Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

 Tradisjon tro, siden ingen andre har laget tråd, vis meg vinneren av din rase!

Alltid morro å se bilder, og å diskutere de :)

BIR Australian Shepherd
GCH Wind Spirit Rod's Amazing Grace
DN38463901.jpg
Liker den godt, ganske så min type aussie egentlig.

BIM
GCH Hearthside Riveredge Sure Is Summum
DN31947503.jpg



BIR Korthåret Collie
Sugarnspice Creekwood Ooh La Latte
DN41824301.jpg
Vel, den ser jo ikke ut som en hest med hodet på stylter, sånn som de pleier å gjøre, men den kunne hatt bedre front. Nå er jeg ikke så god på rasen at det gjør noe men. Elsker fargen!

BIM
GCH Kirkhaven Sandman Dream Chaser
DN18183201.jpg





Sånn er det å kjede seg en fredagskveld, så kom igjen, fyr løs!
Her finner siden til Westminster der finner man resultater og bilder.

  • Like 1
Skrevet

Flotte Avatars Smooth Criminal, som er mye penere enn han ser ut som på bir-bildet:

WS38236701.jpg.514111d144b6caa316cf8fb3a

 

BIM-tispa, Casmor's Just On Time:

WS40250703.jpg.66e19370215f2fb516543704a

  • Like 2
Skrevet

BIR på briard: CH Deja Vu Popsakado It Is What It Is, ei tispe jeg har likt utrolig godt hver gang jeg har sett henne både på bilder og video - hun burde etter min mening ha vunnet også i fjor. Jeg så også video av hennes første runde med gjeting en gang tidligere - og det så veldig bra ut. Dessverre virket hun redd dommeren og utilpass på videoen fra gruppefinalen, og det var jo en skikkelig nedtur :(. Jeg måtte se rasebedømmelsen og da, og da var hun ikke sånn heldigvis.

DN37132701.jpg 

BIM ble GCH Mon Amies Georgie Porgie Puddin And Pie - han vet jeg ingen ting om, annet enn at han også deltok i fjor. Han virker litt for mye for meg, litt "overdone" på et vis... jeg vet ikke helt, men det er vel noe med hvordan han bærer hodet og halsen jeg ikke helt er komfortabel med. Jeg mener jeg syntes han var bra da jeg så ham i fjor, uten å få noen wow-følelse. 

DN33003901.jpg 

  • Like 1
Skrevet

TS21836701.jpg

TS15638301.jpg

Aaalt for mye pels, dette er jo ikke funksjonelt (eller pent) i det hele tatt (men så skamklipper jo jeg min hund både titt og ofte så jeg skal kanskje ikke uttale meg om noe som helst :P)

  • Like 1
Skrevet

Shiba, fotografen har kuket med lyset og det ødelegger. Hannen synes jeg ser kjempefin ut, sikkert tispa også, men lyset er så lyst at du nesten ikke ser hu :P 

BOB: GCH Dragon House Mr. Jones

56c8298b13c46_GCHDragonHouseMr.Jones.jpg

BOS: Dragon House Kan-I Chung

 56c8298a7317b_DragonHouseKan-IChung.jpg.

 

Den andre rasen min finnes ikke i USA, dvs. den og American Akita er regnet som en og samme rase, og siden amerikaneren er hundre ganger mer "showy" og "flashy" enn japaneren, så er det stort sett den typen man ser i ringen. De er separerte raser i UKC, men det trur jeg vel blir litt som Norske Hunders Landsforbund?

Men jeg slenger ut bilder uansett..

Akita (Am. akita). Jeg aner ikke hvordan de skal se ut :P Men synes de ser fine ut, til og med belly-tuck på tispa!

BOB: GCH Cr - Wicca's Trade Secret 

56c82a8042763_GCHCr-WiccasTradeSecret.jp

BOS: CH Ronan's Without Faith It's Impossible At Shinto's.

56c82a7f99025_CHRonansWithoutFaithItIsIm

 

  • Like 2
Skrevet

Labrador BIR:

image.jpg.475bde8c905e2c259f799ed20671c5

 

Labrador BIM:

image.jpg.6c21196fc10df084dc1c348bcff618

Ikke akkurat en yndig og feminin tispe (BIM)... Begge er tunge og grove, men syns likevel jeg har sett verre før, hannen ser i det minste ut til å være hakket slankere enn tidligere vinnere.

 

  • Like 2
Skrevet

Vel, jeg er glad for at denne typen aussie har fått eget navn, og blitt registert og anerkjent av AKC. Lettere å skille den ut fra aussie mtp avl og søppelavl på søte små aussies.

Miniature American Shepherd

BIR
GCH Dynasty's Triple Crown
DN35791201.jpg
Liker den ikke, ubalansert og rar for min del. Kan jo være bildet.

BIM
GCH Coal Dust Love That Lady In Red CM
Coal-Dust-Love-That-Lady-In-Red-Cm.jpg
Lå ikke noe bilde på westminster siden, så googla den, om dette er samme hund, så kan jeg ikke fatte at den ikke ble BIR.

Skrevet
4 timer siden, Meg skrev:

 

BOB og BOS Siberian husky

westminstbir.jpg

westminstbim.jpg

Hannen var jo grei nok, men ganske stor og tung når man så den i ringen. Allikevel en av de bedre som var der. Den beveget seg i det minste ganske greit.

Tispa skal jeg ikke si noe om :P

Skrevet

Bir dalmatiner: litt lite bryst/front for min del, ser ikke så muskuløs ut, fremskutt skulder og litt lite vinkler. Litt lite kjønnspreg også 

Merry Go Round Coach Master

NP23221001.jpg

  • Like 2
Skrevet

BIR, 13 in. 
HP49017701.jpg

BIM, 13 in. 
HP48118501.jpg

BIR, 15 in.
HP46800503.jpg

BIM, 15 in.
HP45579601.jpg

Forstår ikke helt systemet og de engelske forkortelsene osv, så aner ikke hvem som ble BIM. :lol:
EDIT: Eller har jeg kanskje misforstått? Ser det står best of variety på bildet. :lol: *meg ikke forstå* 
EDIT 2: Sånn, nååå tror jeg at jeg fant det ut. :P 

Skrevet

HP44842002.jpg

BIR Belisarius Jp Sassy Girl, vant gruppa og ble BIS2 (kjent borzoioppdretter som var BIS dommer, så kanskje ikke sååå overraskende :P). Borzoi har bare vunnet gruppa 3 ganger før, så det var litt gøy, da. Tispa er ikke min kopp te, synes hun er veldig lite typete og smaaaal. Hode er ikke pent en plass og bakbeinsvinkla harmonerer ikke akkurat med fronten. Hun er søt da, koser seg i ringen :)

 

HP37997001.jpg

BIM Zoiboys Encore.

En bedre hund i mine øyne. Fint kjønnspreg, elsker overlinja, selv om han er litt lang. Encore har en haug titler i open field og i racing, gøy når en dual ch gjør det så bra :) Oppdretterne hans er dessuten verdens hyggeligste, dette fortjente de :)

 

Skrevet
På 20 February 2016 at 11:07 AM, Ingvild skrev:

Labrador BIR:

image.jpg.475bde8c905e2c259f799ed20671c5

 

Labrador BIM:

image.jpg.6c21196fc10df084dc1c348bcff618

Ikke akkurat en yndig og feminin tispe (BIM)... Begge er tunge og grove, men syns likevel jeg har sett verre før, hannen ser i det minste ut til å være hakket slankere enn tidligere vinnere.

 

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, Shlush skrev:

Bim dalmatiner 

Etter min mening enda værre :-p

Shamrock N Highlander Doretta 

@Lola Pagola hva syns du?

2016216152316864.jpg

Ikke bra... krysset ser merkelig ut,  overvinklet/merkelig vinklet bak (kunne vært doberman omtrent), I det hele tatt ikke en bra hund sett ut i fra dette bildet iallefall.Mulig den har greit hode men det er vel det peneste jeg kan si :P

Skrevet
29 minutter siden, Artemis skrev:

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

Meget tung, sløvt uttrykk :-/

Skrevet
3 timer siden, Rocket skrev:

BIR, 13 in. 
HP49017701.jpg

BIM, 13 in. 
HP48118501.jpg

BIR, 15 in.
 

Hva skjer med forbeina til BIM hunden?? Den ser jo skummelt dårlig konstruert ut både forran og bak syns jeg...

  • Like 1
Skrevet
47 minutter siden, Artemis skrev:

Fant flere bilder av hannen, og kan ikke si at jeg er imponert.

wp875d45c6_05_06.jpg

Noe mastiffaktig over hodet synes jeg.

page_294.jpg

 

Typisk tunge, mastiffliknende labradors, slik de liker dem i junaiten. Ikke akkurat mine favoritter, likevel ser disse mer  normale ut enn tidligere vinnere.

Skrevet
2 minutter siden, MarieR skrev:

Hva skjer med forbeina til BIM hunden?? Den ser jo skummelt dårlig konstruert ut både forran og bak syns jeg...

Ikke godt og si, lurer på om akkurat labbene er litt synsbedrag iom den fremste forsvinner litt i den bak, men den så jo ikke sånn kjempe ut den andre heller. 
Nei jeg hadde ikke helt sansen for den der. Må jo ha vært bedre vinklede hunder med. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
    • Hei! Dette høres ut som en hund som allerede går med ganske høyt stressnivå, og da kan bilkjøring fort bli veldig overveldende. Særlig for en omplasseringshund som fortsatt er i en ny situasjon. Jeg ville forsøkt å dele biltreningen opp i veldig små steg, og ikke bare “kjøre mer” for at hun skal venne seg til det. Start gjerne med bilen helt i ro: gå bort til bilen, belønn, gå vekk igjen. Etter hvert kan hun være inni bilen uten at dere kjører, så med motoren på, og til slutt veldig korte kjøreturer. Målet er at bilen gradvis blir forutsigbar og trygg, ikke noe hun må “holde ut”. At hun ikke takler å være alene i bilen, ville jeg trent på separat og på samme måte: så korte avstander/sekunder at hun ikke rekker å få panikk. Jeg har skrevet en mer konkret steg-for-steg-guide her: Biltrening for redde hunder
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...