Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 114
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Thorvald Bare likte det egentlig. Liker menneskenavn på hunder Alle tror han er oppkalt etter Thorvald Stoltenberg, og hvis vi engang får mulighet til å få en valp etter Thorvaldsen skal det vær

Den eneste hunden vi (jeg) har funnet på navn til selv, er Scilos. Uttales: Skilåsog betyr "hund" på gresk. Han er gresk, så jeg har igrunnen en gresk hund som heter hund. Edit: Skrives: σκύλος på

Nåværende: Denali (høyeste fjellet i N-Am sitt inuitnavn, er i Alaska) Freke (en av Odins ulver, den andre er Gere) Fjellbris (norsk navn på katabatisk vind) Bonfire Gaia (moder jord i gresk myto

Skrevet

Hunden jeg har nå heter Teo. Ikke så veldig spennende navn, men det var nå det han het når jeg hentet han 11 mnd gammel.

Forrige hunden min het Dina.

Jeg har passet hunder som het Bella (Golden) og Caso (Storpuddel). Jeg kjenner en dobberman som heter Inaya :)

Ellers så har jeg ikke så mange forslag :)

Skrevet

mine har hett Jonas, Tellus, Sheila, Pan, Loke, Lyra og Mozza. Tellus og Sheila hadde navnene når de kom. Mozza også. Hun heter fortsatt Mozza og bor hos Vims. Mozza er det kuleste hundenavnet av disse synes jeg :)

Skrevet

Nåværende:

Denali (høyeste fjellet i N-Am sitt inuitnavn, er i Alaska)

Freke (en av Odins ulver, den andre er Gere)

Fjellbris (norsk navn på katabatisk vind)

Bonfire

Gaia (moder jord i gresk mytologi)

Har hatt:

Esky (forkortelse for Eskimo, starten på ordet som ble til Husky)

Togo (en veldig berømt historisk siberian Husky)

ellers har jeg opp igjennom hatt mye kontakt med

Bonita (Grand Danois tispe, spansk for "pen jente")

CC (Schäfer tispe som ble hentet av eieren sin som valp på CC senter)

Bamse (Schäfer hannhund)

Tina (både en Kelipie og en Kelipie/BC miks)

Tinka (En labrador)

Laika (Engelsk setter)

Kaisa (pointer)

Pongo (Engelsk setter)

Mali (nervøs Groendael tispe)

Lord (Soft coated Wheaten terrier)

  • Like 1
Skrevet

Oldefars jakthunder het Shot og Stegg (var noen av hver :P ), og Lasse. Familien min hadde Lasse (Lars Putrik på stamtavla fordi oppdretter ville ha et fancy navn), Blanka, Putrika (datter av Lasse & Blanka) og Snuffa (datter av Putrika, broren min som bestemte navn prøvde å si Snoopi). Alle disse var golden retrievere. Så hadde jeg en stor puddel, han het Rasmus da han kom. Kacique var en stor portugisisk vokterrase, Cacique betyr høvding på portugisisk (k-kull). Nansen er en samojed, nuff said. Kalas er en svensk jaktgolden, altså partysvenske.

Skrevet

Vi hadde bokstavtradisjon en stund vi. Men etter seks hunder på samme forbokstav fikk vi lyst til å prøve noe nytt, så de to siste har fått navn på andre bokstaver. :P

Jeg har Chessea (uttales "tschessi"), en portugisisk vannhund. Navnet er satt sammen av Chess, siden hun er svart og hvit, og sea, nettopp fordi hun er en vannhund :)

Haha, har alltid tenkt "Tschess-ea" når du har skrevet Chessea, ikke Tschessi. Chessie blir Tschessi i mitt hode. :P Men uttalelsen du bruker sammensvarer jo med forklaringen din, hehe. Må prøve å huske at hun heter Chess-sea og ikke Chess-ea neste gang jeg leser navnet hennes her inne. :P

Skrevet
Vi hadde bokstavtradisjon en stund vi. Men etter seks hunder på samme forbokstav fikk vi lyst til å prøve noe nytt, så de to siste har fått navn på andre bokstaver. :P

Haha, har alltid tenkt "Tschess-ea" når du har skrevet Chessea, ikke Tschessi. Chessie blir Tschessi i mitt hode. :P Men uttalelsen du bruker sammensvarer jo med forklaringen din, hehe. Må prøve å huske at hun heter Chess-sea og ikke Chess-ea neste gang jeg leser navnet hennes her inne. :P

Oppdretter har tradisjon på det med navn, så alle hennes slutter på -sea. Men uttales -si. Ikke så lett å se av skrivemåten :D hehe
Skrevet

Har Arok og Jäger

Har hatt Gross,Hårek,Una og Charmy.

Forverthundene: Uzi,Jumbo,Kamp,Kalle og Ajax.

Familiens hunder: Trulte,Bonso,Tussi,Peik,Cora,Raya,Vesla,Toya og Sisu.

Skrevet
mine har hett Jonas, Tellus, Sheila, Pan, Loke, Lyra og Mozza. Tellus og Sheila hadde navnene når de kom. Mozza også. Hun heter fortsatt Mozza og bor hos Vims. Mozza er det kuleste hundenavnet av disse synes jeg :)

Mozza er jo allerede nevnt, og det er en forkortelse for Hermoza. Hun er en Mozza, så da måtte hun selvfølgelig fortsette å hete det. Selv om mange i Tromsø har litt... uheldige assosiasjoner til navnet. :P "heter hun Mossa?! Men stakkars, lille hunden, det kan hun da ikke hete? er ikke noen Mossa hun vel, hun er jo bare søt og yndig og pen og grei, jo." :lol:

Tidligere hunder i familien har hett Donna, Sakka, Sniff, Caro, King og Snoopy, og av de navnene er Mozza og Sakka absolutt de jeg liker best. :)

Skrevet

Jeg som egentlig ikke er en stor fan av menneskenavn til hunder har to som heter Maja og Milla. :lol: Det var vel mest fordi at jeg ikke byttet navn på de når jeg fikk de. En hund vi hadde før hett Paros (uttales Paro), og ei tispe innenfor nærmeste familie heter Lea.

Skrevet

Hunden jeg har nå heter Chicka.

Vi har hatt Daro, Lurven, Brago, Max, Lita, Laika og Toiwo (en liten jævel av en lapphund..grøss..) og Lady x3 (tanten min er så oppfinnsom) i familien.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
    • Hei! Høres lurt ut det du tenker synes jeg.Jeg har kastert 2 tisper (lukket livmorbetennelse til ei og veldig til innbildtnsvangerskap som gjorde at det ikke var noe særlig livskvalitet til nåhverenden hund.   Det er jo aldri noe moro når en hund må opereres men,heldigvis går det stort sett bra selv om det jo alltid er en risiko med det.   Til begge mine gikk operasjonen veldig fint. Selv med mye smertestillende er første døgnet etter operasjonen ikke noe særlig for hunden.    Etter det kom begge seg fint og vi slapp heldigvis noen komplikasjoner.Tok det med ro i 10 dager her.Selv om de var fryktelig fin form før 10 dager er det jo en stor operasjon så viktig med ro så såret gror. Mine er eller ikke vant til bur og vant til ligge hvor vil. Av seg selv så prøvde de ikke opp i sofa/seng den første dagen,dagene etterpå gikk det nå bra. Størrelse på hund spiller nok inn  om er lurt  hoppe opp i sofa/ seng jeg har gordon setter. Minder hund som hopper opp i sofa og seng er ikke nå lurt da. Dyrlegen har sikkert forklart at inkontinens er en mulig bivirkning av operasjonen?    Tenkte bare si at begge mine ble det kort  tid etter ( var 3 & 5 år da ble operert)    Jeg vet av mange kastrerte tisper ingen har blitt inkontinente så tror nok ikke det er så vanlig tenkte bare nevne det. Går på medisin mot det (Rinexin) som fungerer strålende nå er det faktisk 1.5 år siden siste uhell. Man vet selvsagt aldri når det skjer. Er under søvn/ hvile de tømmer seg helt ikke noe særlig for hunden oppleve det når de er så renslige.   Før startet på medisin for det gikk det så langt at var uhell flere ganger pr dag så det sier litt om hvor bra medisinen virker her. Masse lykke til hunden din med operasjonen & tiden etterpå så får vi håpe hun har mange gode år gjenn❤️
    • Tispen er ekstremt rolig av seg generelt og lydig heldigvis ja. Men er jo vandt til opp i sofaen på dagtid også sengen min for soving om natten. Og ja tenker selv lurt valpen er borte i det minste i kritiske fasen de første 3-5 dagene som er veldig avgjørende for at tispen skal få kommet seg litt først også at man får sett at stingene ikke får komplikasjoner. Første gang jeg også må igjennom slikt med tispen eller operasjon på hund i hele tatt sånn her så litt hjertet i halsen samtidig som tillit til både veterinæren også vennen som skal passe valpen er der heldigvis da så. Jeg har barnegrind jeg kan plassere da også tørkestativ eksempel for så sperre av slik at ho ikke prøver hoppe opp i ting, og tenker jo bur kan være en idé som er smart om natten jeg bare har ved siden av der jeg sover for så kunne ha litt ekstra kontroll over at ho ikke går rundt for mye. Stort bur så heldigvis også så ho kan snu seg inni det hvis behov også plass til god seng i buret pluss vann/mat. Problemet er at jeg er usikker på om ho anser bur som trygg "sone" når ho aldri vært i behov av bruke bur noen gang utenom når ho kom fra gaten i russland til norge så det er jo en liten faktor også tanke jeg sitter med rundt bur. Tenker også litt på at det er vinter nå pluss glatt ute for luftingen men samtidig må jo det etter hva jeg vet begrenses mye med tur gåing etter operasjon også begrenses kun til ut tisse så gjøre sitt benødne. Men ja skal kontakte veterinæren så høre mer også med dem. En ting er sikkert og det er at jeg vil ha beste løsningen for begge hunder sin velferd og valpen har jo vært med oss siden var 8 uker også så føles på dette.
    • Det høres veldig lurt ut om valpen kan være et annet sted en stund den første tiden ihvertfall. Dette er spørsmål du kan stille dyrlegen. Om hun er relvativt rolig av seg trenger hun kanskje ikke noen inngjerding eller bur for begrensning. Kan du evt. bruke kompostgriner for å begrense plassen litt?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...