Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvilken rase ser mest ut som en HUND synes du?


Recommended Posts

Skrevet

Jeg har funnet ut at jeg har et bilde av ordet hund i hodet mitt som er ganske klart og utvetydig. Hvordan akkurat det bildet har festet seg vet jeg ikke, men det bildet som dukker opp spontant når jeg hører ordet hund er faktisk en støver av noe slag.

Sånn ser en HUND ut:

5339f870-eccf-4b8c-b382-2b9e1dd2008c.jpg

  • Svar 71
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Golden og labrador retriever.. Uten tvil. På en andreplass må det være f.eks. beagle. Enig i at harehundene også er litt HUND.

Kelpie, den ligner ikke på noe annet enn en hund. Alle andre raser er enten hund med lange ører, hund med lang pels, hund med ...... Kelpie er bare hund.

Lassie faktisk, sikkert pga tv-titting fra barndommen av.

Posted Images

Skrevet

Golden og labrador retriever.. Uten tvil. :P

På en andreplass må det være f.eks. beagle. Enig i at harehundene også er litt HUND.

Golden-Retriever.jpg

  • Like 3
Guest Klematis
Skrevet

Det må bli Schäfer. Hunden Karo lå ved siden av stolen min da jeg var baby. Jeg husker henne selvfølgelig ikke, men jeg har alltid bildene av en Schäfer i hodet når jeg tenker på ordet hund.

Skrevet

Jeg har funnet ut at jeg har et bilde av ordet hund i hodet mitt som er ganske klart og utvetydig. Hvordan akkurat det bildet har festet seg vet jeg ikke, men det bildet som dukker opp spontant når jeg hører ordet hund er faktisk en støver av noe slag.

Sånn ser en HUND ut:

5339f870-eccf-4b8c-b382-2b9e1dd2008c.jpg

Det er neimen ikke langt fra fasiten :innocent: HUND på alle måter, faktisk :wub:

  • Like 2
Skrevet

Greier ikke å bestemme meg for bare en, så det blir BC, schæfer, golden og labrador. Tror det er de første som popper inn i hodet mitt både fordi de har en vanlig ''hundeform'' :lol:, vanlig pels og farger, middels størrelse og det er blant de første rasene jeg har lært navnene på som barn - sikkert pga. antallet. :ahappy:

Skrevet

Førsteinnskytelsen er noe alla golden retriever/hardehund/border collie (svart og hvit, langhåret). Helst en miks av de kanskje :lol:

For å ta et annet bilde enn de andre som er lagt inn, så ca slik?

mix-dog2.jpg

(lånt fra google)

Skrevet

Jeg ser for meg en stor svart hund med halvlang pels, tror det egentlig er en svart schæfer som dukker opp i hodet mitt når jeg sier hund. Jeg har ikke en gang hatt schæfer og det er ikke mer enn ett år siden jeg møtte den første schæferen som ikke ga meg et dårlig inntrykk :P Ellers dukker den gamle bullmastiff-tispa som vi hadde når jeg var liten opp da, husker henne ikke, men har sett mange bilder :wub:

Black_German_Shepherd.jpg

(bilde hentet på google)

Skrevet

En retriever av noe slag. Stor, men ikke gigantisk, mellomlengde på pels, ensfarget, grei å trene, glad i folk, glad i mat, og passer generelt sett til det meste. Dette er den typiske familiehunden.

Skrevet

En retriever av noe slag. Stor, men ikke gigantisk, mellomlengde på pels, ensfarget, grei å trene, glad i folk, glad i mat, og passer generelt sett til det meste. Dette er den typiske familiehunden.

Jo, men spørsmålet var egentlig hva du spontant ser for deg når du hører ordet hund. Visualiseringen av selve ordet liksom. :)

  • Like 1
Skrevet

Kelpie, den ligner ikke på noe annet enn en hund. Alle andre raser er enten hund med lange ører, hund med lang pels, hund med ...... Kelpie er bare hund.

  • Like 3
Skrevet

Litt rufsete, relativt stor, med klippeører. Ikke den hunden jeg tenker på når noen sier "og så har jeg en hund", da er det stort sett andre raser, men generelt er dette det jeg ser for meg ved "en hund gikk forbi".

Ganske nøyaktig den bakerste her! Bare med littegrann mer rufsete pels.

LADY-AND-TRAMP.jpg

  • Like 1
Skrevet

Vel, basenji er iallefall IKKE en hund! Mer en villhund med noe katt, ape, ulv og hamster blandet inn. Ja, og Guinea Singing dog og Dingo.

Hund? Tja.. schafer, retriverne og slikt kanskje?

Skrevet

Innlegget mitt ville ikke poste, prøver igjen.

For meg er det funksjonelle kropper, stå ører, hale som henger og lange snuter.

Scäferhund av brukslinjer, Vellbygget Malle, AK, ACD o.l.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...