Gå til innhold
Hundesonen.no

flinkbisk.no (kjøp pakke for 99kr, få verdi for 400kr?)


Recommended Posts

Skrevet

Vi fikk pakkene i dag. De hang på postkassen slik som på bildet @Ozzy la ut. Litt teit, for det sto i meldingen jeg fikk på tlf at den fakstisk var lagt på dørmatta, men greit nok det da. Vi var tidlig oppe i dag, så fikk tatt den opp omtrent med en gang den kom. Meldingen kom dog ganske lenge etter at pakkene var hengt på postkassen.

Jeg sendte mail til den nå nettopp om å få avslutte abonnementet, og ba om bekreftelse på at det ble avsluttet, så får vi se når jeg får svar. Der synes jeg DoggieBag er bedre, der kan man fryse abonnementet på nettet og får en bekreftelsesmail på rett etterpå.

  • Like 1
  • Svar 205
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nico klarte å få fram et lite pip etter å ha strevd i en halvtime. Han skvatt så mye at han kastet leken i ansiktet mitt og løp til andre enden av stua  

Hørt at folk ikke er så imponert over innholdet i pakkene... Men 99kr er det nok verdt   Skjønner ikke helt greia med slike pakker, er jo billigere og morsommere å bestemme hva man skal

Akkurat. Selskapet sender med Post Nord. Som ikke leverer i Dagali at all. Fikk hentemelding nå, det er over en time å kjøre til det postkontoret. Bra mamma kjører forbi der i idag. Jesus. Avbestiller

Posted Images

Skrevet

Jeg fikk en mail til at jeg måtte skrive inn evt. etasje jeg bodde i og om det var på høyre eller venstre side om det var blokk. Og da har man jo utgangsdøren også, den er jo låst. Og jeg fikk den utenfor døren. Hm.

Skrevet
1 time siden, Kangerlussuaq skrev:

Har enda ikke fått, jeg .... Meh.

Jeg har heller ikke fått. Bestilte 6 desember og blir faktisk litt sur om det ikke kommer i dag. Skulle liksom være julegaver. 

Skrevet

Mine er snart spist opp :lol: De elsker alt! Skulle vært en god del mer for fullpris da, men helt kurrant innhold for en hundrelapp. 

 

Fikk forøvrig bekreftelse på oppsigelse av abonnementet. Så da regner jeg med alt skal være i orden der. Må bare få regningen først da. 

 

Skrevet

Er det noen som har fått tilbakemelding når de har sagt opp abonnementet?? Skrev tydelig i mailen at jeg ville ha bekreftelse tilbake, men har ikke hørt noe... :hmm:

Skrevet
1 minutt siden, Jeas_89 skrev:

Er det noen som har fått tilbakemelding når de har sagt opp abonnementet?? Skrev tydelig i mailen at jeg ville ha bekreftelse tilbake, men har ikke hørt noe... :hmm:

jeg fikk i går, tok noen dager å få svar

 

Skrevet
14 minutter siden, Raksha skrev:

jeg fikk i går, tok noen dager å få svar

 

De har nok fått en haug av oppsigelser de siste dagene, så det tar nok litt tid å komme gjennom alle :teehe:

  • Like 2
Skrevet
1 time siden, Kangerlussuaq skrev:

Jeg fikk faktura i dag, pakken har jeg ikke sett...

Mine kom i dag. Alle tre hang på postkassen,
Bør jeg vente med å si opp inntil jeg har fått fakturaene og betalt for de?

Skrevet

Jeg fikk også bekreftelse på mail om at abbonementet var avbestilt idag. :) Jeg sendte avbestilling den 17 tror jeg. (Rett etter jeg hadde fått pakken).
Har enda ikke sett noe til fakturaen. 

Skrevet
5 minutter siden, KristinR skrev:

Mine kom i dag. Alle tre hang på postkassen,
Bør jeg vente med å si opp inntil jeg har fått fakturaene og betalt for de?

Jeg sa opp når jeg fikk pakkene :) Betalte ikke for de før idag.

Skrevet

Der har jeg sagt opp abonnementet på alle tre pakkene. Jeg gjorde det både via mail og via kontaktskjemaet på siden deres. Jeg ba samtidig om å få en bekreftelse på at de har mottatt oppsigelsen. 

Skrevet

Har sendt epost med advarsel om at jeg ikke betaler faktura før pakken er mottatt, og at jeg ønsker å avbestille abn.

Skrevet
1 time siden, Ozzy skrev:

Kanskje de har blitt hengt opp på postkassen din også har naboen stjålet det :lol:  

 

Haha, nja, naboen hater hunder og postkassen er inni carporten vår. Får gå ut og se om litt :P

Skrevet

Jeg fikk forrige mnd pakke, og kan ikke si meg imponert. Den hang på postkassa vår, rett ved veien i et boligområdet, så her kunne hvem som helst tatt den. Sånn sett også skuffet over innholdet; det var helt ok men ikke noe jeg ville betalt 300 kr for. Jeg personlig ønsker ikke bæsjeposer i slike pakker - ja det er noe man trenger selvsagt, men jeg syns bare det er mer spennende å få andre ting enn akkurat det for dte føler jeg at jeg fint kan dra ut å handle for selv. Ville mye heller byttet det ut med noe godbiter eller noe. Så for 99 kr var jo det absolutt ikke gærent da, men jeg avbestilte også med en gang etter jeg fikk pakken. Tok litt tid før jeg fikk svar men fikk det til slutt.

Jeg vil jo også tro at prisen på pakkene er som de er fordi fraktprisen inngår i dem, ergo koster selve tinga mindre enn pakken, men så legger man på prisen så kanskje man sparer på det på den måten liksom. Nei enn så lenge er jeg mest fornøyd med Doggiebag selv om jeg for øyeblikket ikke har mulighet til å ha dem dessverre.

Skrevet
2 minutter siden, Tempus skrev:

Når er betalingsfristen? Vi har dratt bort i jula så håper ikke den er før vi kommer hjem igjen..

Den var et stykke uti Januar mener jeg å huske :)

Dere som er så forferdet over at pakken hang på postkassa, har dere lås på kassa deres?

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...