Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du hadde fått ny hund i dag, hva skulle den hete?


Recommended Posts

Skrevet

Fikk ny hund i dag, og hun heter Savannah :P

Gratulerer med ny hund og fint navn! :ahappy:

Akkurat i dag: Selene. Men navn hos meg skifter for hverdag, også må jeg liksom se hunden ann også.

Navnet forrige dagen var bedre! :lol:

  • Svar 181
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Glemte å si at hvis jeg får meg ny setter så blir det Fetter.

Hvis jeg noen gang skaffer meg en lagotto skal han hete Dag-Otto, det er hvertfall helt sikkert.

Sånt forundrer meg alltid veldig Jeg kunne ikke engang ha brydd meg mindre, om så noen i min omgangskrets valgte å kalle hunden sin det min skal/skulle/heter. Jeg skal ikke bo med den uansett og hvis

Skrevet

Jeg skal fortsatt kalle min sannsynlig neste hund for (labra)Dåra! Hva er finere til en labbefrøken liksom? Ikkeno

  • Like 1
Skrevet

Jeg har jo nettopp "fått" to nye, og det ble Orca og Såga :)
Orca er det typen som har navngitt ved en tilfeldig kommentar om at han så ut som en spekkhugger på et bilde som 2 uker gammel, og siden har han bare hett Orca.

Men skulle jeg hatt en hvor jeg ikke tenkte på at det skulle passe til noe stamtavlenavn osv så har jeg veldig lyst på en hund en gang som skal hete Kreevanka. Må være en grå hannhund og han må være veldig bra konstruert. Og selvsagt en Siberian.

Skrevet

Jeg skal fortsatt kalle min sannsynlig neste hund for (labra)Dåra! Hva er finere til en labbefrøken liksom? Ikkeno

Labrador som heter Dåra? Vræl! *dårlige minner*. :P Sier bare leder på hundeleir (nevner ikke navn), svært ulydig labrador, eier på slep og skriking av "Dååååååraaaaaa!! Dååra, daaaa!!". Lol :P

Skrevet

Jeg er også veldig flink til å ombestemme meg og var kanskje litt for skråsikker på forrige side, hun passet ikke helt til å hete Zsa Zsa... :) Og når oppdretter hadde valgt Looking to the Stars som stamtavlenavn fant jeg ut at Adastra måtte passe (ad astra = til/mot stjernene). Ad astra per aspera betyr også til stjernene gjennom motgang, og det kjentes også passende siden jeg har hatt uflaks helsemessig med en del av hundene nå - jeg håper at denne jenten holder seg frisk! :)

Skrevet

Hvordan uttales det? :blink:

Rett fram. Bea-aiv-vass :)

---

Nälli, Rudder, Nastí eller Aileron… Tror jeg er mine framste kandidater :P Mest guttenavn da :P

Skrevet

Rett fram. Bea-aiv-vass :)

Stemmer. Tenk på den gamle tv-serien Bay Watch ;) Bay-vass. Det var sånn de med vallhunden sa det. Men kanskje ikke heelt rikig måte å si det på. Det er iallefall samisk og betyr solskinn eller noe i den duren

Skrevet

Labrador som heter Dåra? Vræl! *dårlige minner*. :P Sier bare leder på hundeleir (nevner ikke navn), svært ulydig labrador, eier på slep og skriking av "Dååååååraaaaaa! Dååra, daaaa!". Lol :P

Perfekt; Dåååra, Dåra da, kom åt a mor no, slutt å toill!

  • Like 2
Skrevet

Hundenavn er vanskelige!

Har en drøm om å eie en rød (mørk aprikos) dverg puddel hann med navn Ginger (En vakker dag).

Tispe navn jeg liker er Karma, Aqua, Mynte og Nuka.

Hannhund navn jeg liker er Timon, Pondus, Apollo og Charlie.

Skulle det blitt en ny hund så ville jeg uansett hatt et navn med første bokstav i stamtavlenavnet.

Skrevet

Om jeg får en hund til vil jeg fortsette i samme stil som før :)

Varg, Myggen og ...... ? Kanskje på tide med et fugle- eller fiskenavn? Guppy, Breiflabb, Ugla eller Kråka? Nei :) Heldigvis kan jeg tenke i maaaaaange år.

  • Like 1
Skrevet

Hahahahaha Guppy! Flott navn!

Fikk jeg hund akkurat nå, skulle den nok hete Logan.. (ja, så en knallbra Wolverine film her om dagen.. og han Logen 9-fingers i bøkene til Joe Arbuth-hvavarrestennåigjen, hvor første boken var knallbra og så gikk det bare nedover.. men for en flott helt Logen 9-fingers er..)

Edit: Selene @JeanetteH?????? Hva har skjedd med deg???? Sånt navn går ikke an!!

  • Like 1
Skrevet

Hva med Boo-ya? :lol:

Jeg kunne hatt en hund som het det! :lol:

_____________________

I dag vil visst mannen ha springer. Det skifter jevnlig her i huset tydligvis. Jeg er ikke god på springernavn tror jeg. Jo, den kan hete Guro! Guro er en glad jente nemlig :aww:

I dag kunne jeg døpt en hund for Futt eller Flisa, alt etter hva som passet :)

  • Like 1
Skrevet

Håper på å få en til i hus snart, og om det blir en spaniel tenker jeg på Pippin. Welsh springer er veldig Pippin, synes jeg, om det skulle bli cocker, må jeg tenke litt mer. Engelsk springer MÅ ha britisk guttenavn (som funker på norsk), som Albert e.l.

Skulle jeg fått en spisshund til, tror jeg det hadde blitt noe a la Boris eller Ivan :D Evt noe gammelnordisk/norrønt...

Må vite stamtavlenavn og hilse på valpen først for å bestemme meg helt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...