Gå til innhold
Hundesonen.no

Finn annonse chihuahua-irish staff mix


Recommended Posts

  • Svar 95
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det finnes faktisk en del rusmisbrukere som har en normal jobb og inntekt og som har både barn og familie og et tilsynelatende normalt liv.  Er ikke slik at alle rusmisbrukere bor i en skitten hy

Altså...joda...pitbull er ulovlig og man skal respektere gjeldende lovverk selv om man er aldri så mye uenig med loven, men å skrive noe sånt tull synes jeg bare er unødvendig og vitner og lite kunnsk

Er man ikke litt lite gjennomtenkt hvis man har en ulovlig hund og så legger man ut bilder av den både på Finn og Instagram?  De kunne jo liksom ha solgt valpene med far "ukjent", og dermed ikke

Posted Images

Skrevet

Mannen skriver jo på din åpne Instaprofil at far er pitbull. Synd med sånne ansvarsløse holdninger. De risikerer selvsagt å få alle tre avlivd - hvorfor tar de en sånn risk? Jeg blir helt matt..

Skrevet
6 timer siden, Kristiin skrev:

Er ikke irish staff bare en annen bortavlet variant av vanlig staff? Blitt avlet større, med lengre bein - i retning amstaff utseende? 

Etter å ha jobbet i dyrebutikk i sentrum i snart tre år, så har jeg skjønt at "irsk staff" bare er en måte å unngå å si pitbull på.. 

  • Like 4
Skrevet
39 minutter siden, Maria skrev:

Mannen skriver jo på din åpne Instaprofil at far er pitbull. Synd med sånne ansvarsløse holdninger. De risikerer selvsagt å få alle tre avlivd - hvorfor tar de en sånn risk? Jeg blir helt matt..

4, all den tid han har den eldre pitbullen også. 
 

Skrevet
47 minutter siden, Lunatic skrev:

Etter å ha jobbet i dyrebutikk i sentrum i snart tre år, så har jeg skjønt at "irsk staff" bare er en måte å unngå å si pitbull på.. 

Det viste ikke jeg... Hunden min lekte med en irsk Staff som bodde ikke så langt unna for noen år siden, har ikke sett de på flere år 

Skrevet
1 minutt siden, Maries skrev:

Det viste ikke jeg... Hunden min lekte med en irsk Staff som bodde ikke så langt unna for noen år siden, har ikke sett de på flere år 

Irsk staff er like mye rasehund som cockapoo, labradoodle, puggle etc.

  • Like 2
Skrevet
26 minutter siden, Teserere skrev:

Irsk staff er like mye rasehund som cockapoo, labradoodle, puggle etc.

Da vet jeg det nå ihvertfall :)

Skrevet
14 timer siden, Stine skrev:

Hvordan er en sånn parring mulig!?

12733969_10156603046685078_2213781870059199804_n.jpg

Kan dem ha inseminert? Hva slags veterinær hadde gått med på det tro :-O

Mtp at den er kupert, så er den neppe en staffe(pit?)mix fra Norge. Ja den blir nok avlivet om eier ikke kan bevise hva slags hund den er, men det er vel kanskje greit om eier får seg ens mekk på fingra. Han har antakeligvis brutt loven, ikke bare med å improtere og eie en antakeligvis ulovelig hund, han har også avlet på den. Hva blir neste kull? Parre med staffe tispe? Sånt som dette går ene og alene utover særiøse hundefolk, staffe oppdrettere, som gjør sitt beste for at rasen ikke skal skli ut, og få samme problemet som den gangen amstaff ble forbydd.

Jeg finner ikke annonsen på Finn, men hadde jeg funnet den, og hatt opplysninger, hadde jeg meldt i fra til MT jeg også.

  • Like 1
Skrevet
20 minutter siden, SandyEyeCandy skrev:

Jeg mener å huske at han er fra Polen, denne hunden?

Det aner jeg ikke, har ikke kjennskap til hverken hund eller eier, kommenterte bare ut i fra hva jeg så på bildet :)

Skrevet
4 minutter siden, maysofie skrev:

OK, moren til valpene. Kommer chihuahua i brindle?

Har sett bilde av det før. Da i forbindelse med at det er en ettertraktet farge og oppdrettere selger de for blodpris!

Skrevet

Syns i grunn det verste er å med vilje parre hunder med sånn størrelsesforskjell. Kan umulig være noe særlig for tispa? Eller er det noe jeg bare tenker, og det går egentlig strålende?

Jo, forresten, det er også grådig slemt å selge valper til folk som blir glad i dem, og som lever med overhengende fare for avlivning..

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Mirai skrev:

Syns i grunn det verste er å med vilje parre hunder med sånn størrelsesforskjell. Kan umulig være noe særlig for tispa? Eller er det noe jeg bare tenker, og det går egentlig strålende?

Jo, forresten, det er også grådig slemt å selge valper til folk som blir glad i dem, og som lever med overhengende fare for avlivning..

Og jeg fikk vondt av tispen av å se på bildene, valpene er nå nesten like store som henne...

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...