Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Kjørte forresten full edikkvask på brennneslen i går, og den ville ikke dø. Løvetannen så litt trist ut når jeg la meg. Kikke ut på den nå, nope den er ikke død!

Samme her. Løvetannen jeg dynket med edikkvann i går lever fremdeles i beste velgående. Skal prøve en gang til, men innser vel at jeg blir nødt til å luke...

  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet

Våknet brått i natt, av at Casper sto på gulvet. Jeg var helt i ørska, og klarte ikke tenke i det hele tatt... men jeg syntes det var noe kjent med utrykket hans, men jeg fant bare ikke ut hva... også kastet han opp en diger ball med gress på teppet. Tusen takk, treige hjerne!

Skrevet

Du får en klem av meg for det tror jeg du trenger.

Klem til Hanne! Kom til Bergen du :) :) :)

Stor klem til deg :console:

Takk dere :) Det går litt opp og ned men for det meste bra! Det er i motbakke det går oppover lizzm.

Nå skal jeg fikse kake til ikveld. Geleshotsene ble bra :D Skal snart på jobb og før det er det myyye som skal gjøres :P

  • Like 2
Guest Christine
Skrevet

Herregud, for en start på dagen. fikk besøk av bevepnet hundepatrulie etter å ha ringt politiet for tredje gang, og det høres virkelig når hundepatruljen finner en mann som har stukket til skogs! Flinke malle som gjorde en fæl situasjon til trygg igjen.

Nuh skal jeg på valpeshow, og forhåpentligvis klarer jeg slutte å skjelve om en time eller to..

Skrevet

Morn!! Godt å ha jentene i senga igjen :ahappy: Deilig å våkne og få en suss av en snuppe som strekker seg så lang hun er inntil deg og sukker fornøyd mens den andre vasker tærne dine :lol:

Nå skal jeg bare og så skal vi ut på tur. Tenkte å gå innom hund som hobby og få oss vareprøver og så innom valpeshow etterpå. Det er på Lade det skjer i dag :D

Skrevet

Så deilig det var å sove ut! Å kjøre tur-retur Drammen på en dag etter 3timer søvn natta før ble bittelitt slitsomt på slutten der.

Sånn ellers er det litt rart at hundene er borte, men godt å tenke på at jeg slipper turing og lufting i dag. Bare mæ å tænk på! :P Skal ut å farte sammen med kjæresten etterpå.

Skrevet

Formen er heldigvis bedre enn i går :ahappy: Så da kan jeg faktisk får gjort noe i dag. Første jeg må gjøre er å pelle inn gammelgubben så mine får ut å tisse, bare ikke kommet så langt enda.

Skrevet

Vaskemaskin og oppvaskmaskin er satt på, frokost inntatt og Lady vært ute og tisset. Skikkelig surt vær ute i dag, så det blir vel stort sett innedag med husarbeid i dag. Sikkert like greit når jeg fant ut mens jeg satte inn i oppvaskmaskinen at den må tømmes og fylles igjen når den er ferdig.... litt etterslep, kan man si.

Skrevet

Phuh - himmelen åpna seg. Selvsagt rett etter at jeg hadde koblet løs hundene og de hadde løpekick, og siden jeg har basenji (og mynder? ) som ikke virker, så lar ikke de seg stoppe av slike bagateller :lol: Så nå ligger hundene til tørk i gangen og jeg har fått på meg tørre klær. :lol:

Tror det blir den store klesvaskdagen i dag, for frister ikke å gå ut. :aww: Med mindre tordenet de truer med kommer, da går jeg i dekning under sofaen. :aww:

Skrevet

Noen som har tips til hva som stiller kløe ved myggstikk? Xylocain hjelper ihvertfall ikke lenger.. *kløøøøø* :pinch:

Skrevet

Noen som har tips til hva som stiller kløe ved myggstikk? Xylocain hjelper ihvertfall ikke lenger.. *kløøøøø* :pinch:

Eurax, også har myggulf (?) en kløstillende spray som jeg syns er veldig god. selges på rema blant annet. Er man fullstendig desperat så funker faktisk hydrokortison hvertfall på fugleloppebitt.

Skrevet

Eurax, også har myggulf (?) en kløstillende spray som jeg syns er veldig god. selges på rema blant annet. Er man fullstendig desperat så funker faktisk hydrokortison hvertfall på fugleloppebitt.

Eurax synes jeg aldri har vært veldig effektivt, men skal se etter spray. Mener å huske jeg har vært borti en liten hvit sak med blå kork som fungerte, får se etter det og.

Hydrokortison har jeg ikke, bare sterk kortisonsalve. Overkill?

Skrevet

Eurax synes jeg aldri har vært veldig effektivt, men skal se etter spray. Mener å huske jeg har vært borti en liten hvit sak med blå kork som fungerte, får se etter det og.

Hydrokortison har jeg ikke, bare sterk kortisonsalve. Overkill?

Enig om eurax, får ikke den til å funke skikkelig, ikke om det er mange stikk.

Om det er overkill spørs vel hvor desperat du klør. :lol:

Skrevet

Enig om eurax, får ikke den til å funke skikkelig, ikke om det er mange stikk.

Om det er overkill spørs vel hvor desperat du klør. :lol:

:lol: Jeg prøver. Er da ikke store områdene som blir "utsatt", sånn totalt, men man skal jo være forsiktig med sånt.

Jeg synes da xylocain pleide å funke, men nå klør jeg meg halvt forderva selv om jeg prøver å la være. Ikke finner jeg zapperen min heller. *kløkløklø*

Skrevet

25 grader i skyggen, i Tromsø! Fremdeles! Hallo! :D Ikke så bra med tanke på hjemmeeksamen, men hjelper veldig på humøret.

Frøken krølle syntes det var litt for varmt til å gå daffetur i skyggen, så vi gikk bare inn igjen. Nå ligger hun og peser og koser seg på balkongen i stedet, midt i den verste solsteiken. Skikkelig hundelogikk. :P

Guest Christine
Skrevet

Er det noen som kan hjelpe meg med å finne et navn på sprøyte for hund? Ganske ny på markedet visstnok. Fungerer visst på ledd osv, lite bivirkninger. Heter noe som ligner på kartoflen. Tror jeg.

Skrevet

Kjenner jeg at jeg synes selv jeg har vært veldig flink. Klippet busker, gjødslet hagen, ryddet her inne, pakket om bilen og skal nå begynne å få hunder klare før vi setter kursen mot Flisa for å levere hundemat, trene litt og hente en hund så er det oslo :)

Skrevet

Er det noen som kan hjelpe meg med å finne et navn på sprøyte for hund? Ganske ny på markedet visstnok. Fungerer visst på ledd osv, lite bivirkninger. Heter noe som ligner på kartoflen. Tror jeg.

Cartrophen Vet heter middelet. :) Verd å prøve! Funka desverre ikke på min, men vet andre som har god effekt av det.

Guest Jonna
Skrevet

Hmmm tror jeg må bade Arya før jeg reiser til Oslo. Og gavepapir det hadde jeg ikke nei, så da blir det levering i pose :lol:

Blaze prøvde hardt å leke med ungdommen i dag, men de så ikke HENNE!!!! :o

429950_10152866158725072_258372527_n.jpg

971061_10152866158745072_293574325_n.jpg

Men gamle hunder kan ganske mange kunster, så hun endte med å få hele og fulle oppmerksomheten. Du kan nesten se hvor lykkelig hun ble når hun fikk det :lol:

969167_10152866158875072_654044237_n.jpg

7761_10152866158895072_624359177_n.jpg

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei. Takk for svar.  Nei, jeg har alltid ment og prøvd å unngå å hilse på hunder. At hunden min bare skal lære seg at andre hunder eksisterer, men at han ikke har noe med de å gjøre. Annet enn de 2-3 hundevennene han har. Det skal jo sies at vi bor på landet, så ferdes mest i skog og fjells, så vi møter ikke folk eller hunder så ofte hjemme. Men han er veldig trygg og grei, mtp han har vært med meg på jobb over hele landet siden han var 10 uker. Har tatt han med meg inn til byen ved noen anledninger for sosialisering, altså se men ikke røre, og det går stort sett kjempe flnt. Men da er det mer avstand, og jeg har prøvd med alle mulig godbiter og ball, og det er som en bc flest at det er ballen som er best. Men det bruker vi svært sjeldent da han girer seg opp altfor mye og mister fokus. Med ballen kan han være løs blant hunder og folk uten å bry seg om de. Hadde vært morsomt å hatt halvparten av fokuset hans uten ball, som han har med ball 😀 Nå blir han 2 år om en mnd, og problemet rundt hunder har blitt mye bedre. Og vi har ikke gjort noe annerledes egentlig, annet enn å prøve å få mer avstand. Han kan løfte litt på halen og pelsen, men ingen bjeffing eller knurring. Han lander veldig fort etter vi har passert også. Hadde ett tilfelle hvor en liten hund løpt mot og bjeffet og herjet i inngjerdet hage, da dro han i båndet og reiste litt pels. Men ingen lyd da heller, men ble fint med videre og snuste for seg selv i grøfta mens den andre holdt på i bakgrunn. Mye av det er nok pga båndet virker det som også. I langline hvor han får fler forsøk og muligheter til å tenke selv, før lina blir stram så går det bedre enn i kort bånd hvor det kanskje blir stramt med en gang. Så jeg tror jo vi er på bedringens vei, og at det vil bli enda bedre mellom 2 og 3 år 🤞
    • Ikke et dumt spørsmål i det hele tatt! Det er faktisk veldig lurt å tenke på både helse, mengde og hva slags belønning man bruker. Til valp ville jeg brukt små, myke godbiter som er lette å spise raskt. Poenget er at bitene skal være bittesmå, spesielt når du belønner ofte. Bruker du mye godbiter i trening, kan du gjerne ta litt av dagsrasjonen og bruke den som treningsmat. I starten belønner man ofte, fordi valpen skal forstå hva som lønner seg. Etter hvert som atferden blir mer stabil, kan du begynne å belønne mer variert: noen ganger godbit, noen ganger ros, noen ganger lek, noen ganger å få snuse, hilse eller løpe videre. Lek kan også være en veldig god belønning, særlig for valper som synes drakamp, jaktlek eller leke sammen med deg er gøy. Du trenger ikke ha alle lommer fulle for alltid, men i valpeperioden er det smart å ha belønning lett tilgjengelig. Etter hvert faser du ikke belønningen helt ut, men du belønner sjeldnere og mer strategisk. Jeg har skrevet mer om ulike typer belønning her: Belønning – hvordan og med hva belønner jeg hunden min?
    • Jeg har en venninne som har to hunder mad navn Emmy og Lilly, så det var litt morsomt! Jeg synes Emmy er finest av de tre
    • Ja, det kan absolutt virke som om en hund har “null sosiale ferdigheter”, spesielt hvis hun har hatt lite gode erfaringer med andre hunder, dårlig sosialisering, mye stress eller har lært at konflikt er den tryggeste strategien. Men ofte handler det ikke om at hunden “ikke gidder å forstå”, men at hun blir så stresset, usikker eller gira at hun ikke klarer å lese signalene godt nok. Da kan hun enten bli for intens, gå for tett på, overse dempende signaler eller reagere kraftig når andre hunder sier ifra. Jeg ville ikke latt henne “finne ut av det selv” med andre hunder hvis det stadig ender i konflikt. Da får hun bare mer trening i feil strategi, og de andre hundene får en dårlig opplevelse. I stedet ville jeg jobbet med veldig kontrollerte møter: god avstand, rolige hunder, korte økter, parallelle turer og pauser før det bikker over. Målet er ikke nødvendigvis at hun skal bli sosial med alle hunder, men at hun lærer å være rolig rundt andre hunder uten å måtte bort, mase, kjefte eller skape konflikt.
    • Hei! Jeg ville vært litt forsiktig med å tolke dette som “bølling”, selv om det kan se sånn ut. Hos usikre hunder kan bjeffing fort bli en strategi som fungerer: “jeg bjeffer, og da får jeg mer kontroll / den andre hunden holder avstand”. Selv om nabohunden er snill, betyr ikke det nødvendigvis at Lilje opplever situasjonen som trygg. Jeg ville derfor ikke latt henne være tett på ham når hun kjefter, men heller bruke ham som en trygg treningshund på større avstand. Gå parallelle turer der hun slipper direkte kontakt, blikk og press. Belønn rolig atferd, snusing, kontakt med deg og det å kunne se ham uten å reagere. Hvis hun begynner å kjefte, er dere sannsynligvis for nærme eller situasjonen varer for lenge. Målet er ikke at hun skal “skjerpe seg”, men at hun lærer en annen strategi enn å skremme bort. Og for nabohundens skyld er det helt fair å skjerme ham fra å bli kjeftet på tett oppi. Jeg ville fortsatt brukt snille hunder i treningen, men med mer avstand, kortere økter og mindre direkte samhandling. Jeg har skrevet mer om dette her: Hunden bjeffer på andre hunder – hva kan du gjøre?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...