Gå til innhold
Hundesonen.no

Krøllebøller in the making..


Recommended Posts

  • Svar 115
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gratulerer! Håper dere får det dere vil ha! Dere skal ha engelske navn? Ellers måtte en jo gjort noe morsomt med Hvit i navnene, om dere får en sånn en. ImageCopy Hvitvasket. 

En puddel med navn High Maintenance Gratulerer og lykke til!

Imagecopy Whitewashed og Imagecopy Blackmail funker da supert

Posted Images

Skrevet
23 minutter siden, puddellover skrev:

Gratulerer så mye :D 3 tisper er jo helt perfekt! Er planen å beholde en av dem?

Ja, vi skal ha ei av de ut på fôr, tenkte vi :) 

Skrevet
23 minutter siden, puddellover skrev:

Ja, nettopp! Jeg hadde lett stilt opp, men tålmodigheten min skal nok rekke litt til. Eyes on the Prize:wub:

:lol: Du kan godt få være forvert for en Malin-valp altså, om det ikke var viktig at det var Leahs linjer du fikk fra ;) 

Skrevet

Gratulerer med tre velskapte lakristroll! :wub: 

Blir spennende å se hvor store de blir, men det lover vel godt for mellompuddelstatus når de regnes som store fra fødselen. 

Håper det kommer masse valpespam for det finnes ingenting finere enn puddelvalper altså :)

 

Guest Belgerpia
Skrevet

De spiser og spiser  - ekstremt stille og fornøyde valper. Så og si ingen annen lyd enn suttelyder <3

edited_20160801_234019.jpg20160801_234232.jpgedited_20160801_234353.jpg

Skrevet

Tantebarnet mitt heter Helle og datteren hennes igjen heter Hedda :P

Gleder meg til masse bilder etter hvert. Små krøllebøller er jo nesten ikke søte :heart:

Guest Belgerpia
Skrevet

De tre små griser er 11 dager, og vokser som ugress. De kommer til å runde 800 gram før de er 14 dager gamle. De spiser og sover, og er i det store og det hele strålende fornøyde. Hermine synes hun bør få hilse på, Malin mener hun får holde 1 meters avstand enn så lenge - dog er jeg noe usikker på om det er matskåla si hun passer på eller valpene *ler* Enn sålenge så får ikke Hermine komme inn på rommet av meg, hun får stå å se inn på rommet, men ikke gå over dørterskelen - Malin synes det er helt ok.
Til helgen flytter gjengen ut i stua - vel, det er planen i alle fall - vi får se hva Malin synes om Hermine nære valpene først.

Det er nesten så de begynner å bli søte, og det er nok ikke lenge før vi får de første glippene på øynene.

 

aIMG_0013.jpg

aIMG_0022.jpg

aIMG_0042.jpg

aIMG_9988.jpg

Guest Belgerpia
Skrevet

14 dager gamle, øynene åpnet de i går - alle tre - og tydeligvis ørene også, nå tester vi innimellom stemmebåndene også med litt knurring og enkelte små søte bjeff. Mat er fortsatt høyest på agendaen, og det viser vekta veldig greit - de nærmer seg kiloen faktisk. De er pinlig tjukke, mor produserer nok antagelig bare rein fløte.

Ei av jentene er solgt, hun skal til Trøndelag - hvem det blir vet vi ikke før om noen uker. Ei skal vi etter planen beholde og sette ut på fôr, vet ikke hvem av dem det blir heller *ler* - den siste burde vi vel vurdere å annonsere snart sånn etterhvert - greit at de får egne hjem med tid og stunder. (memo - Helle er lilla, Hedvig er rosa og Hedda er lime :) )

 

aIMG_0071.jpg

aIMG_0105.jpg

aIMG_0142.jpg

aIMG_0241.jpg

aIMG_0255.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...