Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Inspirert av den sovende hunden (som endelig hoppet opp i sofaen), og som resultat av at man tenker på alt mulig annet enn det man egentlig burde.. så lurer jeg på - hva er din favorittlyd?

Min favorittlyd er definitivt lyden av en sovende/drømmende hund. Lyden av at F sover gjør at jeg er nødt til å ta en pause fra det jeg holder på med, og bare lytte. Og smile. Jeg får aldri nok, jeg simpelthen elsker de lydene hun lager :wub:

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

*Bein som knekker *negler mot tavle

great minds osv.

Knitrende bål

Guest Michellus
Skrevet

Min favorittlyd er lydene Alice kommer med når hun vil ha oppmerksomhet. Da har hun som regel en sokk i munnen, også knurrer og "jodler" hun :wub:

Skrevet

Jeg tror det må være når vi er langt inne i skogen alene, og bare hører på skogen. Stillheten men allikevel alt livet, fuglene, vannet... Det er herlig det!

  • Like 2
Skrevet

Å våkne på morningen til kvitrende fugler etter en lang vinter, er nok en av mine favorittlyder. Ett godt tegn på at våren/sommeren nærmer seg. :ahappy:

  • Like 2
Skrevet

Rolig Skvulpende vatten kombinert med lukten av sjø, og lyden av fotspor (meneske eller hest) i snø og mange minus kommer høyt opp på listen :-) Akkurat nå lengter jeg til førstnevnte <3

Og yrende fuglekvitter på vei til t banen om morgenen i disse tidlige vårdager <3

  • Like 2
Skrevet

Åh vanskelig å velge! Tror lyden av bølger som slår mot stein/berg havner på topp, etterfulgt av skravlende ærfugl (kombinasjonen av de to er helt nydelig :ahappy: ).

Skrevet

Det må bli delt førsteplass for meg mellom løvsangerens vakre og heiloens sørmodige sang på fjellet om sommeren. :heart:

Edit: Andre favoritter er svarttrosten. Og gransangeren. Og rødstrupen. Og stillheten på fjellet om vinteren. :heart:

  • Like 1
Skrevet

Det må bli delt førsteplass for meg mellom løvsangerens vakre og heiloens sørmodige sang på fjellet om sommeren. :heart:

Edit: Andre favoritter er svarttrosten. Og gransangeren. Og rødstrupen. Og stillheten på fjellet om vinteren. :heart:

Signerer rødstrupe og svarttrost :wub:

Skrevet

Emmas kose-lyder. Hun stønner, grynter og bare er så søt og rar :wub: Hos My er det mase og syte-lydene hennes, hun høres virkelig ut som om hun KLAGER. Av og til høres hun også litt ut som en due. :lol:

Skrevet

Gryntene Bobby lager når han koser seg eller er forventningsfull og humler i blomsterbusk. :) Og fuglekvitring. Og korps som øver seg til 17. mai (selv om jeg vet det er ganske få som er enige med meg der). Og lyden av gammeldags gressklipper.

Skrevet

- Stillheten og roen i skogen på en fin vårdag/sommer :heart:

- Knitring i peisen/på bål :heart:

- Fuglesang på våren :heart:

- God musikk :heart:

- Teo sine kose-lyder av tilfredshet :heart:

- Koselydene til fine kjæresten min :heart:

- Stemmen til kjæresten min :heart:

Skrevet

Koselydene Koda lager når han ruller rundt på ryggen og storkoser seg er en stor favoritt. :)
Og fuglekvitter en varm solfylt sommermorgen.

Skrevet

Jeg elsker vann. Selv om jeg alltid blir så tissatrengt, så elsker jeg også lyden av vann!

En liten sildrende bekk er klart favoritten, men bølger som slår rolig mot land, stillheten eller lyden av bevegelsene i havet under vann og når man svømmer alene i et basseng er balsam for sjelen. Dypt til skogs uten noe annet enn naturen rundt seg står også veldig høyt på lista :wub:

Favorittlyden fra Keo er at han er en svært tyst hund i hverdagen :aww:

Skrevet

*Lillemor som ler

*hestehøver på tregulv

*A som ler. Spesielt i søvne.

*hester som velkomst-humrer når man kommer inn i stallen om morgenen..

Sikker på at ikke dere egentlig er samme person? :lol:

  • Like 1
Skrevet

lundehundlydene :wub: Finnes ikke bedre lyder i denne verden rett og slett. Litt sånn "jodlende", brumlende vidunderlig herlig lyd :ahappy:

Her er et eksempel på lydene. Shensi har ganske likt som han og jeg smelter som smør i solstek av det <3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...