Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 665
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Da har jeg fått bilde av hannene, så da kan jeg vel egentlig opprette en tråd for lillemannen, selv om jeg ikke vet hvilken som blir vår enda! De er født 12 august, så de er 3 uker i dag og fantast

Da har fineste julegaven entret heimen!  Vi er forelska så det holder! Han er helt ufattelig kul  Banzai er også forelska, men det var ventet, han digger jo valper! Fineste lille

Ellers var det litt underholdning når jeg og Banzai var inne til bedømming Han er jo litt vel ape, har ekstremt kort konsentrasjon og liker best å rulle rundt og klovne seg om vi står stille Bare

Posted Images

Skrevet

Ja veldig trist...:( Man vet aldri hvor lenge man har folk i livet sitt, så å passe på å fortelle folk at man er glad i dem er så utrolig viktig :heart: Mamma har lært oss opp godt der, at det er viktig med klemmer og å si at man er glad i hverandre, så det siste jeg sa til henne var at jeg var glad i henne, takk og pris... :heart: 

 

  • Like 1
Skrevet
3 timer siden, Rocket skrev:

Jeg vet så inderlig godt hvordan du har det, mamma ble bare 48. Plutselig er de ikke der lenger liksom. :no:
Kondolerer så mye! :heart:

Uff ja :( Helt vanvittig hvor vondt det er... :( Hele tiden tenker jeg slikt som "hmm, lurer på hva mamma hadde sagt til dette" eller "ooh, må fortelle mamma"... men det er ingen mamma å fortelle ting til lengre:icon_cry:

Men livet går jo videre på et vis... Nå er det vanvittig viktig for meg å bruke tid med pappan min. etter 45 år føles det temmelig tomt for han :(:heart: 

Takk for omtanke alle :heart: 

Skrevet
17 timer siden, Sanne skrev:

Uff ja :( Helt vanvittig hvor vondt det er... :( Hele tiden tenker jeg slikt som "hmm, lurer på hva mamma hadde sagt til dette" eller "ooh, må fortelle mamma"... men det er ingen mamma å fortelle ting til lengre:icon_cry:

Men livet går jo videre på et vis... Nå er det vanvittig viktig for meg å bruke tid med pappan min. etter 45 år føles det temmelig tomt for han :(:heart: 

Takk for omtanke alle :heart: 

Jeg også mistet min mor tidlig og vet hvordan det kan være :heart: Stor medfølelse herfra!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...