Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 242
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Alv, til tross for for schæfer 43 år Rett etter kom noen i hvite frakker å la meg inn her: Har heldigvis både pen og snill pleier som passer på meg i tykt og tynt da

Dette er meg; jeg er gammel nok til å være moren til de fleste her inne... Jeg jobber bla annet i brannvesenet ... og så pusler jeg på med blodsporkurs

Heeeeeeeei! Soppen, 25 år Bildene er tatt av Monica og Vivere! Også et mobilbilde sammen med Skinny, sånn at dere ikke tror jeg ikke er glad i henne!

Posted Images

Skrevet

jo dere være dritt lei av å se trynet mitt snart!

post-12096-0-72643200-1396472261_thumb.j

Ooooog bilde nr 2523523525 jeg tok da jeg en gang hadde sukkerprofil og sukker er som kjent mer nazi på bilder enn naziene selv.

post-12096-0-04300000-1396472454_thumb.j

  • Like 15
Guest bikkje1
Skrevet

6tn6sm.jpg

Står alltid bak kamera, så har jo ingen bilder av hele meg. :P

Jeg heter i hvertfall Therese, og er 15 år. Og Simba heter Simba, og blir 1 år om noen uker. :) Vi ser ikke ut som fiskeboller til vanlig, altså. Og ja, Simba har grått hår på hodet.

Skrevet

Anette, 23 år med Monti. Lilledill var ikke født når bildet ble tatt ;-)

531947_10151850318152225_424336445_n.jpg

Mangler bare mannen, så hadde jeg hatt hele familien med :ahappy: Heelerdill med:

1374301_10152226876422225_1271678587_n.j

  • Like 15
Skrevet

2,5 år gammelt bilde, håret har blitt kortere (men jeg sparer det lengre igjen), ansiktet har blitt rundere (men jobber det ned igjen) og hunden har blitt større :)

269998_10150737779505341_4792411_n.jpg

  • Like 14
Skrevet (endret)

Helååå! Kjersti, snart 21, blånd og billi' (neida joda tulla)
1150991_10151767580215141_1200319176_n.j

Jeg lager alt for ofte duckface for å slippe å smile
be7c8632-eee5-4874-9934-1c7bcc68581e_zps


Jobber i klesbutikk
1508196_10152035621675141_797825897_n.jp

Også har jeg verdens søteste Khela som også har æren for nicket :wub:
455_10151247022510141_1759472267_n.jpg

Edit: holy mother så schvære bildene ble. Fins det kode for å få de mindre? Er kopiert fra fb.

Endret av Khela
  • Like 13
Skrevet

Liker meg helst bak kameraet...

kt5r6.jpg
Gjemmer mag bak denne jeg!

m7rlfl.jpg
Men så er det jo selfies da, ekstra artig med slike bilder når man har skjeggehund


ohjlt4.jpg
Noen ganger lar jeg meg avbilde, men bare visst du gir meg en valp!
Dette ble tatt av oppdretter den første gangen jeg var å besøkte Deica, sååå liten!

  • Like 8
Skrevet

Meg og lillemor

12891737173_2d439b8987.jpg

Meg, Kahlo og Zougo - fineste jentene. :wub:

5644326313_6dfbd58473.jpg

Åh skulle ha med info og ja? Jeg er 30 på øverste bildet og 27 (?) på nederste. Hundene lever desverre ikke lenger, riesendyret Kahlo, min øyensten, ble borte for et år siden og Zougo @tulip sin grande ble borte i november (?) Lillemor er 7 mnd på det bildet.

  • Like 14
Skrevet

Tok det siste profilbildet på facen,ser nå at det er to år siden jeg tok det :icon_redface: Men tror ikke jeg ser så aaaaltfor anderledes ut.

Og siden andre legger ut litt info,så heter jeg Kathrine og blir 26år på fredag :) (Men de fleste jeg spør tror jeg er 18-20 :lol: )

184562_10151125120366981_313266104_n.jpg

994261_10151477692691981_611872392_n.jpg

  • Like 9

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Man må såklart ikke, men det kan ofte være greit å utelukke fysisk ubehag ved aggressiv adferd. Når det er sagt høres dette ut som et adferdsproblem. Uavhengig av alder så er det ikke bare å "vente til de vokser det av seg". Hvis en unghund starter med problematisk adferd er det utrolig viktig å jobbe med det, nettopp for å forme den hunden skal bli som voksen. Sånn umiddelbart høres det ut som hunden kan være overstimulert og at dette er et utslag av stress i møte med andre hunder. Hvis dette skjer i hilsesituasjoner eller løs lek med andre hunder så høres det ut som dere må ta ham ut av situasjonen og holde avstand lenge før han når det punktet at dette skjer.
    • Må man alltid ta med hund som ypper til bråk på noen hunder til veterinæren for ekstra sjekk om det er noe galt fysisk? Det er ikke alle hunder den ypper til å slåss. Er en unghund på 2 år. Hunden hopper opp på ryggen til de som hun skal yppe med og når jeg da tar den ned så blir den sint og flyr på enda mere. Vi hadde håpet det skulle bli bedre etter at hunden var fylt 2 år. Men man sier at de ikke blir voksne før 3-4 årsalderen.
    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...