Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest irKaroline
Skrevet

Han med smilet, var vel Kevin det var ment? Han med smilehull som valgte hun som var så pen, men egentlig så valgte han henne fordi hun var minst pen?

Jeg og sambo har tradisjon fra til og med før vi ble sammen for å se første episode av paradise sammen. Er utrolig fasinerende at det finnes sånne mennesker!

Denne sesongen synes jeg ser meget lovende ut, så tror det blir viet litt mer tid til å smugse på episodene enn tidliegre år! Gleder meg!

Jeg heier på han på det hvite laget som ikke flørtet med jenter han ikke er helt sikker på at liker han tilbake, og så vil han spare pengene om han vinner, for en søting (foreløpig), han blir å bli spist levende der inne!

  • Svar 203
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

"Jeg liker gutter som er litt sånn tjukk" aahahaha priceless .

Det var i hvert fall den kuleste twisten jeg har sett på lenge! Jeg var helt sikker på at det skulle stå "Den ensomme ofrer en gutt for en jente", altså at han fikk sende ut en gutt. Men hvorfor

For å ikke snakke om Harald, Harold eller Halvard!

Skrevet

Gleder meg alltid til PH. Det er litt sånn småpining av meg selv, fordi jeg blir så flau på deres vegne. Jeg tar meg i å lure på om disse folka er så dumme i virkeligheten...

Og igjen får jeg bekrefta at gutter som er kjekke og som vet det selv, er noen duster. De kan være så pene de vil, men med sånn personlighet så er de ikke mye tiltrekkende.... Ikke for det...jeg syntes ikke noen av guttene stakk seg ut som særlig pene. Kanskje muligens litt småsøt han Stavangerfyren som er bartender. Kanskje. De hvite gutta var ikke pene :P

Skrevet

Ikke alle som har TV-kanaler :P Gøy at episoden kommer på nett samtidig som den går på TV! Før måtte vi jo vente til den var ferdig på TV før den kom på nett mener jeg å huske. :)

Herregud, han der egenutnevnte "sjefen" over det hvite laget.. Han tar kaka. -__- Makan til premiedust.

Skrevet

Følger selvfølgelig med i år ;)

Tina var nemlig bestevenninnen min på barneskolen :P

Ikke hatt noe særlig kontakt de siste årene, men må nesten følge med :D

Håper hun sender Kevin, til pieces ut derfra.. Makan til klyse!

Skrevet

Men. Norske pærra er så mye roligere, eller kjedeligere på en måte? Det har vært to fester, men vi har jo knapt fått sett en dritt av de, så de kan ikke ha vært så sykt bra liksom :P

Skrevet

Seriøst, så utrolig motbydelige de hvite er.

Og seriøst, han ene svarte? :lol: "Nei, jeg vet ikke om jeg har en plan jeg, det kan være jeg hadde en, men så måtte jeg bæsje, og så måtte jeg jo tørke meg, så da glemte jeg den." :lol: :lol:

  • Like 2
Skrevet

For meg som ennå ikke har sett noe av PH, så fremsto en del av kommertarene her inne som en smuuule rasistiske;P "alle de hvite, han ene svarte" osv!

Jeg har prøvd å se PH, hver gang det er "kjentfolk" med. Men blir så flau at det er vanskelig å følge med!:o

Skrevet

For meg som ennå ikke har sett noe av PH, så fremsto en del av kommertarene her inne som en smuuule rasistiske;P "alle de hvite, han ene svarte" osv!

Jeg har prøvd å se PH, hver gang det er "kjentfolk" med. Men blir så flau at det er vanskelig å følge med!:o

Har ikke sett selv, men leser det som at det er et svart og et hvitt lag, jeg?!

Skrevet

For meg som ennå ikke har sett noe av PH, så fremsto en del av kommertarene her inne som en smuuule rasistiske;P "alle de hvite, han ene svarte" osv!

Jeg har prøvd å se PH, hver gang det er "kjentfolk" med. Men blir så flau at det er vanskelig å følge med! :o

Hahahaha, morsomt. For en som ikke har sett så høres det faktisk veldig rasistisk ut ja :P Det er hvitt og svart lag, og de går kledd i disse fargene også ;)

Skrevet

@Maria @antonia Det kom først inn en guttegjeng i svarte skjorter, og så kom det inn en ny guttegjeng i hvite. :lol: 

Nettopp. Var sånn jeg tolket det som ble skrevet :) Folk her inne har ikke for vane å være spesielt rasistiske synes jeg ;)
Skrevet

Nettopp. Var sånn jeg tolket det som ble skrevet :) Folk her inne har ikke for vane å være spesielt rasistiske synes jeg ;)

Skjønte raskt at det var lag det var snakk om, og fikk meg da en god latter;D

Skrevet

"Jag har fått nok av baijs" (svensken) hahahah. Herregud for en gjeng. Med en gang damene folater hotellet løper alle på do.. haha

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. En 12-ukersvalp skal ikke alene en hel arbeidsdag. Start på sekunder og gå tilbake før den piper. Når dere senere faktisk går ut: spør en nabo, eller la en gammel iPhone ligge i gangen med skjermen på, så dere vet om det er 20 sekunder eller 20 minutter. Jeg har laget en liten iPhone-app for akkurat det: BarkPing. Varsel når den bjeffer. Ingen kamera. Den får ikke bjeffingen til å slutte — den gjør bare at du vet. https://apps.apple.com/se/app/barkping-dog-monitor/id6798404076
    • Første spørsmål er jo om du har bilder av hunden og om hunden faktisk er undervektig eller bare en slank, men frisk og helt funksjonsbeskrivelse type. Det er jo ikke til å stikke under en stol at de aller fleste hunder er tjukke i varierende grad og at de aller fleste som synes hunden sin er tynn egentlig har en helt frisk hund i ok vekt, om enn på den slanke enden av skalaen.  Så er det noen som har en bygning/kroppsholdning som kanskje fremhever bein osv litt mer enn andre også. Karperygg, hoftebein som stikker ut litt selv når hunden ikke er påfallende de tynn osv. I tillegg er jo hunden din relativt ung enda og det tar litt tid å få på plass skikkelig muskelmasse osv på en del hunder. Det er sjeldent hunder sulter foran matskålen , men er man urolig så er selvsagt veterinær en grei plass å starte.  Utover det. 1. Avklare om hunden faktisk er undervektig eller om det bare er utenfor din preferanse eller hva du er vant til. 2 bygge muskler. Både gjennom målrettet trening/aktivisering og ved å sørge for at hunden får i seg ett godt for med nok proteiner osv. 3. Om hunden faktisk er for tynn, få i den mer kalorier. Det kan være å gå over på feks høyenergi fôr, mer kalorier, mer fett, mer proteiner uten å øke mengde mat fysisk.altså enklere å få i hunden mer. I verste fall kan man tilsette rent fett. Har hunden god matlyst så er det selvsagt bare å øke mengde også.  Er det en hund som har tendenser til å stresse litt så kan det hjelpe mye å trene litt på å stresse ned også. Stress brenner mange kalorier 
    • Tilvenn munnkurv, ha halsbånd og ett litt kort bånd hengende på hunden om det kan hjelpe deg å få lettere kontroll uten å bli fysisk med hunden. Bur, grind og gitter kan også brukes når man trenger det. Evt ha en plass å binde fadt hunden i bånd på plassen sin.  Her trengs det nok også en del rotrening, lydighetstrening og grensesetting for å hjelpe hunden å skru av litt å roe ned. Kanskje er det også nødvendig å se litt på mengde aktivitet, om hunden får nok positivt outlet samt type aktivitet, om det er aktivitet som bygger oppunder en godsliten og fornøyd hund eller om det er aktivitet som bygger opp stress og uro.  Mange unghunder kan streve med ganske mye stress i perioder gjennom pubertet,  så det kan "bare" være derfor, noen hunder er generelt mer stresset og er litt sånn hele livet også. Men ofte kan det jo påvirkes delvis av oss iallefall.   Uansett så er det nok på tide å få "tatt noen kamper" og ikke bare prøve å unngå det. Tren der det er vanskelig og der reaksjonene kommer litt. Bruk hjelpemidler (bånd, munnkurv), vær tålmodig. Jobb med impulskontroll, lydighet og generell kontroll. Er du usikker på hvordan så ville jeg tatt kontakt med noen kompetente hundetrenere og fått hjelp i hjemmemiljø   
    • Nå er Zelda rett nok bare valp enda, men jeg opplever rasen som mer som en varsler enn vokter, og foreløpig er det igrunn lite varsling og på min iallefall.  Lite alvor.. Helt sikkert noen individuelle forskjeller selvsagt,  men generelt sett. Virker som hyggelige hunder, glad i folk, mye lyd dog (i lek osv når de blir ivrige). Min oppfatning av rasen er at det er ganske moderate og relativt enkle hunder med passelig aktivitetsnivå for folk som liker å være ute og kanskje trene litt hundesport, men uten å bli ekstremt liksom.  Litt avhengig av hvordan man definerer ting og hva man sammenligner med. Veldig fysiske og sprettne hunder med mye humor og tøys. 😄 
    • Velkommen tilbake!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...