Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvis du hadde fått ny hund i dag, hva skulle den hete?


Recommended Posts

  • Svar 181
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Glemte å si at hvis jeg får meg ny setter så blir det Fetter.

Hvis jeg noen gang skaffer meg en lagotto skal han hete Dag-Otto, det er hvertfall helt sikkert.

Sånt forundrer meg alltid veldig Jeg kunne ikke engang ha brydd meg mindre, om så noen i min omgangskrets valgte å kalle hunden sin det min skal/skulle/heter. Jeg skal ikke bo med den uansett og hvis

Skrevet

Jeg ville at Blondie skulle hete Odakota hvis hun kunne få nytt kennelnavn, da hun var fra O-kull. Det betyr venn :) Da hadde hun blitt kalt for Dakota sikkert. Favoritthesten min på ene rideskolen jeg gikk i het Dakota :)

De fleste av mine navn er hemmelige :aww: Fordi jeg liker uvanlige navn og hvis jeg deler de så heter plutselig alle de fordi de er så fine! :aww: Men jeg har delt et jeg vurderer. Det skal en skikkelig show maskotthund få hete kanskje. Og det er Tadah! :D

Gammelt innlegg men LOL så gøy med Tidi og Tada :D

Skrevet

Jeg synes Ulla er fint.. :-) Men den nye valpen skal hete Pie, rett og slett fordi "prefikset" er Shepherd's så det blir Shepherd's Pie :jump: Den sjansen kunne jeg bare ikke la gå fra meg! Men datteren på 6 vil at hun skal hete Lima, så vi får se hva hverdagsnavnet blir ..

  • Like 3
Skrevet

Hvis Storm noen gang får valper MÅ jeg ha en tispe fra kullet som skal hete Daenerys. :D

Genialt!

Hvis "Kvikk" skulle fått et annet navn så måtte det blitt Iver, Ottar, Tore, Tormod eller lignende.

Skrevet

Sara! Jeg bruker navnet Sara på hunndyr som er rampete. Altså som i rampSara, så vi må jo bare ha en hund som heter det, det er jo perfekt! :wub: Får bli etter Shensi sin tid da, siden hun støtt går under navnet Sara :P Rampete hun? Neinei :wub:

Skrevet

Konrad om det ble en ny hanne og Tulla om det ble tispe. Billy og Tulla. Hun jeg faktisk skal ha om et par år heter allerede Arja og det var jeg som ga henne navn da..<3

Skrevet

Mange bra navn her..

Papillon tispe hadde kanskje fått navnet : Kozmina (passer til Triana og Carmelita)

Papillon hann ? : Magnus eller Collin eller Florian, Phoenix eller DeLuca,

Kleinspitz: Oliven (om den blir sort) (har jo ei Eple )

Samojed tispe: Sol

Samojed han: Fjell

(Mine 2 samojeder heter Shaniê og Danny,, men hadde hadde jeg bestemt alt fra starten hadde de hete Foss og Flora.

  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet

Om jeg plutselig skulle fått meg en ny hund i dag eller i morgen så hadde det blitt en Beauceron ved navn Hero :)
Synes de har fargene og tegningene som passer til et slikt navn, men likevel et uttrykk og en natur som blir litt mindre tøft. Mer som en tøffelhelt :P

Skrevet

Nå har jeg akkurat bruk rundt om 2 år på å komme på navn til min nye hund. Det beste navnet jeg kom på som samboer var enig om, kunne bare brukes på hannhund , mente samboer. (Munti) Men så kom @KristinR på navnet Mynte, og det var jo så fint og enkelt at vips så ble det det. (Takk nok en gang) Syns dog egentlig ikke hun kler navnet så godt, for det høres så søtt og uskyldig ut. Pippi hadde passet bedre tror jeg :sleep: Får håpe hun kler navnet sitt bedre etter hvert :thumbsup:

Mynte er så fint! Søteste navnet jeg har hørt på lenge, pleier ikke å la meg inspirere av andre sine navn, men her ble jeg virkelig fristet til å "stjele" :ahappy:.

De fleste av mine navn er hemmelige :aww: Fordi jeg liker uvanlige navn og hvis jeg deler de så heter plutselig alle de fordi de er så fine! :aww: Men jeg har delt et jeg vurderer. Det skal en skikkelig show maskotthund få hete kanskje. Og det er Tadah! :D

Tadah var stilig! :)

Jenten som kommer nå tror jeg skal hete Zsa Zsa, da må jo det bli en morsom liten stjerne med personlighet... :lol: Så funker det godt med Jolie.

Hadde tenkt å kalle henne Morelle, men folk ville trodd hun var oppkalt etter soppen stakkar... Kanskje en senere hund, jeg syns fortsatt det er litt morsomt. Noelle var også på listen, sammen med Lulu, Lilou, Lara, Lana, Lusine, Lyra og Astra (de siste tre ville passet bedre temamessig til stamtavlenavnet).

  • Like 1
  • 4 weeks later...
Skrevet

Hadde egentlig tenkt at jeg skulle få ei tispe (Alba!), men oppdretter ringte i dag og sa at det var blitt født bare gutter, så nå må jeg begynne med navnerunden igjen.

Tror jeg har falt for Bowie egentlig :) Eventuelt Kompis, for jeg er sikker på at vi blir bestevenner, og det er så jovialt å hete det. Samboeren min vil helst at han skal hete Kjell. :huh:

Skrevet

Hadde egentlig tenkt at jeg skulle få ei tispe (Alba!), men oppdretter ringte i dag og sa at det var blitt født bare gutter, så nå må jeg begynne med navnerunden igjen.

Tror jeg har falt for Bowie egentlig :) Eventuelt Kompis, for jeg er sikker på at vi blir bestevenner, og det er så jovialt å hete det. Samboeren min vil helst at han skal hete Kjell. :huh:

Bowie har god karma!!! Vokste opp med en LHcollie som het Bowie, han var verdens beste faktisk :heart:

Skrevet

Bowie har god karma!! Vokste opp med en LHcollie som het Bowie, han var verdens beste faktisk :heart:

Åh, så koselig! Ja jeg tror nok det blir det! :) Men det kan jo hende han slettes ikke ser ut som en Bowie i det hele tatt, så jeg vil ikke bestemme meg helt ennå :D

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg har jo generelt sett hatt navnene på kommende hunder klart lenge før valpen engang har vært planlagt.
Noah f.eks. har hett Noah siden faren hans var sånn ca. 3 år - da bestemte jeg meg for at en gang i fremtiden skulle jeg ha en sønn av Timo og han skulle hete Noah.
Isaque - er et navn som er/var tiltenkt en fremtidig groenendael - det blir ingen fremtidig groenendael så jeg lurer litt på om ikke det navnet kanskje kan passe til en hvit mellompuddel gutt også...... en gang i fremtiden.

OM jeg noen gang skal ha meg malle - så skal den hete Martin - klappet og klart, det navnet har vært klart lenge lenge lenge

Tispenavn er jeg skikkelig dårlig på, det blir litt preget av mangel på impulskontroll mer enn planlegging. Hermine skulle vel strengt tatt hett Grisen, men så ble hun litt lenger hos oppdretter og de kalte henne Hermine og da ble det Hermine da, og det kler henne.
Malin - skulle først hete Marte, men så synes jeg ikke Marte passet så godt til Noah og Hermine, så da ble det Malin da.

Jeg har ingen planer for hva min neste tispe skal hete, jeg planlegger aldri å skaffe meg tispe - så neste hund blir helt sikkert en hannhund det også.

Guest Jonna
Skrevet

Akkurat i dag: Selene. Men navn hos meg skifter for hverdag, også må jeg liksom se hunden ann også.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...