Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, juni


Teserere
 Share

Recommended Posts

Det er jo egentlig en umulig ting å spørre om, siden smaken er som baken og vel så det, men finnes det et nettsted som har fine overdeler? Jeg synes det er så mye kjerringræl i alle nettbutikker, jeg vil ha noe fint! :aww:

 

 

 

 

Zalando har jo stort utvalg fra mange butikker, sikkert masse som ikke er kjerring ? apropos kjerringklær, den ene kappahl butikken her er så kjerring at det ikke er noen vits i å gå inn i den engang. .. grøss!

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Raptus får flytte til Langedrag! ! Vi er så glade nå at vi har ikke ord!! 

Mange som fortjener klemmer, gratulasjoner og mye jeg gjerne skulle svart på her og der, men tiden strekker ikke til.   Vi hadde en fantastisk dag på lørdag og alt ble veldig bra. Stemningen

Jeg har lappen  Kunne hatt den i 10 år allerede om jeg ikke hadde vært så treig, men bedre sent enn aldri  Så får vi se om jeg tør å kjøre alene, da    

Posted Images

Guest Klematis
Akkurat nå, lijenta skrev:

kanke være andre chi med mariusgenser som går sporkurs i Kongsberg et eller annet

Jasså, har det spredt seg. Ja, det er Timmy.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

40 minutter siden, Lola Pagola skrev:

 

Kjekk? ? lurt å lese med noen, jeg hadde ikke overlevd studiet uten.

Haha, njei :lol: Ja, tror det er veldig lurt. Jeg har ikke blitt kjent med noen, litt fordi jeg er elendig på det og litt fordi jeg ikke er så interessert :P Men ser jo at jeg trenger noen å diskutere med.

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gaah, jeg trenger ikke tenner som skal drive og ramle fra hverandre nå, altså. Det gjør ikke vondt, men det har begynt å falle av små, små biter fra den ene fortanna oppe. Don't like it :( Tror jeg får ny innkalling i juli, så håper det ikke skjer noe mer drastisk fram til det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

4 timer siden, TrasselTrollet skrev:

Tack för :hug:
Saken är den att ansvarig vet vilka tider jag jobbar och inom vilken tidsgräns jag tidigast har möjlighet för att möta upp för träning. Så att träningarna då läggs så det inte finns en chans för mig att hinna kan jag liksom inte helt förstå meningen med

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha! Mozza er avslørt, hun liker egentlig å dusje, hun. Tok henne med på badet nå, men surra og glemte be henne gå inn i dusjkabinettet. Idet jeg skrudde på vannet hoppa hun glad og fornøyd inn i dusjen, og stilte seg forventningsfullt opp for å bli vaska. :wub: Hun var vel redd for at jeg skulle glemme henne. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 time siden, SFX skrev:

Høres ut som om det skjer mer enn nok hos deg nå, så vil bare gi deg en liten klem! Håper du våkner i morgen uten tannverk, og at du får ri og kose deg masse framover.

Takk :ahappy:

56 minutter siden, Ozzy skrev:

@Paranomia håper det ordner seg for deg til slutt! :hug:

Det gjør nok det. Det må bare det :D  

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Klematis

Fornøyd med å ha surra meg til å klippe deler av plenen. Klokka ble riktignok 2250 før jeg fikk begynt på det, men det spiller jo ingen rolle når det ikke er noen naboer å plage. Og de naboene jeg har de hører dårlig, og ser på tv til langt på kveld, så da er ikke det noe stress.

Å klippe gress er langt ned på lista over aktiviteter jeg synes noe om, så jeg pleier å finne all verdens unnskyldninger for hvorfor det ikke passer akkurat der og da. Helt til gresset blir så langt at jeg bare MÅ, og jeg angrer bittert fordi det alltid tar mye lengre tid når gresset blir så langt.

Så da er jeg veldig fornøyd med å være godt i gang i kveld. Får bare ta meg selv i nakken og være like flink i morgen.

 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå, Pixie skrev:

De hae ihvertfall tilsynelatende en reell blanding å vise bilde av nå, ikke lapphundvalpen som pleier å ufrivillig reklamere for den miksen :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

13339538_1175646159146386_10777433765085
Dør litt inni meg hver gang jeg skal mate han her :wub: Når han skal få mat står han klar i buret og hyyyyyyler så hele nabolaget hører han, også plukker jeg han opp og da småbiter han på fingrene mine til han finner sprøyta. Også er det bare å ha klar neste sprøyte, dårlig tiiid! 

  • Like 17
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Sakset fra en artikkel om at noen hunder spiser alt mulig:  – Etter å ha operert ut en g-strengtruse fra hundemagen, la vi den i en skål for å vise den til paret som eide hunden. Da ble kvinnen rasende. Det var nemlig ikke hennes truse…..

:lol: 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

7 timer siden, SFX skrev:

Vi vil gjerne trene av og til, og er ganske fleksible på tid :dog_running:

Tack, bara att ropa om du har vägarna förbi. Som det ser ut nu kan jag träna efter 19 ons-fre framöver.

7 timer siden, Turb skrev:

Si ifra om du vil trene senere en dag, jeg kan bli med - ev jeg og the walking dead aka Pigg uten hjerne...

Tack, gärna det. :flowers:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Forsov meg !! Hva f??

Skulle ikke stå opp før 06 pga møter på ettermiddagen,  våknet 5 og kjente frisk bris på soverommet ( følelsen av frisk luft når man sover har vært fraværende en stund ) , lå og nøt den følelsen og vips var klokken 07 ! :o

Veldig uvant følelse...ekkelt. Ingen krise , har jo fleksitid,  men det fucker så med systemet mitt. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*

Forsov meg jeg og i dag. Skulle opp 6.30. Men sovnet igjen og våknet en time senere. Men så lenge jeg rekker det jeg skal så går det jo helt greit. Får bare være effektiv etter legetime og et par timers tur da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

10 timer siden, SFX skrev:

Ooh, kjentfolk! Det fikk jeg ikke med meg :P 

Du var nok så konsentrert på å se om det ble grønt lys at du ikke så kjerringa som fresa forbi :lol: 

10 timer siden, SFX skrev:

Oh nos, Apple Afterlife, watch out for the zombie-flowers!

:| :ermm:

9 timer siden, Symra&Pippin skrev:

Sakset fra en artikkel om at noen hunder spiser alt mulig:  – Etter å ha operert ut en g-strengtruse fra hundemagen, la vi den i en skål for å vise den til paret som eide hunden. Da ble kvinnen rasende. Det var nemlig ikke hennes truse…..

:lol::lol: 

51 minutter siden, Mud skrev:

Veldig uvant følelse...ekkelt. Ingen krise , har jo fleksitid,  men det fucker så med systemet mitt. 

Hele dagen blir ødelagt når man har forsovet seg.... systemet tåler det ikke :aww:

Akkurat nå, Kokospaniel skrev:

@ Mud kan du forklare hvorfor jeg får opp Bauhaus-reklame på sonen ?? :fear: (vet det ikke er din skyld altså)

Det ER hennes skyld... garantert!!!! 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå fikk jeg lyst til å ta en tur innom Bauhaus og! Aldri vært der, men det ser dritmorsomt ut der :lol:

Kanskje rusle bort til ene vannet og svømme litt med Tuva. Nå når jeg har meldt hu på utstilling kan jeg vel gjøre en innsats i å få på henne litt muskler. Noen steder man får kjøpt billig flytevest til hund?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...