Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
1 time siden, tutle skrev:

Og angående å bre teppe over:

 

Det ble lagt opp til at hun skulle gjøre slikt selv :aww: 

Hottie og Kasko ønsker seg!! Hvor finner man sånn? 

 

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Valping 

Basse har bursdag  9 år, tenk det. 

Jeg er helt i ekstase jeg!! Hippy ble bekreftet drektig, så begynner nestingen ? Jeg burde kanskje lage egen tråd for nerdingen der, men seeee da  

Posted Images

Skrevet
1 time siden, *Kat84* skrev:

Nå tenker jeg med gru tilbake til 90-tallet. Tenk om de som er et tiår eldre enn meg skal gå tilbake til ungdommen når de blir gamle. 
Og på gamlehjem spilles Barbiegirl, Spaceman, og Vengaboys på små popanlegg :blink: 

Jeg vil virkelig ikke bli gammal :P 

:lol:

 

Skrevet
11 minutter siden, Lola Pagola skrev:

Kan jeg fryse burgerbrød? Eller det kan jeg jo hvis jeg vil, men blir de kjipe(re) av det? Står på pakken at de allerede er fryst.

Vi fryser alltid burgerrød, og jeg syntes de er like gode etterpå :) personlig liker jeg best å tine de i en pose, mens gubben liker de best varmet litt i ovnen eller stekepannen. Like godt uansett :D

  • Like 1
Skrevet
11 minutter siden, SFX skrev:

Ja, jeg synes jo at det å ta røntgen og å få en eksaminasjon basert på røntgenfunn er to sider av samme sak, særlig når det skjer under samme tak på samme kvelden. Jeg ringer i morgen, for sikkerhets skyld. Kanskje det er finnerlønn til sykepleieren, som jeg nesten skremte livet av da jeg hoppet ut av undersøkelsesrommet? :D 

:lol: Finnerlønn var det vøtt.. helt sikkert :lol: Ring dem du - også må du skrive forklaringen her også... kanskje de dreit seg ut med meg da de IKKE tok ekstra betalt??? :o 

Skrevet
Vi fryser alltid burgerrød, og jeg syntes de er like gode etterpå [emoji4] personlig liker jeg best å tine de i en pose, mens gubben liker de best varmet litt i ovnen eller stekepannen. Like godt uansett [emoji3]

Så bra! Har ikke lyst på burger de neste 3 dagene. ..og synd å kaste
  • Like 1
Skrevet

Ah! Tilbake fra en flott skitur med Fetter. Det ble 18km. Stjerneklart, måneskinn og masse nordlys. Kaldt og vakkert! Nå kommer vi nok til å sove godt begge to. :) 

  • Like 6
Skrevet
5 timer siden, JeanetteH skrev:

 

@2ne husker ikke navnet nå. Har ikke laptopen. Men de er eneste som selger saddleback harness. Google det så kommer man inn på rett side :P 

Dogbooties.com @WelshenNemi :)

  • Like 1
Skrevet
39 minutter siden, Siri skrev:

:lol: Finnerlønn var det vøtt.. helt sikkert :lol: Ring dem du - også må du skrive forklaringen her også... kanskje de dreit seg ut med meg da de IKKE tok ekstra betalt??? :o 

I'll keep you posted! :D

Jeg fant akkurat en diger knute av pels på magen til Glam - den er surret inn med kvae. Det lukter i og for seg godt - skogstur og bålkos, men jeg kan ikke ha en hund med masse kvae på magen. Jeg vet om noen som skal bade i morgen...

Skrevet

Altså.. jeg er ubrukelig på internettet! Ønsker å finne en side der man kan kjøpe forskjellige symboler man kan brodere på halsbåndene mine, men finner jo ingenting! F@%#$!!
noen som vet hvor man kan finne broderingsymboler osv?


Dette vil jeg ha tak i! Noen som har en ide hvor jeg kan finne dette??
0f495b8f5043308cbe8d8da34f67a3a8.jpg

Sent fra min SM-G935F via Tapatalk

Skrevet
13 timer siden, enna skrev:

Ja man kan stole på det. For disse genene kan ikke "hoppe over"generasjoner. Så lenge arvegangen er enkel. 
Har man en mer sammensatt arvegang kan gener "hoppe" (veldig forenklet sagt), men disse tilstandene får men haller ikke status som fri fra via foreldres status. 

Kan du forklare noe ganske annet? Blodtype på mennesker. Arvegangen der. Hvis begge foreldre har B, kan en unge da få A eller AB om en eller flere av besteforeldrene har A eller AB? (Nei, jeg har ingen farskapssak på gang :D ) Kan ungen få O selv om foreldrene har A, b eller AB?

Skrevet
3 timer siden, Tøfflus skrev:

Hun har vært sånn hele tiden hun, men litt mer hengete de siste dagene. Smart, mente vetten hennes, for da presser de ikke så veldig på lunger og sånn. Men de var litt i veien da hun skulle hoppe opp på en kant i dag, siste bakbein datt liksom litt utenfor, men hun krøllet det innunder seg og fikk potefeste. 

Ja, det er jo smart, det er ikke noe behagelig å ha sånne unger pressende på lunger og sånn :lol: Men det blir kanskje litt vanskelig å beregne hopp ja.. :teehe: 

2 timer siden, Siri skrev:

Nei, men det gjør det mye vanskeligere å granske linjene bakover i ørten ledd dersom det bare er sånn "clear by parents"-hunder bakover... hvor langt må man tilbake for å finne bevis på de første som er DNA-testet i stamtavla liksom? Og hvem eide de forbanna hundene... og da må man granske temmelig mange hunder etter hvert... Nei - det enkleste er det beste - ta en DNA-test selv :P 

Disse DNA-testene har vel ikke finnes i evigheter enda, så enn så lenge er det vel ikke noe annet enn et teoretisk problem :P Men ja, DNA-test er lurt det, av mange grunner tydeligvis :P 

2 timer siden, Siri skrev:

Å, bare vent til du sitter i den gyngestolen og klapper på en katt og slenger sarkastiske kommentarer til de som går forbi :P 

Åhåhåhå nei du! Jeg skal bli en sånn en jeg: 

45752412.jpg 

Hun er forøvrig 109 år og spiser havregrøt, i følge siden jeg fant bildet på :P 

Når jeg er ute blant folk, skal jeg selvsagt være sånn: 

sur-gammel-dame.jpg

Tittelen på bildet er overraskende nok "sur gammel dame" :lol: 

Hvis jeg da ikke skal dra den puddeltantegreia helt ut da, og bli sånn: 

c16481de-3fb2-41c1-8d3b-438434e259e2?fit

Litt sånn Cruella De Ville 20 år senere? :lol: 

Skal jeg først bruke kjoleklær, vil jeg ha noe sånt som dette: 

tableau_5_tovesivertsen.jpg 

Problemet er at sånne pleier å bli for lange når de passer i bredden, og for trange når de passer i lengden :teehe: 

Jepp, dette har jeg åpenbart tenkt lenge på :aww: 

Skrevet
Akkurat nå, 2ne skrev:

 

Hvis jeg da ikke skal dra den puddeltantegreia helt ut da, og bli sånn: 

c16481de-3fb2-41c1-8d3b-438434e259e2?fit

Litt sånn Cruella De Ville 20 år senere? :lol: 

Sånn skal jeg bli. Jeg skal ha blått hår, rosa leppestift, og ha champagnelunch med mine venninder i Palmen hver tårsdag! :D 

Akkurat nå, 2ne skrev:

Jepp, dette har jeg åpenbart tenkt lenge på :aww: 

Jeg også :lol: 

Nå skal jeg derimot legge meg!

  • Like 2
Skrevet

Sjåføren som kjørte på hestene og rytterne hadde fått ett illebefinnende bak rattet ifølge britiske nyheter. Han kjørte ikke på dem med vilje og stakk av. Han ble hentet av ambulanse og kjørt til sykehus.

  • Like 9
Skrevet
6 minutter siden, Tricolor skrev:

Kan du forklare noe ganske annet? Blodtype på mennesker. Arvegangen der. Hvis begge foreldre har B, kan en unge da få A eller AB om en eller flere av besteforeldrene har A eller AB? (Nei, jeg har ingen farskapssak på gang :D ) Kan ungen få O selv om foreldrene har A, b eller AB?

Nå er ikke jeg Enna, men det spørs på genotypen til foreldrene. 

blodtype A kan ha genotypen AA eller AO.

blodtype B kan ha genotypen BB eller BO. 

AB kan kun ha AB. 

O er recessiv og må ha genotypen OO. 

Hvis et foreldrepar har AO og BO, kan barna enten få blodtype A, B, O og AB :) 

enkel arvgang der :) 

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Tricolor skrev:

Kan du forklare noe ganske annet? Blodtype på mennesker. Arvegangen der. Hvis begge foreldre har B, kan en unge da få A eller AB om en eller flere av besteforeldrene har A eller AB? (Nei, jeg har ingen farskapssak på gang :D ) Kan ungen få O selv om foreldrene har A, b eller AB?

Arvegangen for AB0-systemet: 0 er recessivt. A og B har like stort gjennomslag. Så derme dkan man få følgende genotyper (med fenotyper i parentes): 00 (null), A0 (A), AA (A), B0 (B), BB (B), og AB (AB)
Så har far blodtype 0 har han gener forkun 0 (00),, har mor type A kan hun ha A0 og AA. Barnet kan dermed bli A eller 0 om mor har A0 og kun A om mor har AA. Har far AA og mor BB får ungene blodtype AB.

Skrevet

Jaja, man skjønner at man har blitt lurt trill rundt...
Jeg hadde rydda i skffer og skap og lagt ut en del ting til salgs. Via finn og andre steder. Egentlig liker jeg ikke å sende med posten - det er greit at folk kommer hjem til meg og ser på tingene de vil ha før de betaler og tar dem med seg. Men så var der en dame som maste veldig og lenge  og gjentatte ganger, og som absolutt ville ha en av de tingene jeg hadde lagt ut (forøvrig ubrukt), og som bor annet sted i Norge. Etter langvarig mas tenkte jeg - greit nok - og brukte tid på å først dra på posten og få vite porto, deretter bli enig om pris (inkludert porto),  dra tilbake til posten og sende (og posten var ikke enig med seg selv og skulle plutselig ha 70 kr mer enn de hadde informert om første gang, så jeg sendte og tapte 70 kr på å sende).
Plutselig, to uker etterpå får jeg en sint mail der jeg beskyldes for å være bedrager og tyv som kan sende "noe slikt" som visstnok var delvis i stykker ved ankomst og i "elendig kvalitet". Jeg ble sint og overførte pengene tilbake til kjøper og ba henne bare sende meg det hele tilbake.
Ny melding etter at pengene var oversendt: ups - hun hadde visst kastet det i søppla siden det var så dårlig kvalitet...så ikke mulig å sende tilbake. 

Vel - jeg VET at kvaliteten var god (to store salt-og pepper-kverner i heltre), så jeg innser at jeg er lurt - og har tapt ca 350 kr på hele greia... Jeg burde ha kjent på magefølelsen og droppa å sende per post...
 

Og jeg er en smule lei av skrullinger!

Skrevet
7 timer siden, Line skrev:

Sånn skal jeg bli. Jeg skal ha blått hår, rosa leppestift, og ha champagnelunch med mine venninder i Palmen hver tårsdag! :D 

Eksisterer Palmehaven fortsatt? Var ikke Brittania stengt for renovering??

Skrevet
6 timer siden, enna skrev:

Jaja, man skjønner at man har blitt lurt trill rundt...
Jeg hadde rydda i skffer og skap og lagt ut en del ting til salgs. Via finn og andre steder. Egentlig liker jeg ikke å sende med posten - det er greit at folk kommer hjem til meg og ser på tingene de vil ha før de betaler og tar dem med seg. Men så var der en dame som maste veldig og lenge  og gjentatte ganger, og som absolutt ville ha en av de tingene jeg hadde lagt ut (forøvrig ubrukt), og som bor annet sted i Norge. Etter langvarig mas tenkte jeg - greit nok - og brukte tid på å først dra på posten og få vite porto, deretter bli enig om pris (inkludert porto),  dra tilbake til posten og sende (og posten var ikke enig med seg selv og skulle plutselig ha 70 kr mer enn de hadde informert om første gang, så jeg sendte og tapte 70 kr på å sende).
Plutselig, to uker etterpå får jeg en sint mail der jeg beskyldes for å være bedrager og tyv som kan sende "noe slikt" som visstnok var delvis i stykker ved ankomst og i "elendig kvalitet". Jeg ble sint og overførte pengene tilbake til kjøper og ba henne bare sende meg det hele tilbake.
Ny melding etter at pengene var oversendt: ups - hun hadde visst kastet det i søppla siden det var så dårlig kvalitet...så ikke mulig å sende tilbake. 

Vel - jeg VET at kvaliteten var god (to store salt-og pepper-kverner i heltre), så jeg innser at jeg er lurt - og har tapt ca 350 kr på hele greia... Jeg burde ha kjent på magefølelsen og droppa å sende per post...
 

Og jeg er en smule lei av skrullinger!

Jeg blir riktig sur, når jeg leser slikt..:sint_01:For det første er det , unnskyld utrykket, bedritent gjort ovenfor selger men ikke minst, så går det ut over oss som ikke driver på, på den måten! 

Jeg har en hobby der utbudet er heller smått der jeg bor. Det meste som selges på Finn, er så langt unna at skal jeg kjøpe noe, så må det sendes i posten. Jeg har gått glipp av mange godbiter, for så snart det kommer frem at varen må sendes, så er det stopp..:( Noen har jeg greid å overtale og tusen takk til de men flere sier tvert nei, uansett om jeg byr en hel del over satt pris. Det er fryktelig ergelig at noen 'råtne egg' skal ødelegge så mye, for oss som ikke driver med svindel. 

Finn birde være flinkere til å luke ut, de som driver slikt, selv om jeg ser at det kan være vanskelig. 

Skrevet

God morgen,og hurra for alle kvinner:)

I dag frister sonen med hårøkning uten smerte, barbering eller kirurgi- jeg er vel heldig:sheldon:

Til Nemi: for mange lange hårde år siden var jeg på Vetrinærskolen i Oslo med hund med skada pote, der fikk jeg en gummiert, ganske tykk og lang støvel til hunden min. Den har funket supert i alle år. Har aldri sett det i dyrebutikk.

Nå skinner sola, det er masser av snø ute, og jeg burde løpe rundt og kose meg med et kamera- men det er KALDT ute. Må bare manne meg opp. Prima trenger en god tur.

I natt drømte jeg at Jeanett var blitt dyrlege, men at hun kun behandlet gruppe 1 hunder, så min hund døde på venterommet- for det var så lang kø i gr 8:| jepp og jeg prøvde å smiske med at jeg "kjente henne" fra sonen.

Takk igjen for alle fiskemiddagene, og idag skal jeg ha fiskekaker i brun saus- det er kjempegodt:)

  • Like 1
Skrevet
9 timer siden, SFX skrev:

I'll keep you posted! :D

Goood :D 

9 timer siden, SFX skrev:

Jeg fant akkurat en diger knute av pels på magen til Glam - den er surret inn med kvae. Det lukter i og for seg godt - skogstur og bålkos, men jeg kan ikke ha en hund med masse kvae på magen. Jeg vet om noen som skal bade i morgen...

Kvae er ikke helt enkelt å få ut av pelsen... jeg snakker av erfaring :aww: 

8 timer siden, 2ne skrev:

Disse DNA-testene har vel ikke finnes i evigheter enda, så enn så lenge er det vel ikke noe annet enn et teoretisk problem :P Men ja, DNA-test er lurt det, av mange grunner tydeligvis :P 

Nei, ikke i evigheter, men helt siden før 2000 faktisk :P Det kan være mange generasjoner, det :D 

8 timer siden, 2ne skrev:

Åhåhåhå nei du! Jeg skal bli en sånn en jeg: 

45752412.jpg 

Hun er forøvrig 109 år og spiser havregrøt, i følge siden jeg fant bildet på :P 

Hahhahahahaa, du blir IKKE en sånn søt gammel dame :P Ikke spiser du havregrøt heller, tipper jeg :P 

8 timer siden, 2ne skrev:

Når jeg er ute blant folk, skal jeg selvsagt være sånn: 

sur-gammel-dame.jpg

Tittelen på bildet er overraskende nok "sur gammel dame" :lol: 

:lol: Denne var mer troverdig ja :lol: 

8 timer siden, 2ne skrev:

Hvis jeg da ikke skal dra den puddeltantegreia helt ut da, og bli sånn: 

c16481de-3fb2-41c1-8d3b-438434e259e2?fit

Litt sånn Cruella De Ville 20 år senere? :lol: 

:lol: 

8 timer siden, 2ne skrev:

Skal jeg først bruke kjoleklær, vil jeg ha noe sånt som dette: 

tableau_5_tovesivertsen.jpg 

Problemet er at sånne pleier å bli for lange når de passer i bredden, og for trange når de passer i lengden :teehe: 

Jepp, dette har jeg åpenbart tenkt lenge på :aww: 

Jeg tipper en sånn ville passet helt utmerket på deg nå, jeg :D 

8 timer siden, Line skrev:

Sånn skal jeg bli. Jeg skal ha blått hår, rosa leppestift, og ha champagnelunch med mine venninder i Palmen hver tårsdag! :D 

Også i Palmehaven :lol: Mamma snakket alltid om Palmehaven... det var visst Stedet med stor S altså... på 80-tallet i hvert fall :aww: 

  • Like 1
Skrevet

Venter på Bonden, som vanlig. :aww: Vi skulle helst dratt halv ni, men det har kommet og gått og ingen Bonde i sikte. Er vel ei ku eller kvige eller maskin eller noe som ikke oppfører seg som det skal. Helt normalt :aww: 

 

Gratulerer med kvinnedagen, alle dere flotte fantastiske kvinnemennesker :ahappy: 

 

Skrevet

Og hvorfor fikk jeg assosiasjoner til denne nå tro? 

Kjerringa mot strømmen

I denne tid da frihet aktes lite,
kan det for nordmenn være godt å vite

at vi har fostret her på hjemlig mark
en frihetshelgen, større enn Jeanne d'Arc.

Hun var en av dem hvis nese det er ben i,
for hun var født prinsipielt uenig.

Hun har - fordi hun var så vrang og vrien -
fått evig liv i folkepoesien.

Og sjelden var en dame som fikk plass i
et eventyr, så eventyrlig trassig!

Hun lot seg ikke engang overmanne
da hun ble holdt med hodet under vannet.

Da var det bare stemmen vannet kvalte.
For hun stakk hånden opp. Og hånden talte!

To fingre dannet klippende en saks.
Så drev hun opp mot strømmen som en laks.

Og over fossen lå hun samme aften
i suveren protest mot tyngdekraften!

Hun holdt på sitt. Hun var den bedre del
av det vi kaller Norges folkesjel.

Hun er vår adel. Hun er frihetsdrømmen
hvis norske navn er: Kjerringa mot strømmen.

Hun er av dem jeg gjerne skulle kjenne.
Det beste i oss er i slekt med henne.

  • Like 8
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Bare det lille du beskriver om dognanny gjør at jeg vil fraråde hva som helst hun anbefalte ihvertfall. Som dere jo har oppdaget så er det å korrigere, rykke eller kjefte på en allerede frustrert hund ikke konstruktivt. Det er helt fint å høre hva dere har prøvd å hva som skjer. Men jeg lurer litt på, hva skjer om dere deler opp turene? Maks 15-20 minutter på en tur. Skjer det like ofte på morgen og kveld som på den lengre turen på dagtid? Et par enkle oppgaver i løpet av turen (som allerede er grundig innlært inne og som han kan), en enkel sitt, kontakt, håndtarget e.l. Da tenker jeg en kort stopp og en øvelse, maks to repetisjoner, og så rusle videre. Hvis dere får lært inn igjen grime så kan det være tryggere med å prøve halsbånd, men det er nok lettere for dere å få hjelp av en instruktør som ser dere og hunden. Jeg er helt sikker på at dette er løsbart, selv om dere er kjempetålmodige og har prøvd masse allerede! Håper vi får en oppdatering her også når dere har fått litt hjelp.
    • Takker igjen for godt svar! Vi har brukt både sele og halsbånd, med de siste 6 mnd har vi utelukkende brukt sele som sitter godt. Har flere ganger vurdert å bruke halsbånd i stedet men ser at vi ikke tørr da han helt sikkert hadde klart å vri seg ut av det når han klikker. Flere ganger har jeg vært redd for at han skal komme seg ut av selen når vi krangler. Han river å sliter, ruller å hopper. Eneste gangene jeg er trygg på at han ikke kommer seg ut av sele/halsbånd er om han er bundet fast, for da står han helt stille. Og både sele og halsbåndene vi har brukt er passer han og er justerbart. Vi brukte også retrieverkobbel i starten (fikk anbefalt det av oppdretter) men bruker ikke det lengre. En av teknikkene dognanny viste oss var å bruke retrieverkobblet til å "få han av oss" når han hopper på, ved å rykke i båndet, men det fungerte i en halv dag så trosset han det også å vi ønsker ikke å bli stående å rykke i et så tynt med kraftig bånd, det økte bare stressnivået hans.  Vi har ila året som har gått tenkt at han kan være både over og understimulert og gjort endringer i hverdagen i perioder for å justere aktivitetsnivået både opp og ned. Men det har ikke blitt bedre. I periodene vi har justert det ned ser vi at han blir verre, og gjerne mer pågående inne også. Noe vi mener taler imot at han er overstimulert. Og vi har siden han var liten forsøkt å gjøre tydelig skille på at lek og oppgirende aktiviteter skjer ute, mens inne er det ro.  Mulig jeg ordla meg litt feil i forrige kommentar, men vi krever stort sett ingenting av han ute. Det resulterer i at vi henger etter han å han drar som en galing. Men slik har det blitt fordi hver gang vi prøver å lære han noe ute (gå pent, søke kontakt med oss, sladretrening ol) så ender det etter et pr min med et nytt utbrudd. Så frustrasjoenen vår kommer av at vi føler vi er i en ond sirkel. Han vimser rundt å vet ikke hva som er forventet av han > vi forsøker å korrigere han å lære han noe/forstyrre han ved å gi han en oppgave eller mål med turen > han klikker > vi rykker tilbake til start. Slik har det blitt da vi har tenkt at vi kanskje bare må stå i disse episodene til han lærer seg hvordan han skal oppføre seg på tur, det er jo tross alt en rase som er lærevillig og gjerne vil ha en oppgave. Men selv etter lengre persioder der vi prøver igjen å igjen så later det ikke som at han forstår tegningen. Så de siste pr månedene så har vi ikke krevd eller forventet noe av han. Å selv når han er løs å kan løpe som han vil, feks på inngjærdet hundepark (Maridalen hundepark og Nordkisa hundepark) å vi forsøker å kalle han inn, så kommer han løpende (som jo er bra) men kommer da flyvende med sine 40 kg rett på oss å begynner å bite. Så kort sagt så klikker han både av for mye frihet, for lite frihet, lite/ingen forstyrrelse fra oss og for mye forstyrrelse fra oss... Mulig jeg høres ut som jeg bare kommer med motargumenter til alle forslag, å det mener jeg ikke! Men vi har virkelig prøvd alle vinklinger og teknikker vi kan tenke oss til og finne ut + litt til.  Men tusen takk for konkrete tips til adferdskonsulenter og fysio 😀
    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...