Gå til innhold
Hundesonen.no

Paradise Hotel 2016 - tråden følger sendetid for TV


Recommended Posts

  • Svar 174
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Du har jo misforstått hele greia. En ser jo på Paradise fordi det nettopp ER sjokkerende dumt!  

På minnene mine på Facebook delte jeg dette bildet for noen år siden   

I den grad man kan misslike et menneske etter å ha sett det på TV, så missliker jeg Carl Aksel vanvittig mye. For en drittsekk... Og så hevder han fortsatt at han ikke har løyet en eneste ga

Posted Images

Skrevet

Vet ikke hvor jeg skal begynne en gang jeg.. :P Mayoo.... haha. Aldri sett en mer utseendefiksert fyr tror jeg? Og hva er greia med at noen av guttene er så ekstremt seksualiserte, de tror jo seriøst at jentene bare skal stille seg på kne for dem??

Skrevet

Typisk barsk type som skyter middagen min sjøl ...
Æ vil heller fær på bygdafest.
Barber ikke brøstkassa.

Ækte mannfolk bruke Ulvang.
My man
 :wub:

-Du vinner så ***** på personligheten ...
 

Skrevet
10 timer siden, Justisia skrev:

Typisk barsk type som skyter middagen min sjøl ...
Æ vil heller fær på bygdafest.
Barber ikke brøstkassa.

Ækte mannfolk bruke Ulvang.
My man
 :wub:

-Du vinner så ***** på personligheten ...
 

Ja, hadde sansen helt til han sa det om at han håpte det kom inn en dum blondine med store pupper som var livredd for alt, men bare ville ha pikk.. Lol. Og hvordan han skulle ligge med Imme for å vise hvordan han var kongen på rommet eller noe :P .

Krysser fingrene for at noen av dem fremstår som mer likbare etterhvert, det pleier jo å skje.

Skrevet

DEt går jo så seeent på kvelden, jeg må se det i etterkant jeg, på tv3 play eller noe tror jeg. 

Gleder meg til å se det iallefall! Blir sikkert maraton i helgen :P

Skrevet

Jeg DÆVVA i går, allerede liker jeg denne sesongen bedre enn forrige :lol::lol: Gleder meg til neste uke, når det går på Viaplay fra kl 15, sånn at jeg faktisk orker å se det samme dag som det går :P I år, som i fjor, så kommer ikke episodene en dag før, bare noen timer før, annet enn i premiere- og finaleuka.

Herregud, Mayoo! Et så usjarmerende, ufrivillig morsomt menneske ... :lol: SÅ morsom!

Og han Ullvang-bygdefest-typen... Så harry! :lol: Han burde virkelig ha fjernet den barten, herregud. Åh, Paradise :heart: 

  • Like 1
Skrevet
På 14.3.2016 at 0:14 AM, Christine skrev:

"MM" :lol: 

OMG! Hun sier det hele tida.. :P Fryktelig irriterende.. 

Jeg liker det som er blitt vist hittil .. Haha, Mayo virker som en liten drittunge.. mer og mer furteleppe, for hver jente som presenterte seg :D

Sålangt så liker jeg Henning, og Imme, best :P

Skrevet

Likte ikke første episode, tok seg mer opp i nr. 2. Hun der Mikaela slo meg som en skikkelig fjortis! Ellers synes jeg Mayoo er så morsom, han har så uventet vestkantpreg over stemmen sin og ikke minst, som andre har påpekt, en tendens til å bli ufrivillig morsom :D

Skrevet

Jørgen skal ha creds for tættisen.  Men synes det er så rart å refererendre til filmene når bøkene kom først. Da er du liksom litt juksefan, som nesten ikke er klar over at filmene er basert på bøker. Ikke noe galt i å referer til filmer, men ble litt rart bare :P

Skrevet
1 time siden, puddellover skrev:

Mikaela er så utrolig naiv at jeg blir dårlig. At hun ikke ser hvem Øystein er ass:ike:

Jah... "Jeg skal ikke la meg lure, han bare player meg"
*dolker venninne i ryggen fordi hun vil stå med Øystein*

  • Like 2
Skrevet

Huff, liker Carl Axel bare mindre og mindre :P ! Alt gnålet om at han er den feteste personen i verden og bestemmer alt. En del av de andre guttene er veldig anonyme forløpig, men. Det kan jo komme seg. 

Skrevet

Ja, ass. Carl Aksel er like sjarmerende som en slimål og jentene er åpenbart ikke vant til "så" kjekke gutter, så det funker. Pussig nok skjedde det samme i fjor!

Ellers, Mayoo. Han er så peace&love, så herlig på sin rare måte:lol:

Skrevet

Enig, Mayoo virker ganske koselig.  Carl Axel derimot, for en tvilsom type.

Gårsdagens episode viste mye av noen få og lite av resten, så vet ikke helt hva jeg synes om folk enda.  

Skrevet

Jeg synes det er morsomt med denne dobbeltmoralen. Under parsplit var det jo flere som vurderte å bytte ut partneren sin. Og på denne daten så bytta jo Carl Axel ut sin, men da de kom til parseremonien så ville det være veldig dårlig gjort ovenfor Carl Axel om nyejenta valgte nyegutten foran han :P 

  • Like 1
Skrevet
2 timer siden, Sprettballen skrev:

Jeg synes det er morsomt med denne dobbeltmoralen. Under parsplit var det jo flere som vurderte å bytte ut partneren sin. Og på denne daten så bytta jo Carl Axel ut sin, men da de kom til parseremonien så ville det være veldig dårlig gjort ovenfor Carl Axel om nyejenta valgte nyegutten foran han :P 

Tror det er noe som skjer i hodet på deltakere når de går inn på hotellet, de mister virkelig 100% evnen til å se sine egne handlinger i sammenheng med andre :P . 

Skrevet

Jeg dør av begynnelsen av dagens episode! Dritfett :lol::lol:  

(Veit det er tråd som følger tven men spoiler jo ikke! Bare måtte si det! :D)  

  • Like 1
Skrevet

:lol: 

Hvordan kan noen av de jentene være så naive?? Håper virkelig Sandra får seg en smell snart! Og Mikaela..... huff. Hun virker innimellom hakket smartere når hun ser gjennom Øystein, og så taper hun seg i neste scene likevel. 
Hva skjer med at Henning og nordlendingdama (?) ikke er med i serien? Kjeeeedeeligeee.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hovedproblemet med cobberdog er at de selges som ferdig oppdratte, enkle, allergivennlige familiehunder, som kan puttes bort i et bur når man "ikke bruker dem". Jeg ser at du og familien ikke har den type hundehold, men jeg tenker at å støtte denne blandingsavlen bidrar til det. I tillegg er de slett ikke nødvendigvis allergivennlige, og pelskvalitet, røyting og pelsstell varierer veldig. I tillegg så selger folk masse puddelblandinger som cobberdog, som ikke har noe som helst å gjøre med den opprinnelige doodlen fra Australia som var blanding av puddel og labrador. Som du tydeligvis vet så avler Drøbak hundehotell og mange andre oppdrettere vilt og hemningsløst på alt av "allergivennlige" raser blandet med de "søte" rasene og selger det som cobberdog. Dermed er det også vanskelig å spore noe som helst av helsedata og "linjer". Jeg er helt enig i at det er mange søte doodler/cobberdogs der ute, men for meg ser mange av de ganske like ut mellompuddel eller noen av vannhundene med krøllete pels. Problemet for meg er at flertallet av dem er resultat av useriøs masseavl, og at de ikke gir deg noe du ikke kan få fra allerede eksisterende og godt dokumenterte raser. Useriøs og dårlig avl finnes definitivt i alle raser, men uten at jeg har statistisk dekning for det så mener jeg at mengden er større ved doodle/cobberdog, på grunn av prisene og "grunnlaget" for rasen (at de selges som allergivennlige, røytefrie og helst ferdig oppdratte). Så spørsmålet mitt går heller andre veien, hvorfor cobberdog heller enn en av de etablerte rasene? 
    • Hei.  Vi vurderer å få oss hund igjen en gang i løpet av det neste året. Vi har hatt en Toller tidligere, og er godt vandt meg aktiv rase. Vi kunne tenkt oss en hund som ikke røyter, og har så vidt snakket om Cobberdog.  Jeg vet mange her inne er veldig skeptiske og negative til cobberdog og doodleblandinger. Jeg er bare litt nysgjerrig på hva som er så negativt med Cobberdog.  Jeg har sett det er mye dårlig avl på cobberdog og generelt doodler. Jeg er veldig negativ til Drøbak hundehotell og måten de avler på. Vet også at mange er oppdrettere under deres paraply. Jeg har dog funnet et par oppdrettere i Norge som driver selvstendige oppdrett av cobberdog (+ en i sverige). De har blant annet importert linjer fra Australia, helsetester og registrerer foreldre og besteforeldre i eget register og har mentaltesting av valper før levering. Flere oppdrettere virker genuint opptatt av å avle gode individer og gjør sikkert mer enn mange oppdrettere av renrasede hunder. Det finnes mye grums av oppdrettere blant oppdrettere av rasehunder også.    Jeg vet mange mener man heller bør velge blant de renrasede hundene vi har som ikke røyter, men jeg har likevel falt for utseende, størrelsen og gemyttet til mange cobberdoger jeg har møtt.  Vi har ikke bestemt oss, og ser også på puddel og portugisisk vannhund f.eks.  Selv om jeg vrir hodet mitt og har lest veldig mye om og er veldig interessert i alt som kommer til hund, klarer jeg ikke å se det store negative med cobberdog. Er det så galt å ønske å lage en ny rase med egenskaper mange mennesker ser etter? Så lenge oppdrettet er etisk, bruker nye linjer, helsetester hundene og vil det beste for de?  Jeg legger ut denne meldingen fordi jeg oppriktig ønsker flere tanker. Håper folk kan være saklige og prøver å legge bort fordommene de har mot alt av doodler i diskusjonen. Vi har som sagt ikke bestemt oss, så vi vet ikke hva vi går for enda. 
    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...