Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg starter friskt med 50 dager uten godteri, og skal også være med på en yoga-utfordring om å gjøre yoga hver dag i hele januar. Jeg elsker godteri og hater yoga, så dette skal bli spennende! :lol: 

I tillegg skal jeg ned minst 10 kg i løpet av året og være flink til å trene og fokusere på å holde meg frisk. Jeg var sjuk store deler av høsten nå, og fikk et kraftig slag for baugen der. Men 2017, dere! Pow pow!  

  • Like 8
  • Svar 533
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Kan ikke trene pga sykdom, men må bare skryte litt av meg selv likevel. Har gått ned over 20 kg siden 19. september, kun ved hjelp av kosthold. Skal 10 kg til ned, og håper at de går ganske glatt vekk

26 kg ned, og passer nå inn i olabuksene jeg brukte for ti år siden! WOOP, WOOP!

28,5 kg ned, 1,5 kg igjen til opprinnelig mål er nådd.

Posted Images

Skrevet

Det har ikke vært en aktiv jul akkurat, så nå er det på'n igjen med å gi jernet!

Målet for januar er 10.000 skritt daglig, så fitbiten skal lades igjen :) Og minst en styrkeøkt i uka (sannsynligvis med PT).

Forutsatt at bekkenet holder sammen, akkurat nå er det ikke der jeg vil at det skal være.. fortsetter det sånn får målet være minst 30min sammenhengende aktivitet daglig.

  • Like 1
Skrevet

Kanskje 2017 er året? Jeg MÅ ned i vekt. Spiser ikke så mye godteri men skal kutte lettbrus og kutte ned på kakao og propud, og bli flinkere til å spise middag med kjøtt/kylling og grønt istedenfor å bare smøre et par brødskiver. Minst 10000 skritt om dagen, to styrke/slyngeøkter i uka og bli flinkere til å løpe/sykle med Uno.

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet

Her må noe gjøres! 8 kg skal bort. Og måten jeg har tenkt å gjøre det på er å slutte med all godisspisinga, og være strengere med hva jeg spiser.

Skrevet
11 timer siden, puddellover skrev:

Greit å ha i bakhodet med tanke på varig vektnedgang. 

Mitt mål er null godteri til 15. august. Den er seig, men jeg vet jeg klarer det :)

På mitt første Grete Roede kurs lærte jeg faktisk at det ikke var å gå ned i vekt som var den store utfordringen, men å holde vekten der man ønsket.

Utrolig god lærdom!

  • Like 5
Skrevet

Sliter med både å gå ned og bli der. :aww: Kiloene jeg går ned tar med seg vennene sine når de kommer tilbake. Nå har "heldigvis" Bonden også lagt på seg i høst, så da er det enklere når vi er to som godt kan tenke på magemålet :aww: 

Skrevet
13 timer siden, Raksha skrev:

Den som gir seg er en dritt :aww:  Henger meg med jeg og. 

you and me both!

 

2016 ble et særdeles dårlig år på denne fronten. Jeg hadde bare hverken overskudd eller tid til noe som helst. Satser på at 2017 blir bedre. I alle fall fra sommeren av, men kan jo prøve å gjøre en innsats alt i starten av året.

 

Setter meg svært lave mål for startsgropa, lettere å lykkes da :)  
og dietter eller "null snop" kommer ikke til å skje, det bare øker  mulighetene for sprekking. Mindre av alt man tar inn, og mer bevegelse er målet. Og da går man jo ned, og blir sprekere. Som er målet. Sommerkroppen 2018 under planlegging (for jeg kommer ikke langt nok før sommeren 2017, garantert)

  • Like 1
Skrevet
Akkurat nå, Snøfrost skrev:

you and me both!

 

2016 ble et særdeles dårlig år på denne fronten. Jeg hadde bare hverken overskudd eller tid til noe som helst. Satser på at 2017 blir bedre. I alle fall fra sommeren av, men kan jo prøve å gjøre en innsats alt i starten av året.

 

Setter meg svært lave mål for startsgropa, lettere å lykkes da :)  
og dietter eller "null snop" kommer ikke til å skje, det bare øker  mulighetene for sprekking. Mindre av alt man tar inn, og mer bevegelse er målet. Og da går man jo ned, og blir sprekere. Som er målet. Sommerkroppen 2018 under planlegging (for jeg kommer ikke langt nok før sommeren 2017, garantert)

Samme her! Formen og omstendigheter har vært blæh!  Satser på bedre form sommern 2017 fremfor sommerkroppen :lol: 

 

Mitt mål er, igjen, å begynne å ri gjevnlig og mindre godteri, de to tingene tror jeg kan gjøre mye. Klarer heller ikke slike "all or nothing"greier. Viljestyrke er oppskrytt :aww: Babysteps! We can do it! 

 

  • Like 1
Skrevet

Godt vi er flere som ikke helt klarer å kutte ting helt. :P Her var 2016 året hvor jeg gikk opp litt igjen, etter å ha hatt flere år med nedgang eller at vekta har stått stille. Nå går jeg naturlig nok opp litt frem til mai, men målet er å ikke gå opp for mye. Etter mai hiver jeg meg med for da skal deppekiloene fra 2016 av.

Jeg håper å være i like god form som nå ei god stund fremover, og da satser jeg på å klare alle hovedturene med hundene selv. Dvs minst en time sammenhengende gange pr dag, så får vi se om jeg må delegere ut småturene eller ikke. Og så skal jeg tilbake til den gode vanen min med en begrenset mengde snop i helgene, og ellers satse på sunne middager. Har vært fryktelig mye lettvintløsninger og hurtigmat i år, og det har ikke gjort underverker for å holde vekten nede, eller for økonomien for den saks skyld.

Vurderer å kjøpe månedskort i basseng, men jeg er litt usikker da det er et godt stykke dit. Det som er billigst med flest "svømmedager" ligger i ei retning hvor jeg sjeldent har andre ærend jeg kan kombinere det med i tillegg. Det nærmeste har kun en dag med offentlig svømming, men er til gjengjeld veldig billig da. Får se hva jeg finner ut.

Skrevet

Vi har faktisk lykkes i å kutte ut brus hjemme, og godteri var veldig begrenset, men jul og gravid var ingen god kombo..

Vi lager også mesteparten av maten fra bunnen av med gode og sunne råvarer, hjelper veldig på at vi har barn som vi ønsker å servere den type mat.

Skrevet

Eg e med! :D

Fitbiten er tørket støv av og stilt inn på 11000 som daglig mål.

Ett til mål jeg har satt meg er at jeg skal delta på skirenn på 3 mil (type mosjonist). Er påmeldt sammen med min søster og mamma. Det blir stas! Og muligens noe ambisiøst siden vi ikke har sett noe som helst til snøen enda... :P

 

  • Like 3
Skrevet

Eg er visst med. Det sa eg sikkert i fjor og, utan at det hjalp. Men det er da betre å vere januarmosjonist enn å ikkje vere mosjonist i det heile. Sikkert.

 

 

@mokken Det er snø oppe på fjellet, men tung og blaut og snøkrystallsnø. Hjelp som trim å vabbe i, men kan nok ikkje anbefalast til ski. :P 

 

Me kjøpte forresten ski til oss sjølve jula for... to eller tre år sidan. Dei er ikkje brukte enno. Kanskje 2017?

  • Like 2
Skrevet

Har ikke spist godteri dag, og er akkurat ferdig med dagens yoga-praksis. Pow!  Adriene, instruktøren, er så søt og tilgjengelig at det er som å gjøre yoga med ei nær og kyndig venninne. Mulig det er hun som skal til for å omvende meg...? 

  • Like 3
Skrevet

Målet i år er å komme igang med løping igjen etter en lang rehabiliteringsperiode etter akillesproblemer. Vil tilbake til å løpe 3-4 dager i uka. Så har jeg intensivert styrketrening og prøver nå 2-3 økter i uka med fokus mot arbeidsrelaterte løft, og jobber mye med løfteteknikk og store muskelgrupper. 

  • Like 2
Skrevet

Jeg trodde også at det skulle bli vanskelig å kutte ut brusen, for snart 1 år siden.... Var ganske avhengig jeg også.... Men jeg tok det ved rota og kutta tvert egentlig :D Har ikke savna det, verken på lommeboken, vekta eller suget.... Absolutt å anbefale :D Man må rett og slett være litt knallhard med seg selv.... :P Jeg tror at dere som vil slutte med brus, klarer det. JEG tror på dere!! :D

  • Like 3
Skrevet

Nå er jeg veldig gira på å komme i gang! Håper jeg klarer å holde på denne følelsen da til jeg faktisk er kommet i gang og helst litt lenger:p Tenker å forsøke en redusering i karbohydrater og trene mye mere (les; trene mer enn 2 ganger i mnd som tidligere liksom). Da er det viljen og energien og kroppen som må klaffe da. Går så godt! Men gjelder ikke før i morgen xD Har også lyst til å begynne å jogge med hunden når det blir vår, skal la henne bli litt eldre først:)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Noen som har erfaring med dette tørrforet? Har brukt Maintenence til nå med gode resultater. Men som 5 åring har hunden min muligens utviklet intolleranse mot kylling evt annet. Så derfor tenkte vi å prøve Digestion som er fiskebasert. ps. Hunden går også på Vom.
    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...