Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Takk for oppklaringen! :ahappy:

Her er bilder tatt sånn ca NÅ. Og jeg ble dritflau når jeg tittet på dem etterpå... har vasket under kjøkkenbenken nå altså! :icon_redface:

post-11727-0-51164100-1392835970_thumb.j

post-11727-0-50769800-1392836037_thumb.j

  • Svar 876
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jeg klarer ikke helt å bestemme meg for om hun ser ut som sjiraffen i Portveien 2 eller et rådyr.

Nitro og Mynte på tur her om dagen

Collies smaker godt. Omnomnom. Hound or a troll? Hjortehunder ser alltid så velstelte ut.

Posted Images

Skrevet

Elsker denne tråden!

Marjan, hva er kulen han har bak på ryggen?

Hoftekammen. Calle har tydelige hoftekammer, noe som også forsterkes av at han er tynn. Det er ikke uvanlig at man ser hoftekammen på salukier. Hellende kryss er riktig på saluki, ifølge standarden.

Om salukiens anatomi her: http://saluki-norway.com/omsaluki/artikler/2011/salukiens_anatomi.html

Skrevet

Hoftekammen. Calle har tydelige hoftekammer, noe som også forsterkes av at han er tynn. Det er ikke uvanlig at man ser hoftekammen på salukier. Hellende kryss er riktig på saluki, ifølge standarden.

Om salukiens anatomi her: http://saluki-norway.com/omsaluki/artikler/2011/salukiens_anatomi.html

Ah, trodde kanskje det var det, men så ser han liksom ikke sånn syltynn ut på de bildene, ikke utstikkende ribbein og sånn, så begynte å lure på om det var en fettkul eller noe, for den var så rundt :lol: (ikke så lett å se på bildene) er jo ikke vant til hoftekuler, Casper får ikke uansett hvor tynn han er.

Han er veldig fin synes jeg, skulle gjerne hatt en kopi! (Og du får gjerne legge ut flere bilder!)

Skrevet

Fantastisk lue :lol: sitter den på, ikke bare i sekundet man tar bilder? Lurt, når det er kaldt og surt.

Nydelig hund :)

Takk skal du ha :) Mamma har strikket begge luene du ser. Den ene er uten ører og strikket litt løsere. Men begge har strikk slik at de holder seg rimelig godt på plass. Den gule er i ekte ull og varmer de tynne øra hennes godt :P

Men må innrømme at jeg er bittelitt flau over å bruke den :|

Skrevet

Den gule må jeg lure søsteren min til å strikke til Casper tror jeg... :lol: hadde digget å gå rundt med en hund med slik lue!

(ot, men altså... når en slik lue blir lagt ut må den kommenteres :lol: )

  • Like 2
Skrevet

Tahawi-beduiner, 70-tallet. Denne klanen holdt til i Egypt, og var spesielt kjente for å være gode krigere/speidere i den egyptiske hæren. Kjent for hestene sine, Tahawi-hester, en egen linje blant araberhest.

581181_420523908033334_454983211_n.jpg

Et bilde fra Hutchinson's Dog Encyclopedia, med brindle saluki øverst (bilde av Florence Amherst):

HDE_13.JPG

Skrevet

Og veldig spennende å se coursing bildene, har noen på face som er aktive med det som deler mye bilder. Tror nok de ler litt av vår LC med plast, men er det ikke lov med hare så er det ikke det..

Skal selv prøve LC for første gang til sommeren med Mynte. Hun har et veldig sterkt jaktinnstinkt, så tror hun vil like det.

Her du skal? https://www.facebook.com/events/213361242203285/?ref_newsfeed_story_type=regular

Skrevet

Hunder registrert siden 2008 er det 102 borzoi og 69 greyhounds. Siden år 2000 til nå er har det vært 318 borzoi og 231 greyhounds. Så det er flere som foretrekker de kan det se ut som :) (tall fra NKK)

Det er faktisk endel rescue greyhounds rundt om. Her nede er det flere bare rundt Kr Sand. De får ikke med seg papirer og blir ikke registrert. Virker å være mere pop å hjelpe en sånn enn de langnesene som ligger på Finn. Bra det altså,men allikevel litt rart.

Skrevet

Mer spam! For nå er det på tide å veie opp for Marjan sin elegante ørkenmynder spam. :P

Hun ser ikke bare ut som et troll og en colliespisende varulv. :D
IMG_0316_Minion.jpg

IMG_0283_Minion.jpg

Collien prøver å gjøre motstand, han har ikke lyst til å bli middag
IMG_0382_Friends.jpg

Det hele endte med at collien kom seg unna, og Minion gikk hjem på tom mage. :no:
IMG_0383_Koios.jpg

  • Like 8
Skrevet

Hunder registrert siden 2008 er det 102 borzoi og 69 greyhounds. Siden år 2000 til nå er har det vært 318 borzoi og 231 greyhounds. Så det er flere som foretrekker de kan det se ut som :) (tall fra NKK)

Jepp, men de siste årene har det vært veldig få registreringer. En del oppdrettere som har falt fra, så tror det har/vil jevne seg ut :hmm:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
    • Kan en hund ha null sosiale ferdigheter med andre hunder? Hun har konflikter med alle hunder hun møter. Akkurat som hun ikke skjønner at hun er for mye og ikke tar til seg til at andre hunder sier i fra til henne? Hun tar jo ikke hintet.
    • Det er nok ikke pga navnene du ikke har fått svar🙂I mange år nå har det vært fryktelig liten aktivitet på forumet her. Syntes alle navnene var fine jeg likte Lilly best. Masse lykke til med valp!!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...