Gå til innhold
Hundesonen.no

Skessa / DeepEyes Violently Happy V


Recommended Posts

  • Svar 254
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er helt skammelig hvis det blir sånn at en ikke kan være flink, fornøyd og få til ting uten å være redd for at andre skal føle seg mindre suksessfulle eller pressa, og jeg er sikker på at de som h

Hun er bare noe av det skjønneste jeg har sett. Og Violently Happy, man finner vel neppe et mer passende nav på en sånn en kelpie.

Pass på når du går tur, så ikke en slem dame med springer spaniel kommer og kidnapper henne :-D Noe så nydelig!

Skrevet

Tusen takk for hver og en kommentar! Hun er virkelig både nydelig og flink! :)

Søtnos! :ahappy: Hvor stor er hun nå? Hun ser så stor ut på bildene egentlig, men jeg har latt meg lure av kelpievalpebilder før. :P

Det var det da. Jeg er visst ikke av de som er så flinke til å måle og veie valpen min. Skal komme tilbake til saken. :aww:
Hun er hvertfall ikke så stor som bildene gir inntrykk av nei. :P

Skrevet

Fikk et bittelite opphold i tåken og rakk akkurat og ta noen litt bedre bilder idag. :)

10429221_10152854658571399_2428431348849

988883_10152854658826399_672200159814948

10372297_10152854658901399_3440870675863

Edit: Ser at hun har grodd seg litt pels. :)

Wow, hun ser ut som en årntli hund jo! fin :wub:

  • Like 1
Skrevet

Skikkleig voksen på de siste bildene. Og så flink når hun løper rundt.

Og jeg synes hun var råsøt når hun ville ha lekene for seg selv. haha. Farskbaby

Skrevet

Søtnos! :ahappy: Hvor stor er hun nå? Hun ser så stor ut på bildene egentlig, men jeg har latt meg lure av kelpievalpebilder før. :P

Hun er 39 (kanskje 40) cm og veier 8,1 kg :)

Skikkleig voksen på de siste bildene. Og så flink når hun løper rundt.

Og jeg synes hun var råsøt når hun ville ha lekene for seg selv. haha. Farskbaby

Takk! Hva betyr farskbaby? Hehe :ahappy:

Jeg syntes det var noen som skrev det, men jeg må defintitvt ha kamearet på stativet når hun kan det ihvertfall ja! Det blir gøy å se! :ahappy:

Skrevet

Det er hun ihvertfall. :wub:
Da hun ville maltraktere lammeskinnet uten å høre på nei, fikk hun tilslutt en tørkerull (les slippers! :lol: ) i hodet sammen med streng stemme. Typisk da er at hun blir kjempeglad og vil leke. :lol:

Skrevet

Hihi du fikk forklaringen lengre oppe så jeg. ? oj allerede ja! Hihi da er hun nesten like stor som Vips er. Gøy å se hvor hun ender på skalaen sånn størrelsesmessig. :)

Skrevet

Det blir spennende å se henne ved siden av Opsis igjen... :lol:

Det ser så bra ut! Flink Marie. :D

Takk :D

Hvor høy ble Opsis tilslutt egentlig?

Skrevet

Hun vokser og gror altså. Tiden går fort!
Og flinke dere er på trening. Kler hverandre som hånd i hanske :D

  • 3 weeks later...
Skrevet

Skessa har debutert på valpeshow idag, og det gikk helt strålende. Hun var så blid og glad hele dagen, selv etter mange nye inntrykk og 0 avslappning imellom.

Vi hadde vekkerklokke på halv 7 og dro rett opp i hallen. Etter rasen der hun slo broren sin og ble BIR så dro vi hjem til Anette og Thorstein for å vente på gruppa. Der herjet hun og lekte med jentene til Anette, før vi dro tilbake i hallen. Der var det enda lang venting, og i tillegg ble valpene ropt inn i oppsamlingsringen mens dommerne enda spise.

Og dette er slik hun viste seg på slutten av en lang dag:



Forelsket ja! :wub:

Edit:
Glemte bilder! Tatt mer eller mindre av Anette! :P

10891891_10154945827255464_2797301019389

10885527_10154945827660464_6844881634060

9485_10154945827700464_87656601036160736

10881563_10154945442170464_6578400641441

10891482_10154945593170464_7541861379026

10893359_10154945698310464_1199697678_n.

10455051_10154945540475464_5608315686189

Og kritikken!

4,5 months, correct bite. Good feminin type. Good topline and double coat. Nice forchest and dept of chest for age. Well angulation in behind quarters. Typical eye. Good type. Good colour. Feminin expression. Shows narrow in croup and behind quarters-shows in movement.

(Eller lignende da det var totalt uleselig...)

Skrevet

Skessa har debutert på valpeshow idag, og det gikk helt strålende. Hun var så blid og glad hele dagen, selv etter mange nye inntrykk og 0 avslappning imellom.

Vi hadde vekkerklokke på halv 7 og dro rett opp i hallen. Etter rasen der hun slo broren sin og ble BIR så dro vi hjem til Anette og Thorstein for å vente på gruppa. Der herjet hun og lekte med jentene til Anette, før vi dro tilbake i hallen. Der var det enda lang venting, og i tillegg ble valpene ropt inn i oppsamlingsringen mens dommerne enda spise.

Og dette er slik hun viste seg på slutten av en lang dag:

Forelsket ja! :wub:

Edit:

Glemte bilder! Tatt mer eller mindre av AnetteN

9485_10154945827700464_87656601036160736

Og kritikken!

4,5 months, correct bite. Good feminin type. Good topline and double coat. Nice forchest and dept of chest for age. Well angulation in behind quarters. Typical eye. Good type. Good colour. Feminin expression. Shows narrow in croup and behind quarters-shows in movement.

(Eller lignende da det var totalt uleselig...)

For ei bust :D Gratulerer med fin debut i ringen, hun ser virkelig fin ut :) Og så mye dere har fått til allerede!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
    • Er det SÅ lett for dem å bytte ut en kjøper da? Som de forhåpentligvis har hatt et par møter med, snakket med og "godkjent"?   De kan faktisk heller ikke bare trekke kjøpet der og da, isåfall kan du anmelde dem for svindel. I motsetning til en del andre lovbrudd i "hundebransjen" mistenker jeg at det også vil bli tatt mer på alvor siden det er et økonomisk lovbrudd og ikke dyrevelferdsmessig.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...