Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Får se om bilen skal på verksted i morgen eller ikke, men det er absolutt mulig :D

Wuhu! Så kan hormontrollene våre få kjefte litt på hverandre :lol:

  • Like 1
  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet (endret)

Hmmm tror lille vofse har skjønt at varmen er kommet for å bli, av med pelsjakka og på med sommerkjolen:

944370_10152845470320262_1768822396_n.jp

Edit: må jo se litt av ironien ved å poste dette rett etter herlig bilder av kortiser :P

Endret av Siri Eveline
  • Like 1
Skrevet

Noen trøndere som har lyst til å gå tur sånn i morgen ettermiddag/kveld?

Du kan komme hit å gå tur med meg så kan jeg stjele Thorvald! :drool:

  • Like 2
Skrevet

Jeanette; Er Arya din tan??

Svarer jeg. :P Nei, hun er ikke tan, men både hun og Geo er shadet, dvs lysere der det normalt sett ville vært tan-tegninger. Det tyder på at de er bærere av tan og kan gi tan-farger selv. For Geo sin del varierer det i alle fall litt hvor synlige de er, etter hvordan lyset her. Her synes det ganske godt:

8515427812_5d21227d77_z.jpg

Dette ser ut til å bli en finværsdag! Det er deilig. Geo og jeg skal være "kursekvipasje" for en instruktøreksamen i dag, det kan jo bli litt interessant. Er spent på hvordan dagen er lagt opp, egentlig.

Også er jeg spent på værrapporter fra ring 20 i Drammen. Blir det de svære Vikingstøvlene mine, liksom?

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Jeanette; Er Arya din tan??

Nei og ja :P

Hun er ganske så shadet som det heter på AK. Det er når de har markeringer nok til å se at de har tan-genet, men ikke nok til å kalles tan. Men hun kan med stor sannsynliget gi tan fargete valper med en hannhund som også "bare" evt er bærer.

Arya har også mange av de "viktige" tan markeringene som mørkere flekker ved klørene o.l.

400530_10152039458515072_136291913_n.jpg

..fikk jeg vite at en treningsveninne mistet mannen sin i MC ulykke i går :(

Guest Jonna
Skrevet

Ingvild: var det 50 vi målte Geo til? Glemte skrive det ned.

Skrevet

Det er visst en sånn dag i dag. Kanskje greit at vi drar på Union scene istedenfor Nkk Drammen. Håper på bedre dag i morgen. En vrang unge på hundeutstilling orker jeg ikke.

Skrevet

jeg sitter på jobb og benytter tiden til å surre med styresaker, vi skal jo ha open show, så nå tok jeg med den friheten og mailet alle medlemmene våre med invitasjon :P Håper vi får en del påmeldte, selv om jeg kan ha glemt å skrive hvor vi skal ha det i mailen, lol...

Skrevet

Kjørte forresten full edikkvask på brennneslen i går, og den ville ikke dø. Løvetannen så litt trist ut når jeg la meg. Kikke ut på den nå, nope den er ikke død!

Skrevet

Nå skulle vi egentlig vært på lapphubd utstillinga i Drammen... Men vi er på hytta, hører på sauene utenfor og skal vel snart stå opp, spise frokost og begi oss ut på fjellet for dagstur :D fant ut at siden Leo driver stort med hybelkanin oppdrett om dagen var det like greit å gjøre noe annet som både han og samboer synes er bedre, særlig siden han nå går i voksen klasse, og nedrøyta på spesial utstilling hakke han mye sjans nå :lol: så da ble det hytta og deilige fjell og skikkelig avkobling på oss :D

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Har prøvd:  Non-Stop Løype - sikkerhetslåsen åpnet seg i tide og utide, og festene til frontstykket åpnet seg hele tiden Non-Stop Trekking - sitter for høyt, jeg får vondt i korsryggen Non-Stop CaniX 2.0 - frontstykket ble ødelagt etter kort tid Jeg har dessverre bare dårlige erfaringer med Non-Stop og leter i grunn etter et belte som IKKE er derifra, men ser at veldig mange har samme, usikre kobling eller så sitter de likt som Trekking-beltet.  Har sett på Canix Pro, men jeg vet ikke om jeg stoler helt på nonstop.  Medium stor hund (17kg), sterk som en okse. Bruker magebeltet for det meste på vanlige skogsturer eller til sykling,  ikke løping, Ønsker ikke belte med denne type kobling. Aller helst så skal koblingen være FAST, så man ikke kan bytte ut frontstykket..
    • Det viktige her er ikke ditt hjerte, for det skinner igjennom. Tror rasen du velger er viktig. Det er viktig å velge rett hund til jobben, og omvendt. Jobben kan være lange turer, sofakos, eller totalt kaos. Jeg fikk en portugisisk vann hund som valp. Gleden var stor, helt til den gikk nesten berserk ved 7 måneders alder. Hørte ikke etter lenger, dro i båndet, spiste alt, inkludert steiner og pinner. Det er tross alt forskjell på og tygge å spise pinner. Nå, etter at jeg leste meg opp og fulgte rådende, så jeg problemet i et annet lys, og fikk en god respons hos hunden.  
    • Ja, valpeshow har vel "alltid" vært uoffisielt. Om det er flere enn for to år siden, kanskje klubbene begynner å komme seg igjen etter pandemien?
    • Det er ikke så mange store uoffisielle utstillinger.  Det er mange uoff. Valpeshow hvor junior og veteraner også kan delta. Disse blir  ikke registrert noen steder og det deles ikke ut cert. Har ingenting med mange uregistrerte hunder å gjøre. 
    • Hvor finner du uoffisielle utstillinger? Jeg antar det kan ha noe med mengden uregistrerte hunder å gjøre, uten at jeg vet noe mer om det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...