Gå til innhold
Hundesonen.no

Hva gleder du deg til i 2015?


Recommended Posts

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Til det nye familiemedlemmet kommer

Gleder meg aller mest til enda et år med datteren min Så gleder jeg meg til et år til med min kjære Bonde! Flytte opp igjen på gården og gjøre huset der til mitt! Få mer tid til hestene igjen, intro

Jeg gleder meg til skolen starter om en drøy uke Jeg gleder meg til å reise til Svalbard! Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

- Jeg ser frem til å få meg jobb

- Jeg ser frem til å få LP1 på plass slik at jeg kan begynne å konkurrere

- Jeg ser frem til å bli mer aktiv i skog og mark igjen

Skrevet
  • Sydentur i januar
  • Å få våre to nye reclinere som ble kjøpt idag, og få kjellerstua helt ferdig
  • En uke fri fra studier i mars
  • Sommer, og sommerferie
  • Tid med min sønn
  • Tid med hundene. Håper det blir agilitykurs blant annet.
Skrevet

Jeg ser fram til

- bli ferdig med bacheloren

- flytte til/rundt Kragerø

- finne meg jobb

- finne oss et sted å bo

- til å stille Aron på offisielle utstillinger

- grunnkurs, spor, trening med Aron

- mange fine opplevelser med guttene mine :wub:

Skrevet

- Forhåpentligvis fast jobb ikke så langt inn i det nye året.

- Jeg håper og tror at jeg kanskje får meg kjæreste. Driver å dater en fyr nå, som jeg liker bedre og bedre :D

- Masse fine turer med Teo :)

- Forhåpentligvis en eller to uker med ferie i Bergen :D Jeg har vel mer eller mindre lovet at jeg skal komme, så jeg må nok få gjennomført det :D

Ellers så tar jeg dagene som de kommer :D

Skrevet

Istemmer med flere ovenfor, jeg gleder meg til SOMMER! :D Sommer i Nord-Norge forhåpentligvis. Sommern for 2 år siden satt jeg inne nesten hele sommern og skreiv masteroppgave, i "år" (fjor) sommer jobbet jeg 5 uker i Juni-Juli på feltarbeid. Håååååper jeg kan få sommer i nord i år, selv om det jo er fort gjort at det blir feltarbeid i år og :(

Gleder meg til å møte fine folk! Gleder meg til å gripe muligheter - og alt sånt Lola-solskinn-ut-av-rævva piss, for det er litt sant innimellom! :lol:

Guest Christine
Skrevet

- Masse konkurranser

- Ag kurs i Sverige

- Mer kjøring med hundene i tospann

- Hundetreninger og fine turer

- Fortsette med spor

- Reise utenlands

- Begynne på siste år av bachelor

Guest Michellus
Skrevet

Gleder meg til kvelden er over og smell og lysglimt forsvinner sånn at bikkja kan gå ut og drite :P

Men sånn seriøst:

- Jeg gleder meg til å tre inn i konkurranseringen. Yikes!

- Jeg gleder meg til å få vært med på fellestreninger jevnt og trutt.

- Jeg gleder meg til å bytte bil siden "Bruce" sin automatkasse streika i går :lol::cry:

Skrevet

Gleder meg først og fremst til forhåpentligvis enda et år med min elskede Bella. Det er mitt aller høyeste ønske, at vi får tilbringe hele 2015 sammen.

Gleder meg til å se Nora gå fra å være unghund til å bli en ung dame.

Gleder meg til mange fine opplevelser og lange herlige turer med begge to (tre).

Gleder meg til den nye valpen forhåpentligvis kommer i hus. Har 3 aktuelle kull, så noe må det vel bli :) Skulle ønske jeg hadde mulighet til å ta to, for jeg har vanvittig lyst på valp fra to av kullene og greier nesten ikke velge!

Gleder meg til alle utstillingene, først og fremst til MyDog allerede i starten av januar.

Gleder meg til Nora blir norsk og dansk (og svensk/nordisk?) champion i løpet av sommeren.

Gleder meg til jeg skal bli sunn, sprek og tynn :D (det er lov å håpe at i år er året...)

Skrevet

*Starter sånn smått opp i januar med hundelufting, for så å ha det som fulltid i juli, håper jeg :)

*gleder meg til min allerførste utenlandsreise (vet ikke hvor enda) med lillesøsteren min.

*Ser frem til å putte Iben på staffetoppen. Finnes ikke ambisiøs ihvertfall ;) men håper og tror hun kan komme opp på topp 10 lista iløpet av 2015. Det er de små gleder ;)

  • Like 1
Skrevet

Gleder meg til :

-Valper

- Nye kurs innen Lp,bruks og utstilling

- Begynne og stille Cirka

-Starte i Lp2, Bruks og Rally

- Hundetreninger med venner og ukjente

- Lange skogsturer

-Vår/sommer

- Flytte

- Ny jobb

Skrevet

Etter 7 år jeg vil betegne som "magre", uten å forklare mer hva jeg legger i det, tror jeg at 2015 blir starten på de 7 "fete" årene.... og nei - jeg snakker ikke om penger....

Skrevet

Jeg gleder meg til

- nye perser i styrkeløft og til flere gode treningsøyeblikk gjennom det nye året.

- å utfordre meg selv på noen punkter jeg aldri har utfordret meg selv på: jeg skal ikke spise godteri før 01.07.14 (dette startet jeg på mandagen som var fordi det er lettest å starte på mandager, og jeg ikke ville "besudle" det nye året ved å starte neste mandag :innocent: ) og slutte å spise mat foran tv, data, mobil og bøker (overraskende effektivt).

- ny lærdom på skolen og få anvende kunnskapen min på sommerjobb

- å tilbringe mer tid med verdens beste familie, venner og hunder, jeg innser nå at tiden vi har er dyrebar, ingenting varer evig, så jeg skal jammen sette pris på det.

- å flytte inn med min nåværende romvenninne og en venninne til, til høsten. Uslåelig kombinasjon :)

Jeg gleder meg egentlig bare til alt!

  • Like 2
Skrevet

Jeg får jo svare selv også, jeg blir både nostalgisk og visjonær sånn ved et årsskifte, og sitter med almanakken for 2015 for å fylle ut artige planer og mindre morsomme avtaler.

Jeg gleder meg til å stille valp, det er en helt egen sjarme på valpeshow.

Jeg gleder meg til å stille veteran, det er en helt egen stemning når veteran bedømmes.

Jeg gleder meg til å få tatt et tregenerasjonersbilde når X'en og Foenix er tilbake i pels, for nå gjør de seg best bak kamera :D

Jeg gleder meg til koret skal delta i NM i kor i oktober, selv om jeg vet at det blir ni måneder med hardt arbeid først.

Jeg gleder meg til søstra mi og forloveden skal gifte seg, og jeg er for lengst over at hun endte opp med min store fjortiscrush! :D

Jeg gleder meg til European Dog Show.

Jeg gleder meg til å jobbe mer med LP og bruks dette året.

Jeg gleder meg til å ta fatt på nye utfordringer i raseklubben.

Jeg gleder meg til å se hvordan valpene utvikler seg.

Jeg gleder meg til å publisere en ny roman - under pseudonym, på freeshare, men jeg gleder meg likevel til å se et fullført produkt.

Jeg gleder meg til en ny sesong av Glee, selv om det også er den siste.

  • Like 2
Skrevet

Jeg gleder meg

  • til våren. Planlegger å dyrke litt urter og grønnsaker denne sommeren. Kanskje realisere drømmen om et drivhus.
  • til å bare være sammen med hundene mine, håper på mange fine turer hvis beina holder.
  • til å jobbe for Miljøpartiet de grønne, og til det spennende kommunevalget til høsten.
  • Like 1
Skrevet

Jeg gleder meg til...

- Å bli litt aktiv i hundeklubben, delta på et par kurs o.l.

- Forhåpentligvis klare å jobbe litt i løpet av året.

- Finne det perfekte hjemmet til hesten, så jeg får litt bedre samvittighet og langt bedre økonomi.

- Begynne å øvelseskjøre, har utsatt det alt for lenge.

- Se hundene vokse opp, er så spent på hvordan de utvikler seg. :)

Skrevet

- Forhåpentligvis klare å ta lappen slik at jeg kan besøke @Kaja i vakre Dagali :heart:

- Hvis ting fortsetter som nå, så kanskje kjærlighetsfronten blir bedre :)

- Sommerferie

- Masse turer i Hafjell

- Fine opplevelser på jobben med de fine ungdommene

- Få opplæring på pubben slik at jeg kan begynne å jobbe i baren og dermed avlaste eierne litt

- Mange nye opplevelser med de fine vennene mine :ahappy:

  • Like 1
Skrevet

Jeg gleder meg til...

- Å forhåpentligvis bli friskere og stabilisert kroppen

- Se om lavkarbo hjelper (gir det 1 år jeg)

- Ha energi til å trene igjen

- Gå på kurs med småen

- Feire 1årsdag med beste mannen

- Begynne siste året på bacheloren

- Spare masse peng

- Reise til varmere strøk

Og mye mye mye mer :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...