Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenmesterskapet 2013 - Resultater side 36


Recommended Posts

  • Svar 756
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tusen takk for et helt fantastisk stevne, AnetteH, og alle andre som bidro til alt dette Jeg er selvfølgelig superstolt av samboeren og Cita som dro i land førsteplassen i rekrutt! Cita kan ha e

Er ikke så veldig superanonym, men hadde faktisk glemt det, men så fant jeg meg selv gitt :-D

Posted Images

Skrevet

Se første post. Sonen.corgilicious.net mener jeg. Er på mobilen :-P

:icon_redface: Sånn! Gleder meg! :D Synd det ikke ble kl3 på oss likevel da. Litt optimistisk. :aww:

Skrevet

Nå ble jeg brått litt usikker? Jeg trooooor jeg har meldt på og betalt? :)

Chanto er påmeldt og betalt ja :)

TEASER!!!!

Rosettene blir i denne stilen for LP og matchshow og det vanker mange fine hederspriser!!!

946893_10152751045320464_586006219_n.jpg

  • Like 5
Skrevet

Opsis vil ha en sånn rosett. Om det så må bli en hederspris for minste kelpie. :D

*krympe issi i vasken*

Det blir rosetter til alle LP klasser, til BIS vinnere, også har vi en bunke hederspris rosetter + beste lydighetshund :) Utover det har vi pokaler, premier fra eiksmarka hund og katt, kurs til den mest trengende osv!

Har du noe å bidra med send pm til meg :)

Skrevet

Opsis vil ha en sånn rosett. Om det så må bli en hederspris for minste kelpie. :D

Kommer Shy så sliter hun :aww:

Guest Christine
Skrevet

Æh, det hadde egentlig vært en fin plass å debutert på. Uoffisielt, og masse herlige folk som kan le med meg når settervimsen ikke gjør det han skal :ahappy:

Når er det påmeldingsfrist?

Skrevet

Æh, det hadde egentlig vært en fin plass å debutert på. Uoffisielt, og masse herlige folk som kan le med meg når settervimsen ikke gjør det han skal :ahappy:

Når er det påmeldingsfrist?

på dagen, jeg oppfordrer alle som skal dit og vet de kan å melde seg på, dette har med planlegging og det økonomiske og premier. Men vi er åpen for påmeldinger til lp og matchshow så langt vi har kapasitet på dagen.

Guest Christine
Skrevet

på dagen, jeg oppfordrer alle som skal dit og vet de kan å melde seg på, dette har med planlegging og det økonomiske og premier. Men vi er åpen for påmeldinger til lp og matchshow så langt vi har kapasitet på dagen.

Det skjønner jeg :)

Jeg skal tenke litt til, og finne ut om det er noen trøndersoniser som skal nedover. Skal tenke fort, lover!

Skrevet

Det skjønner jeg :)

Jeg skal tenke litt til, og finne ut om det er noen trøndersoniser som skal nedover. Skal tenke fort, lover!

hehe,du behøver ikke bestemme degidag, men er jo greit når det er en uke igjen at vi vet antall. vi må forberede skjemaer,dommer leser rasestandarder osv :)

også må vi jo sikre alle premier!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...