Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpegjengen 2017


Wildlife
 Share

Recommended Posts

  • Svar 662
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Knerten sier Hei!  Han er verdens godeste lille Knert, en dvergpuddel av den skjønneste sorten. 9 uker i morgen og frisk og rask og helt til å spise opp. Vi koser oss masse sammen, så heldig jeg

Hils på Brukbare's Extra Ivrig ❤   Fotograf: Merete Greaker (takk for at du tok så fine bilder av valpene til Marianne :D)

Posted Images

47 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

Hvor mange hunder har du egentlig nå? :D 

Fordi det er best med to? :heart: 

Jeg skjønner godt du ikke følger med altså! Det er det folk i familien som sliter med også :lol:

Men jeg har to boende hjemme og ei ute på for. Men så er den ene her hjemme syk, og uvisst hvor lenge vi har henne. Så da må jeg ha meg ny treningshund :P 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis det passer med bryllup og økonomi er jeg i alle fall lovet førstevalg på tispe til sommeren (!!!)...Haha. Men jeg har vært i valpegjengen i årevis uten noe action, så time will show :P. Om noe så blir det trolig aktuelt med valp i slutten av juli eller noe i den duren.

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

45 minutter siden, Krutsi skrev:

Jeg skjønner godt du ikke følger med altså! Det er det folk i familien som sliter med også :lol:

Men jeg har to boende hjemme og ei ute på for. Men så er den ene her hjemme syk, og uvisst hvor lenge vi har henne. Så da må jeg ha meg ny treningshund :P 

Ja, det skjønner jeg. :heart: Ny rottis, eller teste noe annet?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Håper på et litt mer vellykket forsøk på kull her hjemme, om ikke så skal jeg se om det ikke er noe spennende tollerkull eller jaktlabkull å oppdrive.Jeg hadde planer om å prøve allerede neste løpetid, men timingen er ikke helt god allikevel så da håper jeg på et kull på tidlighøsten i stedet for senvinter/vår.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det blir en hund til/valp i løpet av ikke alt for mange år, men om det blir 2017 eller 2018 er ikke helt sikkert enda :) Hvilke rase det blir som neste er heller ikke helt klart (kommer ann på om vi bestemmer oss for en trekkhund til eller noe annet som "attåt-hund"). Eneste jeg veit er at det blir en hannhund :)

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forhåpentligvis vil Fjellbris samarbeide snart. Hun har jeg jo planlagt å pare i over et år allerede. Men etter 2017 tar vi nok litt pause her hos oss. For da har vi nok hunder selv. Og det er jo ikke like artig med kull når man ikke har mulighet til å beholde noe :) 
Planlegger 2, kaaaanskje 3 kull før stoppen. 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Psykisk helse er et tema som angår oss alle, uansett alder, bakgrunn eller livssituasjon. Det handler om hvordan vi har det med oss selv, hvordan vi mestrer utfordringer, og hvordan vi bygger relasjoner til andre. I Norge har oppmerksomheten rundt psykisk helse økt de siste årene, men fortsatt er det mange som synes det er vanskelig å snakke åpent om egne følelser og tanker. Hvorfor er psykisk helse viktig? God psykisk helse gir oss energi, overskudd og evne til å takle både små og store utfordringer i hverdagen. Når vi har det bra psykisk, er det lettere å opprettholde gode vaner, prestere på jobb eller skole, og være til stede for familie og venner. På samme måte kan psykiske utfordringer føre til stress, isolasjon eller vansker med å fungere i dagliglivet. Psykisk helse i Norge Det finnes mange ressurser i Norge for å ivareta psykisk helse. Helsestasjoner, fastleger, psykologer og ulike organisasjoner tilbyr hjelp og støtte. I tillegg har kampanjer som #psyktvanlig og Verdensdagen for psykisk helse bidratt til å normalisere samtaler om temaet. Likevel viser undersøkelser at stigma og skam fremdeles gjør at mange lar være å søke hjelp tidlig nok. Hvordan kan vi styrke psykisk helse? Åpenhet: Snakk med venner, familie eller kolleger om hvordan du egentlig har det. Fysisk aktivitet: Trening kan bidra til bedre humør og mindre stress. Sosiale relasjoner: Gode relasjoner er en av de viktigste faktorene for psykisk helse. Hjelp i tide: Oppsøk profesjonell hjelp hvis du føler at hverdagen blir for tung å bære alene. Veien videre Psykisk helse er ikke et individuelt ansvar alene – det er et felles ansvar i samfunnet. Ved å bryte ned stigma, skape inkluderende arenaer og sørge for lett tilgjengelig hjelp, kan vi bidra til et Norge der alle har mulighet til å oppleve god psykisk helse.
    • Da er han jo ung, på godt og vondt, og kan formes mye. Kurs er uansett gøy og lærerikt.
    • Har litt erfaring med Japansk spisshund. Pelsstell: De 2 første jeg hadde slapp pels 2 ganger i året, hvor mesteparten av pelsen kom ut på veldig kort tid. Endel børsting da, men lite pelsstell ellers. Han jeg har nå gjør ikke det, men har de vanlige røytepriodene vår og høst.  Han krever ikke veldig mye pelsstell utenom røyteperiodene, pleier å børste ham når den blir badet. Anbefaler en hundeblåser for å lette pelsstellet og greit å få tørket dem når de har blitt dusjet.   Aktivitetsnivå: De er med på det meste men mine har egentlig ikke krevd mye. Stort sett fornøyd bare de får en god tur hver dag. Mine har også drevet med alt fra ID-spor til agility og kost seg med det. Lydnivå: Veldig induvidielt, men spisshunder er jo kjent for å ha litt lyd. Mine 2 siste har varslet når det kommer noen, noen ganger men ikke så ofte når noen har gått forbi, men jeg har flere hunder, bla en sheltie som bjeffer for alt så hvor mye lyd det ville vært uten ham vet jeg ikke. Første min bjeffet bare når noen ringte på. Min er stort sett rolig på hotell, når det bare er ham eller med den andre roligere sheltien min. Sjelden de bjeffer hele tiden, har bodd på motell med mange andre japanske spisshunder og ingen av de står å bjeffer hele døgnet. Vet det er flere i JS miljøet som har med sine på båt uten problemer.  
    • Han er snart tre år, men har mye ungdom i seg enda merker jeg. Takk for godt svar! Jeg har tenkt at vi burde gå på et kurs sammen ja. Som du nevner så er det noe med å bli kjent med treningen sammen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...