerver i klem, eller at ting bare tar tid, antydet hun som svarte telefonen, men hun anbefalte en sjekk.

Hahahaha, kanskje like greit å leve i uvisshet også, så slipper en å bekymre seg i fall en snubler over en alligator :D 

Men er det ikke en lege involvert her som har noe å si om din arbeidsevne? Eller der du har jobbet, hva sier de? Håper du får svar i morgen, det er fælt å vente slik - også håper jeg du har misforstått, for da jeg hadde utplassering i fjor sommer i butikk, så var det tiltak i regi av NAV, butikk eid av et tiltaksfirma. Og jeg jobbet jo bare to dager i uka, men fikk likevel normal utbetaling, fordi det var bestemt i fellesskap at jeg skulle starte med to dager for å teste. Tiltaket var tilpasset, som var poenget.

Nei. Jeg finner det ikke igjen, men det sto enten i Hundesport eller på nett en gang at NKK ønsket at deres medlemmer valgte - enten NHL eller NKK. De var ikke noe glad i at folk stilte på begge klubbenes utstillinger, og enda mindre glad i at det ble registrert kull i to system, også fordi det vanskeliggjør å kontrollere om de etiske retningslinjene for avl overholdes i forhold til punktene om kullhyppighet for tisper, samt øvre og nedre alder.

Jeg er så glad på dine  vegne!

Tusen takk for en trivelig date! Og for alle som bor i kjørbar avstand, så anbefaler jeg Skogsmatrosen av hele mitt hjerte - den skal på turné i Hedmark og Oppland nå, og er en fantastisk forestilling, kanskje det beste jeg noen gang har sett på en teaterscene om jeg ser bort fra musicals i London.

Etter å ha skravlet med Siri om naboen som fant en død grevling i hagen sin i forgårs, så skremte jeg skiten av meg selv da jeg kom hjem - for det var noe veldig til romstering i nypebuskene rett ved huset, og jeg tenkte jo selvfølgelig grevling. Det rislet og raslet noe veldig, og jeg syntes jeg hørte noen skvike-lyder. Jeg sto lenge og lurte på om jeg turte å gå forbi, eller om grevlingen ville hoppe fram og angripe. Jeg turte i hvert fall ikke å slippe hundene, i fall de havnet på feil sted, så jeg geleidet først inn Foenix i kort lenke. Så fant jeg hodelykta, og tittet ut, og regnet med å få refleksen av onde grevlingøyne i lyset fra lykta. Men ingenting. Det var mye romsteringslyd, og jeg tittet over hele strekket med nypebusker - jeg hørte jo at lydene flyttet seg. Så slår det meg at jeg hører mye lyd, men jeg ser ingen grener eller kvister bevege seg. Burde ikke en grevling være så stor at det ga bevegelse oppover i buskene?

Jeg har valgt å konkludere med at det er to piggsvin som lekte sammen, for de er bare søte og hyggelige. Også har jeg tatt inn Glam fra bilen. Nå skal de få kveldsmat, og så skal vi finne senga, og gjøre et nytt forsøk på å stå opp klokka seks i morgen.

I går kom en nabo bort til meg, en eldre mann. Han lurte på om jeg kunne skyte med hagle. Svarte benektende, noe han synes var underlig da jeg hadde jakthund... Saken var at rundt garasjen hans gikk det en svær rotte- og den ville han skyte. Men han hadde ikke så godt syn lenger, så om noen kunne hjelpe han. Jeg svarte at det var vel strengt tatt ikke lurt å skyte i et tettbefolket område...det stilte han seg svært uforstående til. Han hadde våpenlisens.

19 minutter siden, mokken skrev:

...tikker det inn startnummer til helgen. Tror jeg skal vente med å se på pm og sånt til jeg har sovet. Håper dommerendringen byr på en positiv overraskelse i det minste, hun som egentlig skulle dømme er en av mine favoritter så fallhøyden er stor :aww:

 

Takk, det minnet meg på at jeg må sende en epost for å få tilsendt PM til helgas stevne. Jeg må ærlig si at jeg synes det er en uting at når en melder på stevne via NKK- så skal en ikke en gang få tilsendt e-post- men en må lete opp Pm og startliste på FB. Og akkurat dette skal jeg jommen skrive til arrangøren av stevne også...

 

En ny vakker dag, med masse sol og vårfølelse. Nå er løpetida slutt, og det er Prima glad for:). Nå jeg kjenner at jeg nesten gleder meg litt til jobb.

Skrevet
Akkurat nå, Kokospaniel skrev:

Flire, fant valpeannonse på finn for "ryktefrie valper". I mitt hode har den blandinga der rykte på seg for å bli snodige både i pels og gemytt...

:lol::lol: 

Skrevet
9 timer siden, 2ne skrev:

Kanskje det var rådyr? Eller en kattepus? Eller et ekorn? De er også søtere enn grevlinger :ahappy: 

De fleste dyr har rykte på seg for å være triveligere å ha i hagen enn grevling :P Og jeg tviler på at et rådyr klarte å gjemme seg i nypebuskene to meter fra døra mi uten at jeg så det. Katt har jeg også hatt på gårdsplassen ofte, men jeg trodde den ville enten kommet fram etter hvert, eller stukket når jeg tok ut Foenix? Ekorn tror jeg ikke at jeg har sett noen gang hos meg, og de som er sååå søte :( 

2 timer siden, Justisia skrev:

Det snodige er at de som er mest negative til NKK er de som dobbeltregistrerer og stiller på utstillinger i regi av NKK. Spør man dem om hvorfor, får man sjelden gode svar ...

Ja, jeg har lagt merke til selv, at det ikke alltid finnes argumentasjon for kritikken de har...

For øvrig - i går mailet jeg et spørsmål til NKK og fikk svar etter 24 minutter. Det var jeg imponert over! Det er så lett å komme med kritikk når noe ikke går veien, så en får forsøksvis si når ting går bra også.

1 time siden, Siri skrev:

Og jeg støtter den altså... himla bra forestilling. Hovedrolleinnehaveren var jo bare sånn supersøt og dritgod, men jeg var også imponert over John Nyutstumo (Ronny i Randi&Ronny i Tramteateret for dem som husker det) som spilte en rekke biroller på en aldeles glimrende måte! 

Espen Mauno er en fantastisk skuespiller, som gir så mye av seg selv og får fram så mange fine nyanser og overbevisende emosjoner, den sårbarheten som må være i en eventyrlysten og naiv attenåring, alt det overveldende og nye han opplever. Han gir meg gåsehud.

Og ja, Nyutstumo gjør en fantastisk jobb når han spiller flere karakterer, så på kornet i kjappe replikk- og scenevekslinger, han må jo være schizofren for å kunne gå fra siddis-araber til full bås, til Papa-Taie, til britisk drittsekk, til pietistisk mor, og enda noen flere. For en fyr! Selv om han først og fremst i mitt hode er Ronny, ja <3 Barndomsminnene sine, det!

Sitat

Jeg holder på piggsvinteorien :ahappy:

Bra, for det gjør jeg også. Underlig nok var buskene mye mindre skumle i morgenlyset da jeg dro nå :P

Sitat

Vi hadde det i hvert fall morsomt da vi var ute og tok bilder av fastlenket kollega... og det kom folk bort og lurte på hva vi drev med :lol: 

Kanskje greit at de spurte før de ringte politiet? :D 

Skrevet
34 minutter siden, SFX skrev:

Espen Mauno er en fantastisk skuespiller, som gir så mye av seg selv og får fram så mange fine nyanser og overbevisende emosjoner, den sårbarheten som må være i en eventyrlysten og naiv attenåring, alt det overveldende og nye han opplever. Han gir meg gåsehud.

Og jeg lurer på: hvorfor har man ikke hørt om ham før??? :o 

34 minutter siden, SFX skrev:

Og ja, Nyutstumo gjør en fantastisk jobb når han spiller flere karakterer, så på kornet i kjappe replikk- og scenevekslinger, han må jo være schizofren for å kunne gå fra siddis-araber til full bås, til Papa-Taie, til britisk drittsekk, til pietistisk mor, og enda noen flere. For en fyr! Selv om han først og fremst i mitt hode er Ronny, ja <3 Barndomsminnene sine, det!

Han minte ikke mye om Ronny i de rollene der da, heldigvis, men alle de rollebyttene var helt utrolig (trodde jeg skulle dævva da han kom ut på scenen med jungeljuice og blomsterkrans rundt halsen :lol:)

34 minutter siden, SFX skrev:

Bra, for det gjør jeg også. Underlig nok var buskene mye mindre skumle i morgenlyset da jeg dro nå :P

:lol: 

34 minutter siden, SFX skrev:

Kanskje greit at de spurte før de ringte politiet? :D 

Ja, det hadde jo vært litt pinlig om politiet skulle dukke opp mens min kollega satt fastlåst til et tre :lol: 

Skrevet
3 timer siden, Justisia skrev:

Det snodige er at de som er mest negative til NKK er de som dobbeltregistrerer og stiller på utstillinger i regi av NKK. Spør man dem om hvorfor, får man sjelden gode svar ...

Man får i det hele tatt sjelden gode svar når det gjelder NHL...

Vært hos lege, og skal øke medisineringen igjen. Som jeg antok, siden stoffskiftet var i laveste laget. men nå har vi lagt en plan da, med å sette opp en time i året. For jeg glemmer blodprøver og slikt, og så blir det plutselig blodprøve fordi formen ikke er bra. Med mer regelmessig oppfølging kan vi kanskje være litt mer i forkant. Og så er jeg henvist til ØNH for hørselstest.

  • Like 6
Skrevet
1 time siden, SFX skrev:

De fleste dyr har rykte på seg for å være triveligere å ha i hagen enn grevling :P Og jeg tviler på at et rådyr klarte å gjemme seg i nypebuskene to meter fra døra mi uten at jeg så det. Katt har jeg også hatt på gårdsplassen ofte, men jeg trodde den ville enten kommet fram etter hvert, eller stukket når jeg tok ut Foenix? Ekorn tror jeg ikke at jeg har sett noen gang hos meg, og de som er sååå søte

Sikkert trost. De lager masse støy når de krasler rundt på bakken, og kan drive lenge på samme plass :) Pinnsvin er sjelden vare på østlandet, og grevling ville ha flyttet mer på seg. Mer sky er de oftest også.

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet
2 timer siden, Kokospaniel skrev:

Flire, fant valpeannonse på finn for "ryktefrie valper". I mitt hode har den blandinga der rykte på seg for å bli snodige både i pels og gemytt...

:lol:

1 time siden, Wednesday skrev:

Weeee, er på vei for å hente valp :D

Lykke til! Gleder oss til bildespam! :D

 

4 minutter siden, Line skrev:

Man får i det hele tatt sjelden gode svar når det gjelder NHL...

Å joda. Kjempegode svar som at man er rasesnobb, uopplyst, og at man støtter en organisasjon som ødelegger alt de kommer over. 

Det siste jeg har fått høre er at jeg er dum  og uopplyst som tror at NKK har monopol på å drive med hund :lol:

Synes det er ganske gode svar fra den leiren jeg. Det kommer seg i hvert fall! :P

Hjemme fra jobb på flyplassen, og jeg har fortsatt ikke TV og nett. Jeg hadde tenkt å koste opp fra gulvene men jeg aner ikke hvor mannen har gjort av feiebrettet. Så då får jeg lete etter det også da. *sukk* 

Skrevet

Leter etter noe jeg kan henge på siden av buret, der jeg kan gjemme rot og småting. Sånn type en firkant med lommer , slik som man får kjøpt til å ha bak bilseter. Men jeg vil helst ha litt bredere, og flere og større lommer (plass til en jakke eller dekken f.eks). Får jeg kjøpt noe slikt noe sted, eller må jeg lurer søsteren min til å sy for meg? Det er sikkert det beste alternativet... Men jeg vil ha nåååå...!

Sent fra min SM-G903F via Tapatalk



Skrevet
På 1. mai 2017 at 10:01 PM, SFX skrev:

 

Ikke jeg heller :(

Godt du får sjekket det opp hos legen snart! :) håper de finner ut av det, og at det ordner seg :hug: 

På 1. mai 2017 at 10:01 PM, SFX skrev:

 

Gratulerer med godt resultat - måling er vanskelig, jeg har vært på dommerkurs hvor syv-åtte personer kom til ulik høyde på en og samme hund. Det kommer an på om du klarer å legge målestaven på riktig sted på hunden, om hunden står som den skal, hvordan underlaget er, om du holder målestaven helt i vater eller om den er skråstilt, om hunden slapper av, om du runder av eller er presis på desimalet, også videre. Men hvis du opplever en gang at hunden blir målt til en høyde du mener er feil, så har du lov til å be dommer måle en gang til - det er uansett anbefalt for dommere at de måler to ganger, for å ta en kontrollmåling. 

Takk for det :) 

de står normalt sett på bord, noen ganger på gulv. Det har vært noen ganger at bordet egentlig er litt for lite, slik at bikkja står krøkkete. Likevel har han vært 35 :P  og det ble ommåling. Hun målte først til 37cm, og jeg ble så sjokkert at jeg bare "HÆ, det kan ikke stemme!", så da målte hun er gang til. Da var han 36,5. Hun så nok ansiktsuttrykket mitt, og da spurte de hva han pleier å bli målt til. Da jeg sa 35cm, stilte hun staven på 35cm og la den på manken, da rørte den ikke bordet engang. Dommeren mente at alle andre hadde feil type målestav, mens hun hadde riktig. Ikke vet jeg :P 

På 1. mai 2017 at 10:01 PM, SFX skrev:

Min forrige tispe ble målt en eneste gang - til 72 cm. Maks for tisper var 66, og jeg var ikke klar over at en kunne be om om-måling. Nå var hun riktignok noen millimeter over 66, kanskje nærmere 66.5 cm, så dommeren hadde jo rett i at hun var stor. Men hun var ikke sååå stor :P Men han bommet jo med "noen" centimeter, kan du si... Han burde jo gitt henne en null om han skulle stått ved målingen sin, men hun fikk bare en andrepremie. Underlig dommer.

Hoi! Det var litt av en forskjell! Hvordan går det an liksom? :o 

På 1. mai 2017 at 10:01 PM, SFX skrev:

Morsomt med blodspor! Jeg har så lyst til å prøve det med Glam, eller bare spor generelt. Vi skulle jo vært på trening forrige uke, da det kom 40 cm snø over natta. Skulle tro blodspor i snøen var lettere å se, men de avlyste treningen. Og nå vet jeg ikke når de starter opp igjen, jeg antar det ikke var noe i dag som er helligdag. Kanskje sende en mail og høre.

Ja, det var skikkelig gøy! Ser ut til at vi endelig har funnet noe Skills elsker :D før gjorde han alt for en tørrforkule, men så kom han i puberteten :lol: anbefaler deg absolutt å prøve det :D 

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
    • Vi er stadig opptatt med konsekvensene av å ikke ha skaffet boligalarm i tide. Jeg oppdaget som sagt at det var noe galt med tekstilene. Både fordi jeg nær klødde til blods og det sved og stakk intenst i huden av klær og spesielt håndklær, men også fordi de produserte et merkelig slags silikonisfisert skum da jeg ville skylle hva jeg trodde var bly fra blypastaen i vannrørene ut med omvendt osmose renset vann. Det var en lang prosess med ymse kjemikalier og lange samtaler med Grok for å identifisere stoffet som Karate Zeon 5 CS. Insecticidet inneholder 5% lambda-cyhalothrin, i lipid emulsjon inni mikrokapsler av polyuretea, i surfaktant. De såkalte fyllstoffene utgjør 95% av produktet, som skal blandes 10-30 mL med 20-100L vann før bruk. ...på planter. Det oppgis å være såkalt vannfast 24t etter sprøyting, noe jeg kan signere på at det er.  Vannfast og vannavstøtende og dundre meg potte lufttett. En video av et par favorittjeans før rens:  https://photos.app.goo.gl/BVPCtf7cAqZAckvx5 Boblene på slutten der kom ut av enden på buksebenet nedi bøtta, ikke gjennom stoffet. Prosessen med å få dette plantevernmiddelet UT av tekstiler innebærer å måtte knuse mikrokapslene for å gjøre virkestoffet tilgjengelig for hydrolyse med base. Jeg valgte sentrifugering for å knuse, som fungerte utmerket. Halveringstid for virkestoffet er 7 dager i pH 9 ved standard trykk og temperatur, i ren vannløsning. Når stoffet sitter inni tekstilfibre, omgitt av 95% fyllstoff.. En må opp i pH og temperatur, og en må ha noe som lokker det lipofile virkestoffet ut av sofaen på gutterommet for å øke sannsynligjeten for et vellykket møte med OH-. De to molekylene ville bare scrollet forbi hverandre på datingapps uten litt hjelp. Det har gått mange 5L kanner salmiakk og grønnsåpe, noen kanner Biltema Grovrens, Ovn- og Grillrens, isopropanol, rødsprit og Vanish OxyAction til soaking i døgn. Å bevege tekstilene nevneverdig during soak har vært uaktuelt pga gassene. Jeg har vært så heldig å få supplere teoretisk kjemikunnskap med praktisk erfaring med bl.a. HCN og kan fortelle at tekstiler dynket i ufortynnet Karate Zeon 5 C, bløtlagt i pH 13-14, de vil produsere forholdsvis mye HCN, så å åpne en lukket beholder som har stått i to døgn - lukket for å hindre pH i å synke ved fordampning av ammoniakk eller bufring med karbonsyre fra opptak av CO2 fra luften - å åpne en sånn beholder uten å ha et ordentlig avtrekksskap krever at en forstår seg på molekylvekt i gassblandinger og legger seg flat, om en ikke har dykkeutstyr.  Steg 1 og 2 i prosessen var forholdsvis smooth sailing. Et illustrasjonsfoto tatt før en lunsjpause: Så, etter å ha knust kapslene og hydrolisert det kraftig lipofile virkestoffet til mer vannløselige produkter, så får en lære om mikroplast.  Det hvite er ikke såpe, det er mikrokapsel debris fra en liten singlet oppi den bøtta. Mikrokapselrestene begynner ikke slippe tekstilen før etter at virkestoffet er brutt ned. De er lagd av samme materiale som deler av elastanfibre. Gummi'ish, med trykk på ish. De er ikke hydrofile, men har heller ingen affinitet til annet enn elastan og polyamid av hva jeg har sett så langt, og flyter opp i vann når de løsner fra tekstilene. Mengdene...  Uten å overdrive, det har antakelig gått mer enn et tonn varmtvann til å skylle debris ut av den ene singletten i den bøtta på bildet. Den er _nesten_ ren nå. Tidkrevende, fordi den må tørke mellom, da svulmede bomullsfibre holder mer mikroplast fanget enn tørre fibre gjør. Vaskemaskin er lite hjelpsom fordi den tømmer nedover, og plastgugga blir liggende igjen oppå plagget. Vi har holdt på i flere uker nå. Rinse, repeat.  Edeward er drittlei og deprimert. Han er sjalu på tekstiler og bøtter og vann og har henfalt til å rive av seg pelsen i mangel på bedre å ta seg til, fordi han pga pelsstellet på rasen har fått for seg at jeg liker ham bedre uten pels, så han gnager og river den ut for å komme ovenpå i konkurransen mot bøtter og vann og klær. Dette er hans eget verk.  På den positive siden ser han nå på bading med helt nye øyne. Når nødhjelpsarbeidet for å redde unike klesplagg med høy affekskonsverdi innimellom ryddes bort er det endelig hans tur til å få min oppmerksomhet og kjærlighet, og vask av skjegg og bart har blitt mye lettere og krever lavere kompensasjon enn tidligere.  For øyeblikket er han utålmodig, fordi han vet jeg har kjøpt burgere og pølser fra K9 Hundesenter i dag, og han aner at jeg har planlagt noe med de burgerne.     
    • Putt den i en vaskepose i vaskemaskina, og så heng den til tørk et litt varmt sted så den tørker raskt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...