Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Får se om bilen skal på verksted i morgen eller ikke, men det er absolutt mulig :D

Wuhu! Så kan hormontrollene våre få kjefte litt på hverandre :lol:

  • Like 1
  • Svar 6.2k
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nå må jeg bare SKRYTE litt altså! Døde nesten i går av stress og frustrasjon over eksamen i salgsfaget i dag. Men det gikk helt sinnsykt bra. Jeg var ufattelig nervøs og usikker. Jeg vet jo jeg kan j

Vi har blitt mor og far:D

Ååååhh På sykehjemmet i dag ble jeg vitne til et fantastisk øyeblikk! En av våre faste pasienten sliter voldsomt med smerter, men vil alltid hilse på Thorvald, samme hvor syk han er, så karrer han se

Posted Images

Skrevet (endret)

Hmmm tror lille vofse har skjønt at varmen er kommet for å bli, av med pelsjakka og på med sommerkjolen:

944370_10152845470320262_1768822396_n.jp

Edit: må jo se litt av ironien ved å poste dette rett etter herlig bilder av kortiser :P

Endret av Siri Eveline
  • Like 1
Skrevet

Noen trøndere som har lyst til å gå tur sånn i morgen ettermiddag/kveld?

Du kan komme hit å gå tur med meg så kan jeg stjele Thorvald! :drool:

  • Like 2
Skrevet

Jeanette; Er Arya din tan??

Svarer jeg. :P Nei, hun er ikke tan, men både hun og Geo er shadet, dvs lysere der det normalt sett ville vært tan-tegninger. Det tyder på at de er bærere av tan og kan gi tan-farger selv. For Geo sin del varierer det i alle fall litt hvor synlige de er, etter hvordan lyset her. Her synes det ganske godt:

8515427812_5d21227d77_z.jpg

Dette ser ut til å bli en finværsdag! Det er deilig. Geo og jeg skal være "kursekvipasje" for en instruktøreksamen i dag, det kan jo bli litt interessant. Er spent på hvordan dagen er lagt opp, egentlig.

Også er jeg spent på værrapporter fra ring 20 i Drammen. Blir det de svære Vikingstøvlene mine, liksom?

  • Like 1
Guest Jonna
Skrevet

Jeanette; Er Arya din tan??

Nei og ja :P

Hun er ganske så shadet som det heter på AK. Det er når de har markeringer nok til å se at de har tan-genet, men ikke nok til å kalles tan. Men hun kan med stor sannsynliget gi tan fargete valper med en hannhund som også "bare" evt er bærer.

Arya har også mange av de "viktige" tan markeringene som mørkere flekker ved klørene o.l.

400530_10152039458515072_136291913_n.jpg

..fikk jeg vite at en treningsveninne mistet mannen sin i MC ulykke i går :(

Guest Jonna
Skrevet

Ingvild: var det 50 vi målte Geo til? Glemte skrive det ned.

Skrevet

Det er visst en sånn dag i dag. Kanskje greit at vi drar på Union scene istedenfor Nkk Drammen. Håper på bedre dag i morgen. En vrang unge på hundeutstilling orker jeg ikke.

Skrevet

jeg sitter på jobb og benytter tiden til å surre med styresaker, vi skal jo ha open show, så nå tok jeg med den friheten og mailet alle medlemmene våre med invitasjon :P Håper vi får en del påmeldte, selv om jeg kan ha glemt å skrive hvor vi skal ha det i mailen, lol...

Skrevet

Kjørte forresten full edikkvask på brennneslen i går, og den ville ikke dø. Løvetannen så litt trist ut når jeg la meg. Kikke ut på den nå, nope den er ikke død!

Skrevet

Nå skulle vi egentlig vært på lapphubd utstillinga i Drammen... Men vi er på hytta, hører på sauene utenfor og skal vel snart stå opp, spise frokost og begi oss ut på fjellet for dagstur :D fant ut at siden Leo driver stort med hybelkanin oppdrett om dagen var det like greit å gjøre noe annet som både han og samboer synes er bedre, særlig siden han nå går i voksen klasse, og nedrøyta på spesial utstilling hakke han mye sjans nå :lol: så da ble det hytta og deilige fjell og skikkelig avkobling på oss :D

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
    • Fine puddelen som var min, for å få litt farge inn her 💚
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...