Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Ny tråd nå kanskje?

Jeg begynner å studere til høsten, og selv etter 3 år på vgs hvor jeg var alt for skolelei gleder jeg meg faktisk :ahappy:

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • Svar 952
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fra nå av svarer jeg bare på navnet SandySosantCandy. Bare så dere veit det.  

Det er ikke hver dag jeg leverer masteroppgave etter å ha vært borte fra fagmiljøet i 6 år, er i full jobb, ikke får veileder før 3 mnd før innlevering og skriver mesteparten av oppgaven i løpet av de

Ja, jeg avsluttet like greit med en A på masteroppgaven jeg. 

Posted Images

Skrevet

Evighetsstudent så kan melde meg inn i denne tråden også :P

Samme her :lol: Neida, bare brukte 3 forsøk på å finne riktig studie :P

Begynner på siste året av bacheloren nå :D Er motivert, og hjelper godt på å vite at jeg må ha gode karakterer nå pga masterinntaket. Nesten alle fagene disse to semesterne teller. Så da er det bare å stå på!

Skrevet

Siste året av bacheloren i pedagogikk og mannen begynner forhåpentligvis på ingeniørstudier, så vi blir enten boende på østlandet eller så blir vi sørlendinger - det får vi vite om noen dager :)

Skrevet

Jeg sitter og snuser på skole igjen til høsten hvis jeg finner en restplass på noe spennende.. Noe må jeg jo gjøre ettersom det ikke er så veldig mye imponerende på jobbmarkedet.. :P

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Jeg skal studere til byggingeniør fra høsten :) Nå holder jeg på med sommerkurs i matte og fysikk. Det begynte veldig bra, men så ble jeg syk, så nå henger jeg litt etter. Tror dog jeg skal berge. Gleder meg hemningsløst til å begynne på ordentlig i august :)

  • Like 2
Skrevet

Fortsatt biologi master! Men du verden som jeg koser meg med den oppgaven! Begynt å få spennende resultater, og tror jaggu dette kan bli en riktig så spennende oppgave. Ser på hunder og ulver av ulikt slag (afrikansk ulv, etiopisk ulv og gråulv) og deres genetiske posisjoner i forhold til hverandre i forhold til krysninger. Gøy! Skal levere i desember.

Sent fra min D5803 via Tapatalk

Skrevet

Begynner på fjerde året! Satt meg ned for å bestille litt pensumbøker, det kom på over 7000 kr. :P Så får vente til jeg får storstipend. :P

Skrevet

Andre året på sosialt arbeid :) kjøpt alle bøkene til høstsemesteret + et av fagene som er til våren. 1800,- :)

Heldig! Jeg har til og med bare tatt de jeg følte var mest nødvendig. Skulle jeg handlet alle på pensumlista hadde jeg vært på godt over 10,000,-. :P
Skrevet

Heldig! Jeg har til og med bare tatt de jeg følte var mest nødvendig. Skulle jeg handlet alle på pensumlista hadde jeg vært på godt over 10,000,-. :P

Det er heavy dyrt ja! Men du kan kanskje finne noe av det brukt?

Skrevet

Det er heavy dyrt ja! Men du kan kanskje finne noe av det brukt?

Skal gjøre ett forsøk men mitt inntrykk er at de fleste bøkene er av den typen man ønsker å ha stående på klinikken som ferdig utdannet veterinær. Sånn sett en god investering da. :)

Skrevet

Noen som vet når man får vite hvilke fag man har fått plass på?

Det må du nesten spørre instituttet ditt om, for sånt kan vel variere veldig. Hos oss er det først og fremst studieveileder som ordner med fagene som har antallsbegrensning, så da er det jo avhengig av at de er hjemme fra ferie for eksempel.

Jeg har ett år igjen som student! Skal skrive masteroppgaven min i by- og regionplanlegging over jul, så i høst er siste mulighet til å ta fag. Jeg sitter og pønsker på fagvalg om dagen. Må vurdere om jeg skal ta en fagkombinasjon som jeg vil lære mye av, men som kommer til å være fryktelig tidkrevende - eller om jeg skal ta noe som er litt mindre krevende slik at jeg kan jobbe litt og pusle med masterforberedelser samtidig. Tror kanskje jeg går for første alternativ faktisk. Jeg liker utfordringer!

  • Like 1
Skrevet

Andreåret på energiteknologi står for tur for min del. Deilig å føle at jeg har valgt rett og ikke er i tvil på studievalget. Motivasjonen er på plass og studieteknikken er på plass :D

Skrevet

Starter på en master i geologi (sedimentologi). Gleder meg masse! :D :D

Heter retningen sedimentologi? Hvor skal du ta masteren?

Fikk øynene mer opp for sedimentologi dette semesteret. Fremdeles ikke 100% sikker på hvilken master jeg vil ta selv.

Skrevet

Heter retningen sedimentologi? Hvor skal du ta masteren?

Fikk øynene mer opp for sedimentologi dette semesteret. Fremdeles ikke 100% sikker på hvilken master jeg vil ta selv.

Masteren heter geologi, men innenfor geologi kan man velge mellom ulike retninger. Fortsetter på UiO :) Det som er litt rart er at vi for høstsemesteret må velge fag som passer med den retningen vi ønsker å gå, men vi vet ikke før over jul om vi får en masteroppgave innen ønsket retning. Er ikke uendelig mange sedimentologioppgaver..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...