Gå til innhold
Hundesonen.no

Et Whippetkull blir til... :)


Alzenas
 Share

Recommended Posts

  • Svar 492
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Måtte bare dele dette bildet med dere, her er Amira på 16 mnd fra fjorårets kull, og lille Missy, Blonde Ambition (halvsøster) på 10 uker fra dette kullet

Tusen hjertelig takk Vi har nå 5 tisper og 2 hanner. Det er iallefall en igjen før vi kan si vi er ferdig. Men akkurat nå ligger Pearl å dier og vasker alle valpene å har all verdens med tid

Tusen takk alle sammen Jeg kan virkelig sitte å se på valpene hele dagen.. De er rett å slett nydelige

Posted Images

Minsten er fortsatt kvikk og fin, men vi ga ham druesukker bare for at han skulle få mer å gå på. Så han tror jeg det bare blir å gå fint med, men blir litt arbeid nå fremover for å sørge for at han får mye mat :) Jeg filma litt i sted, men det var før alle valpene kom. Jeg kan godt legge den ut etterhvert om jeg klarte å holde kameraet stødig. Jeg var ganske skjelven :lol:

Vi har nå fått 9 valper. 5 tisper og 4 hanner - Og jeg tror vi er ferdige. :D

Pearl har vært stått på til den store gullmedaljen, jeg hadde aldri trodd det skulle gå så smertefritt selv om det var andre gangen. Morsrollen har hun glidd rett inn i, og har bare klart å gå ut av kassa en gang for å tisse rett før nr 7 kom. Da logra hun seg tilbake til valpekassa å la seg ned vesiden av de små mens hun fikla med teppet. Jeg er søkkimponert. :lol:

Nå skal jeg legge meg. Kroppen min er absolutt ikke laget for å døgne.

En vakker liten gutt. Jeg trenger vel ikke engang si at jeg elsker fargene :wub:

Bra å høre at det går fint med han!

Dere må være trøtte alle mann der nå, har vel vært en del vaking i det siste, kan tenke meg at dere ikke har sovet så godt...

Hadde vært kanon med video viss du har, er jo nysgjerrig her :innocent:

Lykke til videre, kommer nok til å følge med her inne :)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tusen takk! Det blir liv i stua om en måneds tid :innocent:

Valpene kom på termin :)

Jeg fikk sovet noen timer mens guttungen var hos bestemora, og pappa`n på jobb. Nå har vi hatt besøk av oppdretteren til Pearl, Trine og Salve fra Kennel Emprezy. Pearl klarte å gå ut av valpekassa i to minutter for å hilse, og hun ble fryktelig glad for å møte dem igjen. Ingen tvil om at at de var kjentfolk :) Nå skal vi få i oss litt sen middag, å bare ligge å beundre våre 9 små. :wub:

Minigutt er kanskje han som er mest på`an når det kommer til melkebaren, og til tross for at han er vesentlig mindre enn de andre dytter ham dem elegant vekk om de er i veien for ham, matvett har han :lol:

Dynene til 40kr fra JYSK er bare geniale. Løp å kjøp!

Valp 1: Tispe født 04.13, 336 g

Valp 2: Tispe født 04.29, 312 g

Valp 3: Tispe født 05.16, 308 g

Valp 4: Hanne født 05.31, 168 g

Valp 5. Hanne født 06.34, 326 g

Valp 6: Tispe født 06.46, 282 g

Valp 7: Tispe født 07.17, 314 g

Valp 8: Hanne født 09.24, 300g

Valp 9: Hanne født 09.53, 328 g

983457_10151477226346968_987501645_n.jpg

Her kommer det også en video av valpene, som bestilt :D

  • Like 9
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gratulerer :D så utrolig nydelig farger! Spesielt den rød brindle (blir den kalt det?) :)

:D Ja, det stemmer. Men den farga kan vokses av også. De vil nok lysne en god del alle sammen. Vi får bare vente å se, jeg likte fargene veldig godt på alle. Så symmetriske å fine. Så fikk vi jo en av hvert kjønn uten brindler, og med bandittmaske. :lol:

De vil nok begge bli ganske lys fawn/beige :)

992398_10151477387251968_1089009336_n.jp

  • Like 4
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...