Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat nå, Mars


mokken
 Share

Recommended Posts

9 minutter siden, Turb skrev:

Søren, får ikke begynt på vottene til @Meg kjøpt feil garn... sukk... jaja nytt garn imorgen da. Får strikke lue av det jeg kjøpte istedet. Men da begynner jeg på genser til meg istedet

Det er lenge til neste vinter :D Så kjedelig med feil garn da

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 3.7k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Self control level:ultimate

Lillefluff blir nok 100% frisk snart!! 

JIPPI! Endelig en god nyhet fra denne kanten 179 jobbsøkere har blitt til 4, det er 2 stillinger og jeg er med i kampen fortsatt (2.gangs intervju)!!!!  Får jeg napp her flytter jeg faktisk

Posted Images

1 time siden, Line skrev:

Canal Digital kan ta seg en bolle! TV-bildet flimrer her, og CD sier det da er en frekvensfeil og sender tekniker. Det kom tekniker i dag, han har da prøvd å ringe meg 1 gang og ikke fått svar - ja, da har han like godt bare lukket hele saken. Stuppul! 

Så nå er det lagt inn ny arbeidsordre da.. 

Og må ikke glemmes, @Symra&Pippin  g025.gif  f060.gif

 

1 time siden, *Kat84* skrev:

Det har jeg ikke fått med meg! 

Gratulere med dagen @Symra&Pippin :cheer:

 

1 time siden, Mud skrev:

 

:cheer:

@Pippin&Symra !!

 

1 time siden, Krutsi skrev:

Du er kravstor synes jeg :aww: 

 

43 minutter siden, Raksha skrev:

Hipp hurra for @Pippin&Symra og @Symra&Pippin :D

 

42 minutter siden, Siri skrev:

Grattis med dagen @Pippin&Symra :flowers::sorcerer::cheer:

Jeg ble så glad da jeg kjørte hjem og så at det kunne bli fint sparkføre her dersom han brøyteduden holdt brøyteskjæret sitt hjemme... jeg hadde ikke før tenkt tanken, så kom han med traktoren *sukk*. Jaja, får vel snøre på skoene og forsøke en joggetur da, kanskje. Om det er nykjørte skiløyper på Budor, så er de sikkert så løse ennå at det ikke er noe særlig å gå der med hund, verken for hunden eller løypene. Willy får vel få en spasertur til postkassa til nabo'n og tilbake. Stakkars liten, han leker jo våryr kalv når han kommer ut og forsøker å jumpe avgårde selv om han går i kort bånd. Det er ikke så lett å bare gå rolig luftetur med han der... :aww: 

 

37 minutter siden, Turb skrev:

Gratulerer med dagen @Pippin&Symra :D 

Jeg har fått garn i posten og spist pølser - denne uken er alt som er sunt gitt opp... ble bare en sånn uke... 

Kjempet meg en tur i snøen med Pigg så nå skal det strikkes og sløves resten av kvelden. Får se om det blir votter til @Meg etterhvert :) 

 

22 minutter siden, Stine skrev:

Grattis @Pippin&Symra !!!!

Tusen takk alle sammen! :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest *Kat84*
33 minutter siden, Ingvild skrev:

Derrick er jo kjempestas! :ahappy: 

Aldri likt det tyske språket så jeg holder på å bli gal av å høre på det :P 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer med dagen, @Symra&Pippin !

Vi har kost oss halvannen time i masse nysnø, tungt å gå så det sved i lungene og verket i lårene - den pust og pes-toppen min kan virkelig være pustete og pesete. Men vi kom oss opp, og da var jeg så andpusten at jeg la inn photoshoot før vi gikk ned igjen. Sitt og bli-trening skader ingen, ei heller å løpe i løssnø for å få morsomme bilder - bortsett fra at mobilen ikke klarer å ta skarpe actionbilder, så det ble bare løping for hundene.

På veien ned så vi to elger - eller, Glam bjeffet på dem, ellers hadde jeg aldri sett dem, til det var de litt for langt unna oppi en annen bakke. De var så synlige at jeg lett så dem bare jeg snudde hodet i den retningen, og de hadde nok kontroll på oss uten at det gjorde noe med tempoet deres, de gikk rolig videre opp bakken, over kanten og vekk. Jeg vet ikke hvorfor, men jeg har sett så innmari mye rådyr (eventuelt de samme fire rådyrene gang på gang på gang på gang, jeg ser i grunnen ikke forskjell) her og aldri elg (bodd her snart fire måneder!) at i hodet mitt har jeg tenkt at det ikke er elg her. Idiotisk tanke, det er nok mer i skogen enn vi vet, men jeg ble så satt ut av å se ELG. Mens der jeg bodde før så jeg elg stadig vekk, mens rådyr så jeg bare en sjelden gang. Ikke at jeg tror de vanker sammen, selv om jeg som lita jente trodde at rådyr var barna til elgen. Men ja, i dag så jeg mine to første Strandlykkja-elger.

Med Glams beviste evne til å bruke nesa si, tenker jeg at han må brukes til spor senere - han er mye mer nysgjerrig på rådyrspor i snøen (og rådyrene i hagen...) enn Foenix, og Foenix har jeg jo trent spor med. Han søker og leter mer i snøen, han jobber og bruker nesa si, og jeg tenker at det må gå an å få systematisert det til noe spor og feltsøk senere.

12795440_10156479069015136_3446509437629

  • Like 6
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh akkurat døst av på sofaen, så kommer det "hallo!?" Fra gangen, der sitter det en bøssebærer fra kreftforening på huk og snakker med Kasko og Lupin :lol: Vakthunder ass... Hottie hadde fin liggeplass som hun ikke hadde noen intensjoner om å gi fra seg så hun nektet å reise seg. :aww:  Bøssebæreren fikk en 100lapp da, de må snart begynne å ha med seg kortterminaler for folk har jo ikke kontanter lenger, bare flaks at jeg hadde selv. 

Våkne litt med kaffe og så ordne til så jeg får reist på møte i kveld. Jeg har lyst på turgruppe i Hodalen, bare sånn ukentlig rusletur Hodalenrundt eller no, og fikk egentlig beskjed av ene naboen at det var det bare å starte opp, men så har jeg vært dårlig og ting har skjedd, så jeg har egentlig glemt hele greia, men i går ringte ledern for bygdekvinnelaget - vet ikke helt hvordan hun har fått vite om det, men hun ville hvertfall vite om jeg kom på møtet i dag, så vi kunne starte opp gruppa jeg hadde lyst til :D 

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

2 timer siden, Aslan skrev:

Samboer skulle egentlig være med på cold response, men så sammenfalt det med første uka i praksis, så han kunne nesten ikke ta ti dager i krigen denne gang. Jeg syns det er kjekt å ha ham hjemme da :teehe: 

Samboern min er med der, han skal være der i tilsammen tre uker. Hadde heller hatt ham hjemme jeg også, men men. Neste helg er han her :) 

 

Gratulerer med dagen, @Pippin&Symra !

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Leser fagartikler med litt rødt i glasset :vin:

Akkurat nå, Line skrev:

Au! Det ble en kort tur i dag gitt :blink: Kommet ca en kilometer borti høgget når jeg tråkker over noe grassalt. Sånn type vondt at kvalmen skyller i bølger... Nå sitter jeg i sofaen, og der har jeg tenkt å bli kjenner jeg. Nevnte jeg au?..

 

Auda, det kan være ordentlig vondt det :hug:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Første kveld med valpekurs.. du verden det er en hel evighet siden sist! Og jeg tror jeg ble like sliten som Gruffalo når det var over :P I  ørten  år har jeg  holdt godbiter i høyre hånd.  Da er det kjempe vanskelig og plutselig bruke venstre. Må få han tettere på kroppem ved lineføring . Det var i grunn kveldens største utfordring, ellers var Gruffalo veldig flink da :wub:

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

3 timer siden, *Kat84* skrev:

Det er herlig med hunder som tåler sånne plutselige ting som det :) 

Ble imponert selv på nyttårsaften. Så jeg gleder meg til å gå MH allerede :lol: 

Veldig kjekt:) Vet jo egentlig at Ganzie tåler det, hun tok bronsemerket under full beskytning fra skytebanen rett ved siden av:lol:
Men artilleriild bråker jo litt mer enn vanlig. Men da vet vi det:aww:

2 timer siden, Aslan skrev:

Samboer skulle egentlig være med på cold response, men så sammenfalt det med første uka i praksis, så han kunne nesten ikke ta ti dager i krigen denne gang. Jeg syns det er kjekt å ha ham hjemme da :teehe: 

Kjipt for han, men kjekt for deg:P
Er grisemisunnelig på de som er med, hadde det ikke vært for helsa så vurderte jeg karrière innen hæren da jeg var yngre.
Men den fine kroppen min sa ganske bestemt nei:pinch:


 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har overspist :shocked:

Stekte ca 380g strimlet kyllingfilèt, og krydret det.. Tok en halv salat, 1/3 paprika, en halv boks mais, agurk og noen få hvitløkskrutonger.. blandet alt i en bolle, som middag.. og vips så var det tomt gitt :icon_redface: :icon_redface: 

Ikke det verste å overspise, heldigvis :-P 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

28 minutter siden, Tonje skrev:

Samboern min er med der, han skal være der i tilsammen tre uker. Hadde heller hatt ham hjemme jeg også, men men. Neste helg er han her :) 

 

Gratulerer med dagen, @Pippin&Symra !

Ja, ser den! Men jeg skjønner godt at de vil og :) Heller lekekrig enn ordentlig krig, han min dreiv jo med det før og. Så jeg er lykkelig for heimevernsøvelser :lol: 

11 minutter siden, Ganzie skrev:

Kjipt for han, men kjekt for deg:P
Er grisemisunnelig på de som er med, hadde det ikke vært for helsa så vurderte jeg karrière innen hæren da jeg var yngre.
Men den fine kroppen min sa ganske bestemt nei:pinch:


 

Hihi, japp :teehe: Men som jeg skrev over så har jo min tidligere drevet med sånn ordentlig krig, så mye heller noen uker med lekekrig i Norge enn at han skal drive å reise vekk for å krige på ordentlig :) Han syns innsatsstyrkene er greit da, så jeg heier på det så godt jeg kan :lol: 

Jeg har alltid vært positiv til og fascinert av Forsvaret etc jeg og, men det var alltid uaktuelt for meg pga dårlig syn og råttent kne :lol: hadde jeg vært ung nå håper jeg hadde jeg hadde dratt på sesjon og gjort en ordentlig innsats :) 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

29 minutter siden, Line skrev:

Au! Det ble en kort tur i dag gitt :blink: Kommet ca en kilometer borti høgget når jeg tråkker over noe grassalt. Sånn type vondt at kvalmen skyller i bølger... Nå sitter jeg i sofaen, og der har jeg tenkt å bli kjenner jeg. Nevnte jeg au?..

AU! God bedring, håper det ikke hovner for ille for deg. 

Lenke til kommentar
Del på andre sider

40 minutter siden, Line skrev:

Au! Det ble en kort tur i dag gitt :blink: Kommet ca en kilometer borti høgget når jeg tråkker over noe grassalt. Sånn type vondt at kvalmen skyller i bølger... Nå sitter jeg i sofaen, og der har jeg tenkt å bli kjenner jeg. Nevnte jeg au?..

Au! Måtte du gå en kilometer med auafot?!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

 

Fine fine byen min! :wub:

Livet er så lett med gode venner! I dag fløy dagen vekk fra meg, og i morgen er det enda mer kos. Problemet er at jeg har litt bachelorskriving å gjøre ... har mye mer lyst å være sosial!!!

  • Like 8
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Akkurat nå har vi kommet inn fra kveldstur, og jeg fikk kjenne at formen er så godt som 100 % igjen etter en alt for lang sykdomsperiode. Godt å kunne gå på litt uten å få hosteanfall, og enda bedre å kunne gå med godt tempo i en time uten å kollapse på sofaen etterpå. :ahappy: 

  • Like 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

32 minutter siden, Line skrev:

Jeg ble stående i ti minutter før jeg klarte å gå :P Men så ble det en km hjem - hinkende.. Bare glad jeg ikke hadde kommet meg lenger avgårde!

Au au! God bedring! 

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Nei, en slik statistikk finnes ikke. Vi kjenner til titalls antall hunder som er avlivet, noen bare for bagateller og andre uten bevis, vi vet siden vi har fulgt med i sakene hva som lå til grunn og hvordan de endte. Ifølgje Martinsen har alle som har klaga på avlivingsvedtak sidan 2014 fått avslag. Det finst ingen nasjonale tal for kor mange hundar som blir avliva kvart år. Berit visste ingenting då hunden vart avliva Quercus og Nala De siste fire årene har politiet sørget for at 77 hunder er blitt avlivet på bakgrunn av den nye hundeloven. Fra 2014 til 2018   Det har ikke blitt bedre etter den nye hundeloven kom i 2021 - 2022 for politi og rettsvesen som selv mangler kompetanse på hunder og hundeatferd bruker bare klipp og lim fra tidligere vedtak og domsavgjørelser. Dette er bare så trist både for hundene og deres eiere og jeg lurer på hvor mange saker vi ikke har hørt om enda. Noen av sakene er tilfeldig at vi fikk høre om og det var dette som var bakgrunn for å spørre her på forumet.                
    • Utallige? Hvor mange hunder har blitt avlivet i Norge etter anmeldelser de siste 10 årene? Jeg antar det finnes klar statistikk på dette?
    • "Vi" er to uavhengige personer, se brevet jeg linket til for våre fulle navn, som selv ikke har hatt noen hendelser med egne hunder eller hunder jeg har hatt for trening før omplassering. Vi har kun fulgt sakene fra sidelinjen, for min del fra rundt 2010, og har gjennomgått vedtak og dokumentasjoner vi har fått fra hundeierne. Jeg skulle virkelig ønske at det var slik som du tror, men sånn er det dessverre ikke. Det er derfor vi har valgt å engasjere oss for bak dette finner man utallige døde hunder og ruinerte hundeeiere som har mistet alt de eide hvor de prøvde å redde livet til hunden sin som betydde alt for dem, men alene har de ikke hatt en sjanse mot maktapparatet som overkjørte dem på en skremmende kynisk og ulovlig måte. Hvis du har Facebook, jeg er ikke der, så er det en gruppe Hund hjelper hund hvor flere av sakene er omtalt. En hund Tonic som var i bånd hvor en unge kom løpende og tråkket ham på poten, Tonic glefset og det ble et rift i buksa til gutten, Tonic ble avlivet. Luna sitter på kennel nå hvor eier kjemper i retten, en nabo påsto Luna lagde et lite blåmerke på ham, men det finnes ingen bevis. En annen hund, Rex i bånd som forsvarte seg selv mot en løs hund som bet den, begge hundene ble skadet, men Rex ble avlivet fordi han var størst. Huskyen Luk, også i bånd, slåss med en annen hannhund og der ble Luk avlivet fordi politiet trodde en husky er større enn en tervueren. Sistnevnte hendelse har jeg beskrevet i en kommentar under dette innlegget publisert i avisa Nordlys. Saken om Milo beskrives i selve innlegget og i brevet til justisministeren. I denne videoen er Luk, Luna og Milo.
    • Hvem er "vi" i denne saken? Det har vært flere avlivingssaker de siste årene, og mange som kjemper mot. Enkelte av sakene har virket ganske urimelige, men uten å ha førstehåndskjennskap til situasjonen og saksbehandlingen så er det vanskelig å si hva som er riktig. Politiet har rutiner for dette, og jeg vil tro at det langt oftere er tilfelle at slike saker blir henlagt, enn at en hund avlives. Både på grunn av kapasitet, bevissituasjon og fakta. En avliving foretas ikke normalt etter vurdering av en enkelt saksbehandler og om de har en god eller dårlig dag. Politiet har hundekyndige folk der minst to ulike vurderer en hund før et slikt vedtak. Jeg er sikker på at noen som kjenner systemet bedre enn meg kan beskrive prosessen fra anmeldelse til potensiell avliving av hund. Likevel er politiet også mennesker med ulike meninger og motivasjoner og systemet kan svikte.  Jeg har vært på forumet her en del år nå, og kan ikke huske at noen her har fått hunden sin avlivet etter anmeldelse, selv om noen har vært borti uheldige tilfeller med bitt. Men flere av sakene som har vært i media har selvfølgelig vært diskutert her også.
    • Jeg ønsker å høre om hundeeiere her på forumet har opplevd å få sin hund avlivet etter uhell hvor saken ble anmeldt til politiet? Uansett, dette er viktig informasjon om du ikke har opplevd det - enda. Vi har fulgt en del slike saker over mange år og er sjokkerte over hvor små hendelser som skal til, et lite rift i et klesplagg eller et lite blåmerke, hunden blir omtrent alltid dømt til døden selv om den har opptrådt helt normalt i gitte situasjoner. Gjengangeren i sakene er at politi og rettsvesen helt uten kompetanse på hund bryter hundeloven, forvaltningsloven og dyrevelferdsloven for å gå til slike drastiske skritt. Nå har vi sett så mye urett er blitt begått at vi har valgt å skrive brev til justisministeren, der har vi tatt for oss den siste saken hvor hunden Milo skal avlives selv om han sto fastbundet i et bånd på ca. en meter og uten fluktmulighet bet han en unge. Det finnes sprikende forklaringer på hendelsen, men felles for de to vitnene som ble avhørt er at hundens handlinger ikke kan betegnes som uprovosert, og det var ikke flere bitt eller skadeomfang som oppfyller kravet til betydelig skade. Andre tiltak skal da etter loven prøves først, men politiet går rett til avliving som de nesten helt uten unntak gjør uansett foranledning og skadeomfang. Et fåtall, kan telles på en hånd, har hatt flaks og truffet en menneskelig saksbehandler eller noen som kan litt om normal hundeatferd, men sånn skal det ikke være at hundens liv avgjøres av hvilket politidistrikt som får saken. Brev til Justis- og beredskapsminister Astri Aas-Hansen ligger her: Vi krever at politi og rettsvesen følger loven Vil du forebygge at din hund blir neste offer for offentlig maktmisbruk anbefales det på det sterkeste å underskrive brevet. Alle kan være uheldige og neste gang er det kanskje deg og din hund det gjelder, men da er ingen der som vil kunne gjøre noe for dette er siste mulighet for å få stanset denne praksisen. Alt annet er prøvd.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...