Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva har du gjort sammen med hunden din i dag?


Recommended Posts

  • Svar 1.3k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Idag har Aska og jeg blitt heisa ned med tau fra helikopter, satt av på fjellet, og så heisa opp igjen! Litt av en opplevelse!! Jeg var litt nervøs da det ble min tur. Tenk om Aska skulle få panikk..

Vi har gått sesongens første blodsporprøve. 1. premie og 2. plass (av 19 startende)

Idag dro vi til Valnesfjorden på skitur. Hadde en helt fantastisk tur i - 20. Aska var i tillegg en eksemplarisk trekkhund idag. Hun er en stor schæfer, og når hun virkelig tar i så merkes det! Er så

Posted Images

Skrevet

en kjapp lufting på morgenen, 40 min i nærområdet på formiddagen og etterpå skal vi på klubben å trene litt, da blir det en liten sykkeltur, ca 6 km, på alle 3 og lp trening på vims. 

Skrevet

Vi tilbrakte 17 Mai i Sørmarka sammen med Monica og Blitz.  
Det var fryktelig kaldt, for noen *host* ihvertfall ikke meg *host* trodde skulle klare seg fint uten jakke!
Men det ble en fin tur allikevel da. Selv om Monica hele tiden påpeker at hundene mine er kjedelige :no: 
De er bare litt for veloppdragne! :innocent:

0A0A7539_2.jpg

I dag har vi bare vært kjedelige, og gått vår standard strandtur (fortsatt terapi), i regnet denne gangen, så ingen bilder! :shocked:
Men fortsatt en folketom strand! Folk liker ikke stranda når det regner. 

  • Like 6
Skrevet
56 minutter siden, Taz skrev:

Vi tilbrakte 17 Mai i Sørmarka sammen med Monica og Blitz.  
Det var fryktelig kaldt, for noen *host* ihvertfall ikke meg *host* trodde skulle klare seg fint uten jakke!
Men det ble en fin tur allikevel da. Selv om Monica hele tiden påpeker at hundene mine er kjedelige :no: 
De er bare litt for veloppdragne! :innocent:

0A0A7539_2.jpg

I dag har vi bare vært kjedelige, og gått vår standard strandtur (fortsatt terapi), i regnet denne gangen, så ingen bilder! :shocked:
Men fortsatt en folketom strand! Folk liker ikke stranda når det regner. 

Jeg sier da ikke hele tiden at hundene dine er kjedelige! De er bare litt mer bedagelige enn jeg er vant med *ler* Hvert fall sterk kontrast til Blitz. Nemi er like "kjedelig" på tur hun også :P 

  • Like 1
Skrevet
7 minutter siden, Sprettballen skrev:

Jeg sier da ikke hele tiden at hundene dine er kjedelige! De er bare litt mer bedagelige enn jeg er vant med *ler* Hvert fall sterk kontrast til Blitz. Nemi er like "kjedelig" på tur hun også :P 

Veloppdragne! :innocent: De bare oppfører seg eksepsjonelt bra! 

  • Like 1
Skrevet

Vi har trent med schnauzerklubben. Deretter fikk Lotta litt lek med Oskar, før Rallytrening. Og flinke frøkna har i dag hoppa hinder som ho aldri har gjort annet. Uansett høyde. Og tok kommandoen ganske raskt  også:)

Guest Snusmumrikk
Skrevet
På 17.5.2016 at 6:43 PM, Malamuten skrev:

Knappe to timer i marka med relativt strålende vær, til tross for at vi våknet til plaskregn og det gikk flere skurer før vi kom oss ut. Vært lite av skikkelig gode markaturer i det siste så det tror jeg vi satte pris på alle 4 ?

 

 

IMAG0193.jpg

IMAG0188.jpg

IMAG0198.jpg

Går du med tre stykker i trekksele :o Blir ikke det ødelagte knær og kropp?

Skrevet
Akkurat nå, Snusmumrikk skrev:

Går du med tre stykker i trekksele :o Blir ikke det ødelagte knær og kropp?

Tai trekker ikke :P Så egentlig er det bare to og varga var faktisk ganske grei å ikke trakk så mye så da var det egentlig bare vims som trakk bortsett fra i starten, men der er det lang bratt oppoverbakke :) Ellers blir det litt mye ja, går en del med varga og vims i trekk, men da helst litt begrenset lengde for å ikke få vondt. 

Skrevet

Hundene har vært med meg og samboer oppi skogen hvor vi trente bakke-intervaller. Etterpå gikk vi til butikken og hjem igjen, tok 2 timer. Blaze har fått en time med pelsstell og det tok visst på så han har forsvunnet inn på soverommet, mens Felix ligger i sofaen ved siden av meg. 

  • Like 1
Skrevet

En kjapp morgenlufting i nabolaget, og en liten luftetur på marken før trening. LP trening på Harly og rally lp på Lykke I en ganske varm hall. På vei ut på kveldstur fikk vi plutselig besøk så da ble det bare en liten tur til postkassen. Kelpisene var forsåvidt fornøyd med å overfalle besøket på kelpievis.  :P

IMG_20160519_152926.jpg

  • Like 4
Skrevet

Tur til en topp, brukte 2,5 time tilsammen :) 

DSC_0641.JPG

DSC_0686.JPG

Felix syntes det var litt mye vind på toppen og fikk låne genseren min:

DSC_0638.JPG

  • Like 7
Skrevet

I går ble det en 20 min luftetur først på dagen og 12 km sykkel på ettermiddagen.

I dag ble det båndtur hjemmefra med en liten badepause på stranda før vi avsluttet :) Også blir det vell en liten lufterunde før vi skal bort etterpå :) 

Skrevet

I går ble det vel 1 time på tur med to andre hunder, hvorav 1 har løpetid. God trening for vofs i å oppføre seg pent. 

I dag ble det feltsøk for første gang :) Det var stas, flink hund som storkoste seg!

Skrevet

I dag har det blitt ett par timer på tur, samt pelsstell og vask nå i ettermiddag. I morgen blir det utstilling på minstemann og lydighetsstevne på mellomste :) Tipper Chili er godt fornøyd med en fridag i morgen med det været som er meldt :P 

Skrevet

Sporkurs. Mest for datters del, for hun ville lære å legge og gå spor (og mamma er ikke ansett som kuleste lærern akkurat....). Så hun ble påmeldt med Lita, og siden jeg uansett måtte bli med som sjåfør (1 t, 40 min å kjøre hver veg) meldte jeg på meg og Lotta også.
Lita er veldig rutinert som sporhund og dermed en fin hund å lære å gå spor med for en 12-åring. Og når Lita var best av alle hundene i dag, så steg motivasjonen til den unge fører til himmels - dette var jo kjempemorsomt!! :)
Mission accomplished for mor, som forøvrig hadde en veldig fin dag med Lotta også :)
 

13254715_10153450019376761_2454899933814990591_o.jpg

13254695_10153450017506761_4057479163431384319_o.jpg

13268021_10153450017531761_5856541208472670080_o.jpg

Skrevet
Akkurat nå, Monab88 skrev:

Topptur til Hustadnestua i dag. Tok oss god tid, så var ute i 3-4 timer :)

20160521_160534.jpg

Snapchat-8221902566922745567.jpg

20160521_154539.jpg

Nydelige bilder som vanlig! Er du opprinnelig fra Sæbø ish?

Skrevet
1 time siden, Stine skrev:

Nydelige bilder som vanlig! Er du opprinnelig fra Sæbø ish?

Neida, født og oppvokst i trøndelag jeg. Men mamma flyttet hit (10 min fra Sæbø) for noen år siden og jeg er her på besøk så ofte jeg kan, det er jo så vakkert her :heart:

  • Like 1
Skrevet

Jobbehelg og sliten tobeint, da blir det tidvis litt knapt på hundene. Ingen klatrer på veggen enda heldigvis. 

1 knapp time før jobb, Lykke med kløv og Harly i trekk. 5 min lp på hver av de på parkeringsplassen etterpå. K fikset lufting på ettermiddag og kveld når jeg var på jobb. :)

Skrevet

Vært på ag stevne, trent ag og rundt ting. Så var vi i butikken noen timer og jobbet, så i bursdag hvor det vsr en storpuddel og mye kos. Også hjem og sove nå :)

Sent fra min SM-G930F via Tapatalk

Skrevet
8 timer siden, Monab88 skrev:

Neida, født og oppvokst i trøndelag jeg. Men mamma flyttet hit (10 min fra Sæbø) for noen år siden og jeg er her på besøk så ofte jeg kan, det er jo så vakkert her :heart:

Det var det jeg mente å huske, at du er trønder :lol: Helt enig! Familien min kommer fra et "steinkast" lenger inn i fjorden :D

Tuva har fått 2 km lang (kort) morratur, skyndter oss sakte :P

  • Like 1
Skrevet

Det regnet godt her tidligere, så jeg og samboern tok en lett, flat tur rundt et museumsområde med skog og litt vei. Var ute i en god time. Meldt enda mer regn utover, så vi kommer nok til å ta det med ro resten av dagen. Jeg er fortsatt litt sliten etter gårsdagens tur faktisk..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...