Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Piratfestival med nevøen i anledning 350 år siden slaget på Vågen. Skattejakt og tatovering og sverdkamp og det hele. Skulle ønske det kunne vært en årlig greie

  • Like 1
  • Svar 4.1k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Woho, jeg fikk drømmejobben!!!! :D :banana:

Måå bare dele! Se, pappa smiler!! Har ikke sett han smile siden før hjerneslaget for 5-6år siden!

Ups, jeg skal gifte meg neste år jeg

Posted Images

Skrevet

Olje og male ja, det har jeg bestemt at gjøres til våren siden terrassen og gjerde er satt opp i år. :sleep:

Holder sikkert i massevis å vente :D. Her tror jeg ikke terrassen har sett slikt på svært mange år... jeg greide 3x5 m - da var spannet tomt. Har en del kvadrat igjen...

Denne lo jeg av :lol:

11870763_10153404569926187_1650643223255

:lol:

Nøttebrødet ute av ovnen og spent på hvordan det smaker eller om jeg har for lite bindemiddel i det når jeg skal skjære.

Å, jeg vil også ha nøttebrød!!!! Men jeg har mitt eget grovbrød som er fullt av frø og nøtter, da... det ble ganske godt, selv om jeg bare laget det på slump :).

Nei - ut og sette seg litt i sola og vente på at rekene tiner, da :)

Skrevet

Nuh er det skrubbet med optima hudvask, hadde ikke sprayen, bedt eier kjøpe spray og ta med på mandag.

Bilde underveis i vaskinga på den verste foten.

20407627098_c9c0cd7cc6_b.jpg

Skrevet

Jeg orket ikke følge oppskriften så bare fikset litt hehe men ble veldig godt! Sliter bare med hvordan man spiser risnudler...! :P

Skrevet

Godt jeg har en slik vakker hund...

63c7b13c-2df7-4df1-84f2-b3964094bffc_zps

:teehe:

...men han klarer å se litt søt ut også altså!

67d77a40-b133-4b97-93c2-4d7e76303a2a_zps

Begynner jo å se litt voksen ut også jo! :cry::wub:

  • Like 12
Skrevet

Lager eplekake! En av de få tingene jeg faktisk klarer på kjøkkenet. Det og muffins. Så jeg har laget muffins også! :P Skal ha familiebursdag for guttene i dag.

Gratulerer med dagen til gutta!

  • Like 1
Skrevet

Kjenner jeg blir ekstremt lite imponert av en oppdretter som legger ut skrytebilde av seg selv som sitter oppå en 7 mnd gammel unghund "som hun har vist hvem som er sjefen til". Og det er ikke ironisk ment en gang.

Ikke at jeg hadde vurdert den oppdretteren uansett, men det hjalp liksom ikke det heller :lol:

Edit: ah, hadde ikke lagt det ut selv, my bad.

Skrevet

Noen lukter så svett på bussen at jeg snart går av og går resten av vegen hjem, fy fader...

Skrevet

Vært i Åsane og handlet litt forskjellig. Fått litt mer lys i stua, et skrivebord og pult til meg, et par billige nattbord og lamper, klorestativ til kattene og et par til småting. Veldig greit å endelig få orden på litt ting! Og det helt uten å bli blakk :)

Edit: og nå er vi barnevakt og holder på å lage pizza :)

  • Like 3
Skrevet

OMAGAD, du har en dobbeltgjenger :shocked::shocked:

EDIT: Etter å ha stalket deg litt på fb, så burde jeg nok ha tatt bilde av henne ja.. Dette var skummelt :|

Haha, morsomt! Se om du ser henne igjen :P

  • Like 1
Skrevet

Lasagne i ovnen og kjøkkenet ferdig ryddet etterpå. Man vet det er klamt og varmt når man blir svett så fort man snur seg rundt her..... Bare synd det regner i tillegg, men jeg har ikke tenkt meg på noen lang tur ut uansett. Greit vær å sitte inne og drikke vin i :)

Skrevet

Olje og male ja, det har jeg bestemt at gjøres til våren siden terrassen og gjerde er satt opp i år. :sleep:

Denne lo jeg av :lol:

11870763_10153404569926187_1650643223255

Nøttebrødet ute av ovnen og spent på hvordan det smaker eller om jeg har for lite bindemiddel i det når jeg skal skjære.

:lol::lol: Den måtte jeg stjele og legge på FB.

Noen dager går man bare rundt og smiler. Det var så GØY å stå på stand for MDG i dag! Mange folk som stoppet og slo av en prat. Interessante diskusjoner og nye bekjentskaper. Jeg fikk overtalt en person til å stemme på oss, han hadde to hunder med seg, så jeg tok vinklingen med dyrevelferd og at vi jobber for å få til hundepark(er) i Malvik. :lol: Kom hjem, gikk tur med hundene og etter det har jeg bare sittet på verandaen og glant utover fjorden. Mye båtliv så det er alltid noe å glane på. Sitte litt mer på verandaen før kveldstur tror jeg. Den går til båtfjæra, der hunder kan bade uten å irritere surpomper som tror at alle hunder har smittsom rabies og lopper. :teehe:

  • Like 3
Skrevet

Dusteku. Brytt seg ut og går på jordet den ikke skal på. Jeg jaget den tilbake tidligere i dag, men nå er hun på jordet igjen og har tatt med seg tre venninner. Hmpf. Bonden får fikse selv. :aww:

Skrevet

Dusteku. Brytt seg ut og går på jordet den ikke skal på. Jeg jaget den tilbake tidligere i dag, men nå er hun på jordet igjen og har tatt med seg tre venninner. Hmpf. Bonden får fikse selv. :aww:

Du skulle ha lånt Linni.. Hun er helt eksepsjonell god på å snakke "ku" :lol:

Det er nesten sånn at du ser kyra himler med øynene når hun bare girer seg mer og mer opp :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Bursdagen var egentlig 29.juli, har bare ikke rukket å feire den før nå. Takk :ahappy:

Ah, der ser du hva jeg husker - jaja, men fint folk feirer flere dager!

Nå har jeg sykt lyst på eplemuffins. Og ostepop. Mmmm eplemuffins! Kanskje bringebærmuffins? Tror jeg må en tur på butikken :aww:

Kom til Drammen i morgen, jeg skal ha med eplemuffins for å feire en bursdag - i hvert fall om jeg får låne sukker av @JeanetteH...

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...