Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet
Det er jo egentlig en umulig ting å spørre om, siden smaken er som baken og vel så det, men finnes det et nettsted som har fine overdeler? Jeg synes det er så mye kjerringræl i alle nettbutikker, jeg vil ha noe fint! :aww:

 

 

 

 

Zalando har jo stort utvalg fra mange butikker, sikkert masse som ikke er kjerring ? apropos kjerringklær, den ene kappahl butikken her er så kjerring at det ikke er noen vits i å gå inn i den engang. .. grøss!

  • Like 1
  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Raptus får flytte til Langedrag! ! Vi er så glade nå at vi har ikke ord!! 

Mange som fortjener klemmer, gratulasjoner og mye jeg gjerne skulle svart på her og der, men tiden strekker ikke til.   Vi hadde en fantastisk dag på lørdag og alt ble veldig bra. Stemningen

Jeg har lappen  Kunne hatt den i 10 år allerede om jeg ikke hadde vært så treig, men bedre sent enn aldri  Så får vi se om jeg tør å kjøre alene, da    

Posted Images

Guest Klematis
Skrevet
2 timer siden, lijenta skrev:

Også glemte du bildet som sviver rundt på FB som må være han som sporer. Timiansen 

Gjør det det?

Guest lijenta
Skrevet
Akkurat nå, Klematis skrev:

Gjør det det?

kanke være andre chi med mariusgenser som går sporkurs i Kongsberg et eller annet

Guest Klematis
Skrevet
Akkurat nå, lijenta skrev:

kanke være andre chi med mariusgenser som går sporkurs i Kongsberg et eller annet

Jasså, har det spredt seg. Ja, det er Timmy.

Guest lijenta
Skrevet
Akkurat nå, Klematis skrev:

Jasså, har det spredt seg. Ja, det er Timmy.

13327427_291805891155602_106020556131002

Han fortjener en reprise :) Fin er  på bildet å

Skrevet
40 minutter siden, Lola Pagola skrev:

 

Kjekk? ? lurt å lese med noen, jeg hadde ikke overlevd studiet uten.

Haha, njei :lol: Ja, tror det er veldig lurt. Jeg har ikke blitt kjent med noen, litt fordi jeg er elendig på det og litt fordi jeg ikke er så interessert :P Men ser jo at jeg trenger noen å diskutere med.

  • Like 1
Guest Klematis
Skrevet
Akkurat nå, lijenta skrev:

13327427_291805891155602_106020556131002

Han fortjener en reprise :) Fin er  på bildet å

Flink liten gutt.

Skrevet

Gaah, jeg trenger ikke tenner som skal drive og ramle fra hverandre nå, altså. Det gjør ikke vondt, men det har begynt å falle av små, små biter fra den ene fortanna oppe. Don't like it :( Tror jeg får ny innkalling i juli, så håper det ikke skjer noe mer drastisk fram til det.

Skrevet
4 timer siden, TrasselTrollet skrev:

Tack för :hug:
Saken är den att ansvarig vet vilka tider jag jobbar och inom vilken tidsgräns jag tidigast har möjlighet för att möta upp för träning. Så att träningarna då läggs så det inte finns en chans för mig att hinna kan jag liksom inte helt förstå meningen med

Skrevet

Haha! Mozza er avslørt, hun liker egentlig å dusje, hun. Tok henne med på badet nå, men surra og glemte be henne gå inn i dusjkabinettet. Idet jeg skrudde på vannet hoppa hun glad og fornøyd inn i dusjen, og stilte seg forventningsfullt opp for å bli vaska. :wub: Hun var vel redd for at jeg skulle glemme henne. :lol:

Skrevet
1 time siden, SFX skrev:

Høres ut som om det skjer mer enn nok hos deg nå, så vil bare gi deg en liten klem! Håper du våkner i morgen uten tannverk, og at du får ri og kose deg masse framover.

Takk :ahappy:

56 minutter siden, Ozzy skrev:

@Paranomia håper det ordner seg for deg til slutt! :hug:

Det gjør nok det. Det må bare det :D  

Guest Klematis
Skrevet

Fornøyd med å ha surra meg til å klippe deler av plenen. Klokka ble riktignok 2250 før jeg fikk begynt på det, men det spiller jo ingen rolle når det ikke er noen naboer å plage. Og de naboene jeg har de hører dårlig, og ser på tv til langt på kveld, så da er ikke det noe stress.

Å klippe gress er langt ned på lista over aktiviteter jeg synes noe om, så jeg pleier å finne all verdens unnskyldninger for hvorfor det ikke passer akkurat der og da. Helt til gresset blir så langt at jeg bare MÅ, og jeg angrer bittert fordi det alltid tar mye lengre tid når gresset blir så langt.

Så da er jeg veldig fornøyd med å være godt i gang i kveld. Får bare ta meg selv i nakken og være like flink i morgen.

 

Skrevet

13339538_1175646159146386_10777433765085
Dør litt inni meg hver gang jeg skal mate han her :wub: Når han skal få mat står han klar i buret og hyyyyyyler så hele nabolaget hører han, også plukker jeg han opp og da småbiter han på fingrene mine til han finner sprøyta. Også er det bare å ha klar neste sprøyte, dårlig tiiid! 

  • Like 17
Skrevet
3 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Sakset fra en artikkel om at noen hunder spiser alt mulig:  – Etter å ha operert ut en g-strengtruse fra hundemagen, la vi den i en skål for å vise den til paret som eide hunden. Da ble kvinnen rasende. Det var nemlig ikke hennes truse…..

:lol: 

Skrevet
7 timer siden, SFX skrev:

Vi vil gjerne trene av og til, og er ganske fleksible på tid :dog_running:

Tack, bara att ropa om du har vägarna förbi. Som det ser ut nu kan jag träna efter 19 ons-fre framöver.

7 timer siden, Turb skrev:

Si ifra om du vil trene senere en dag, jeg kan bli med - ev jeg og the walking dead aka Pigg uten hjerne...

Tack, gärna det. :flowers:

  • Like 1
Skrevet

Forsov meg !! Hva f??

Skulle ikke stå opp før 06 pga møter på ettermiddagen,  våknet 5 og kjente frisk bris på soverommet ( følelsen av frisk luft når man sover har vært fraværende en stund ) , lå og nøt den følelsen og vips var klokken 07 ! :o

Veldig uvant følelse...ekkelt. Ingen krise , har jo fleksitid,  men det fucker så med systemet mitt. 

Guest *Kat84*
Skrevet

Forsov meg jeg og i dag. Skulle opp 6.30. Men sovnet igjen og våknet en time senere. Men så lenge jeg rekker det jeg skal så går det jo helt greit. Får bare være effektiv etter legetime og et par timers tur da :)

Skrevet
10 timer siden, SFX skrev:

Ooh, kjentfolk! Det fikk jeg ikke med meg :P 

Du var nok så konsentrert på å se om det ble grønt lys at du ikke så kjerringa som fresa forbi :lol: 

10 timer siden, SFX skrev:

Oh nos, Apple Afterlife, watch out for the zombie-flowers!

:| :ermm:

9 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Sakset fra en artikkel om at noen hunder spiser alt mulig:  – Etter å ha operert ut en g-strengtruse fra hundemagen, la vi den i en skål for å vise den til paret som eide hunden. Da ble kvinnen rasende. Det var nemlig ikke hennes truse…..

:lol::lol: 

51 minutter siden, Mud skrev:

Veldig uvant følelse...ekkelt. Ingen krise , har jo fleksitid,  men det fucker så med systemet mitt. 

Hele dagen blir ødelagt når man har forsovet seg.... systemet tåler det ikke :aww:

Akkurat nå, Kokospaniel skrev:

@ Mud kan du forklare hvorfor jeg får opp Bauhaus-reklame på sonen ?? :fear: (vet det ikke er din skyld altså)

Det ER hennes skyld... garantert!!!! 

  • Like 1
Skrevet

Nå fikk jeg lyst til å ta en tur innom Bauhaus og! Aldri vært der, men det ser dritmorsomt ut der :lol:

Kanskje rusle bort til ene vannet og svømme litt med Tuva. Nå når jeg har meldt hu på utstilling kan jeg vel gjøre en innsats i å få på henne litt muskler. Noen steder man får kjøpt billig flytevest til hund?

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nå vet jeg ikke om alle instruktørene til Norges Hundeskole, men jeg har ikke kjent eller møtt mange instruktører derfra med adferdskompetanse. Dognanny kjenner jeg ikke til, men jeg synes bakgrunnen kanskje var litt tynn. Selv om dere ikke ser noe mønster i adferden og han er røngtet fri så kan det godt være muskulære eller skjelett-problemer som bygger seg opp over tid og trigger på ulike tidspunkter, når det bare renner over. Og når du nevner at han har hatt ryggproblemer så blir jeg raskt mye mer oppmerksom på at det kan være noe uoppdaget der.  Bruker dere halsbånd eller sele? Hvis dere bruker halsbånd ville jeg forsøkt en godt tilpasset sele. Om dere allerede gjør det ville jeg faktisk forsøkt halsbånd, for å se om det gjør noen forskjell. Som du sier, ut fra det du beskriver, kan det høres ut som stress, frustrasjon og overtenning. Har dere forsøkt å kutte langt ned på kravene? Og kutte ned på aktiviseringen? Det er ikke det vanligste, men det hender også at hunder er overaktiverte og overstimulerte. Og selv om det er en aktiv rase så finnes det alltids unntak.  Korte, rolige turer, med litt løping om det ikke trigger for mye, og mer ro og hvile hjemme. Prøv å ikke stille for mye krav, gi ham litt mer slakk, litt mer "forberedelse" på at "nå skjer ting", og om mulig la han heller gå en kort tur i lengre bånd og gå hjem før det smeller. Alt dette er såklart forslag til ting å prøve ut, uten at jeg har sett hunden og situasjonene. Dere trenger definitivt en kompetent adferdsekspert til regelmessig oppfølging. https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund#Innlandet-hund Kjersti Bjøntegaard kan jeg personlig anbefale. Vi brukte henne mye med vår til dels krevende ridgeback unghund. Turid Hovland kjenner jeg bare såvidt til, men i likhet med Kjersti har hun en solid og god utdanning og mye god kompetanse ser jeg. Ta kontakt med en av dem, og de kan sannsynligvis anbefale andre om de selv ikke har kapasitet. De kan godt mulig også anbefale en fysioterapeut. I Oslo kan jeg anbefale smarthund.no (Hilde Iren).
    • Går det an å bruke kickspark i langrennsporene? Eller der de har oppkjørte løyper? Finnes det ski på dem? Har lyst på men må se om jeg kan kjøre det først da de vanlige veiene her jeg bor blir strødd. Hvordan trener man da hunden til å trekke? 
    • Glemte å legge til at vi gjør daglig korte økter med søk, hjernetrim, lek, «skattejakt» etter godbiter og leker både inne og ute. Øver mye på håndteringstrening ol.  Å han mestrer alt annet som en drøm, ingen problemer med å være hjemme alene, stueren på 1-2-3, trygg og veldig fin hund på alle andre måter, akkurat det vi så for oss. «Bare» dette ene problemet som skygger over så mye av det som har gått bra..
    • Tusen takk for utfyllende svar! Det er absolutt slitsomt ja.. Burde selvsagt lagt til at han er røntget og resultatene viste plettfri både AD og HD. Vi fikk i tillegg tatt et pr ekstra bilder av ryggen hans da han har hatt noe smerter i ryggen ila året, men heller ingen avvikende resultat der. Skal sies at veterinærene som har sett på han når har har hatt vondt i ryggen (ved to anledninger) kan ikke finne noe ved kontroll og de mener det kan være muskulært. Så absolutt ikke umulig at en fysioterapeut hadde vært hensiktsmessig mtp akkurat det.  Men for å gi litt mer utfyllende kontekst så skjer ikke disse utbruddene i forbindelse med noe som skulle utløse noe smerter og dermed utløse utbrudd. Som regel så kommer det i etterkant av at han har rullet i snø/gress feks, eller at vi har måttet begrense han mye, mye kort bånd. Eller hvis vi «maser» på han eller krever noe av han, gå pent og ikke dra feks. Så det lille vi ser av et mønster er at det henger sammen med stress eller frustrasjon, og overtenning. Å vi har lite tro på at han gjør det fordi det er en form for lek for han, fordi det aldri ender positivt for verken han eller oss. Han vinner aldri disse kranglene, men det gjør ikke vi heller..🥲 For å svare litt på punktene du spør om (setter stor pris på at det spørres, da vi ofte opplever at folk antar at vi er problemet og gjør alt feil, uten å spørre) 1. røntgen er tatt, og kontakte fysioterapeut er ikke en dum ide.  2.riktig og nok aktivitet synes jeg også vi har godt dekket. Han får 3 turer om dagen, en kort på morgenen og en på kvelden (ca 30 min) i tillegg til en lengre tur på 45-75 min etter arbeidstid. Vi bor for tiden i leilighet i Oslo så å lufteturene skjer i bånd. I tillegg er vi ofte i skogen og på privat hundejorde der han få løpe løst. 3. munnkurv og grime har vi også kjøpt ja, å på kurset vi gikk rett før jul fikk vi hjelp til innlæring av disse. Munnkurven har vi skjønt at er litt for liten så den har blitt tilsidesatt. Og grime øver vi fortsatt på, men den blir også et stressmoment for han og han klikker ofte både av å ha den på og få den av. Så vi har ikke kommet så langt at vi kan gå tur med den enda, da det ender mer manisk graving for å få den av, til tross for at vi prver å flytte fokuset hans fremover. Men vi håper å få den bedre til etterhvert. 4. Har vært i kontakt med oppdretter ang dette å til tross for å ha drevet oppdrett i 25år så har heller ikke hun hørt om denne oppførselen. Foreldre er helt fine. De søsknene vi vet om er ikke utenfor «normalen» av unghund oppførsel. 5. Mulig vårt neste steg igjen blir å kontakte en adferdskonsulent ja, som er spesialisert innenfor mer adferd enn trening. For som sagt så har vi forsøkt å trene dette bort på forskjellige måter uten å nå frem. Trenger nok noen som kan evaluere hele han og mønstrene hans, å det er det vi har trodd vi har fått tidligere. Men som regel er det en og en time, å om han ikke klikker ila den timen så får man heller ikke sett problemet. Å da er vi ofte like langt, å ender med å bli fortalt treningsmetoder vi kan prøve men som overhodet ikke fungerer når han tipper, å dermed blir et større stressmoment for han.    Vi holder til i Oslo nå men flytter til Nes i mai. Instruktørene vi har hatt på besøk er en vi fikk anbefalt fra oppdretter, fra Hamar. En dame fra hundeskolen som holdt valpekurset, Norges hundeskole. Og en vi fikk anbefalt, frøken dognanny.  Vi var ikke missfornøyde med noen av disse men har forstått at de kanskje ikke har den rette kunnskapen for vårt problem..
    • Dette høres slitsomt ut for dere! som du sier, dette er ikke normalt, ikke for noen raser, jeg håper dere kan få hjelp. Bra du nevner at dere har vært til veterinær. Er han røntget? Jeg ville også fått besøk av en hundefysio som kan sjekke muskulaturen, de har ofte bedre kompetanse på muskulære problemer. Kan jeg spørre hvilke instruktører dere har hatt inne og hvilken kompetanse de har? Hvor i landet bor dere? Det er stort spenn i kompetanse og metoder. Jeg stoler på de fleste jeg kjenner til som er listet på https://www.atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund, men der er det også variasjon i kompetanse. Et annet spørsmål er om dere har hatt inn instruktører som hovedsaklig driver med hundetrening, eller om dere har hatt inn hundetrenere med fokus og kompetanse på adferd. For noen er det stor overlapp, mens andre er det skille. Er det standard eller jaktgolden? Har du snakket med oppdretter? Hvordan er mentalitet på foreldre og søsken? Erfaringsmessig er det uansett dumt å vente på at en hund skal "vokse av seg" noe som helst av problemer. En del adferd må man riktignok bare forebygge og "holde ut", men jo mer en hund får "øvd" seg på adferd, jo bedre sitter den. Ting jeg ville sjekket ut/prøvd. 1. Fysioterapeut. Rønting av hofter og albuer hvis dette ikke er gjort enda. 2. Nok og "riktig" aktivisering. Utelukke ballkasting og annen jaktlek som kan forhøyd stress. Mentale oppgaver som søk, trening av triks og lydighet i korte økter hver dag, og nok fysisk aktivitet. Minst 1-2 timer tur med snusing og varierende tempo daglig. 3. Lære inn å ha på munnkurv med positive metoder og bruke den på tur. Eventuelt også grime. 4. Snakk med oppdretter, om de kan være til hjelp og kan si noe mer om foreldre og søsken. 5. Finne riktig hundetrener. Det kan dessverre være en krevende oppgave. Men jeg har enda en del kontaktnettverk hvis du oppgir hvor i landet du bor.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...