Gå til innhold
Hundesonen.no

En sonis-julefortelling KOMMENTARTRÅD


Recommended Posts

  • Svar 563
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg har begynt å skrive, jeg, samme om dere vil eller ikke

Oi, det høres jo ut som... Nei, det blir for teit.

Oh jul med din glede! En vaske-ekte sporhund kom oss til unnsetning i dag! Dere kan tro det ble glede i leiren da det var @jaktlykke og Amigo som stillte seg klar til dysst til dagens ekspedisjon ov

Skrevet

Jo, dette handler om Samholdet på tvers av geografiske grenser og sosiale ulikheter, Det Gode mot Det Onde, mørkets krefter, håpet, Kjærligheten og inkludering, @JeanetteH :sleep:

Mer du lurte på? :lol:

Omtrent som omtalen av "Tilværelsens uutholdelige letthet" som jeg leste i går, det der :lol: :lol:.

Skrevet

Jo, dette handler om Samholdet på tvers av geografiske grenser og sosiale ulikheter, Det Gode mot Det Onde, mørkets krefter, håpet, Kjærligheten og inkludering, @JeanetteH :sleep:

Mer du lurte på? :lol:

Da er det litt som novellen jeg aldri leste ferdig, og aldri burde begynnt på: A slow regard of silent things. :lol: :lol:

Skrevet

Det blir vel litt som sånne sitcom-serier. Seinfeld har for eksempel sagt at ideen bak serien hans er at den skal være så blottet for handling som mulig. Rare situasjoner og hendelser, gjerne sånn at man kjenner igjen sonispersonlighetene, og så cliffhangers som gjerne går i en annen retning enn forfatteren la opp til. Legg til en dose julestemning og en dæsj uhygge så har du sonens julefortelling.

f082.gif

  • Like 4
Skrevet

Enig med ida! Og bare hyggelig, jeg gjorde det for din skyld Tekopp :sleep::D

Men altså, lot dere Espen ligge igjen på Godset? Med RR listende rundt hushjørnene? Er vel ikke bare damer han hiver seg over... :whistle:

Skrevet

Det første jeg gjør etter å ha sett Narnia (selvfølgelig) er å lese julefortellingen (ok, jeg googlet steketid på kalkun først idag da....) For en koselig episode idag :D

Skrevet

Så Sniff var den ukjente dachsen? Hun virker jo som en trivelig hund, kunne helt sikkert dognappet henne ;)

De lavoene virket kjempekoselige, jeg vil på tur dit!

Men det eneste som skjedde når jeg dro hjemmefra i dag var at jeg havnet på jobb. Hm...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...